Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

Naravno. Nikako nisam želeo da te obeshrabrim. Mnogo je lepo posedovati Accuphase ureÄ‘aj a joÅ¡ lepÅ¡e biti u mogućnosti da možeÅ¡ sebi da priuÅ¡tiÅ¡ takav užitak. Kao i kod svih ureÄ‘aja drugih proizvoÄ‘aÄa, postoje odreÄ‘ene zamerke i prema ovoj marki. Ali ono Å¡to im niko ne spori je Äinjenica da zvuÄe izvanredno, da su napravljeni do perfekcije, da lepo izgledaju i da traju. Mislim da ih i ti Å¡to im nalaze po neku zamerku jako poÅ¡tuju. To poÅ¡tovanje je zasluženo iz viÅ¡e razloga. Nisu preko noći postali poznati i težili da se cenom odmah svrstaju u hi-end. Jednostavno su (Kensonic-Kenwood) odvojili jedno odeljenje koje će da pravi beskompromisne i kvalitetne ureÄ‘aje. I to traje evo bogami 40-ak godina, sa kvalitetom koji je sve bolji i bolji. Jedni su od retkih proizvoÄ‘aÄa koji nivo kvaliteta podižu iz generacije u generaciju. Nema rezanja troÅ¡kova. Takav pristup proizvodnji u danaÅ¡njim uslovima poslovanja dovodi do cena koje su jako visoke, pogotovo na evropskom tržiÅ¡tu. Za tu cenu kupac dobija satisfakciju da osim Å¡to kupuje izvanredan ureÄ‘aj kupuje i odreÄ‘eni "mir" da je dobio nesumnjiv i neprolazan kvalitet. NeÅ¡to kao kupovina Mercedesa S-klase. Druga veoma bitna karakteristika Accuphase proizvoda je ta Å¡to nema teoretske Å¡anse da se dogodi da im ureÄ‘aj iz nižeg price-rangea zvuÄi bolje od onog iz viÅ¡eg. To je joÅ¡ jedna potvrda kvaliteta koji traje. Ja prosto obožavam njihove tjunere po kojima spadaju u sam svetski vrh. Njihovi plejeri su izvanredni. Kada kupite njihov pojaÄavaÄ znate Å¡ta ste dobili, integralac 120W klase AB je integralac 120W klase AB. I tu je kraj. Možda se i naÄ‘e poneko bolji u tom segmentu ali su retki oni koji će im parirati na duže staze. ObiÄno "zaigraju samo jedno leto" i ne uspevaju da održe taj imidž. Ako vam zatreba veća snaga ima isto to sa obavezno istim kvalitetom i Äak pokojim dodatnim. Hoćete mono-blokove, klasu A... pokrivaju sve segmente. Naravno postoje i drugi proizvoÄ‘aÄi sa podjednako dobrim i ponekim i boljim proizvodima, ali ni oni nisu niÅ¡ta jeftiniji. Postoji samo jedna mala ali ne beznaÄajna razlika: kod njih su oscilacije u kvalitetu mnogo veće. Zbog svega ovoga skidam kapu Accuphase-u. :wave2

最も美ã—ã„ã®ã«ä»£ã‚ã£ã¦æ„Ÿè¬ã™ã‚‹ Accuphase !!!

:1038: :1038: :1038: :1038: :1038:

Link to comment
Share on other sites

Aj da vidimo ko sta ima od Accu.. Moji jesu stari(P300V I C200V) ali ce da izlome dosta toga novog na trzistu, kazu da su bili najbolji 90-ih godina, inace snagas vuce iz mreze jedva 1200w, sica 2x2oow na 8 oma.. :wave2

Mislim da nema puno vlasnika Accuphase-a meÄ‘u Älanovima foruma, razlog leži izmeÄ‘u ostalog i u ovome:

"Nema rezanja troškova. Takav pristup proizvodnji u današnjim uslovima poslovanja dovodi do cena koje su jako visoke, pogotovo na evropskom tržištu. Za tu cenu kupac dobija satisfakciju da osim što kupuje izvanredan uređaj kupuje i određeni "mir" da je dobio nesumnjiv i neprolazan kvalitet. Nešto kao kupovina Mercedesa S-klase. "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve sve ali ja ne mogu da se nacudim kako je uradjen ovaj novi Accuphase Tuner T-1100. To je zbilja cudo sta su sve od tehnologije upakovali u FM tuner ali i nacin izrade je na zaprepascujuce visokom nivou. Ovo je HiEnd u svom najjasnijem vidu - ako nekom do sada nije bilo jasno sta je to HiEnd, onda treba ovo da pogleda:

http://www.accuphase.com/cat/t-1100_e.pdf

Link to comment
Share on other sites

... Za tu cenu kupac dobija... i neprolazan kvalitet...

Imam T-100, njihov prvi tjuner, sa pocetka 1970-ih. Nikada nije bilo potrebe za servisiranjem, a iznutra jos uvek izgleda besprekorno – cudo. Zvucno je toliko dobar da se, bez provere, ne bih usudio da ga zamenim bilo kojim drugim.

Link to comment
Share on other sites

Malo fotografija za "nestrpljive & radoznale", sa Äuvenog insajderskog portala "Phile-Web community", novog skoro pominjanog "admiralskog dvojca" Accuphase dp-900/dc-901...

2L.jpg?1310291082

3L.jpg?1310291082

Da, da... "ko to kaže, ko to laže", da danas SVI koriste jeftine dvd-rom mehanike, u svojim transportima/playerima... ???

4L.jpg?1310291082

Bilo bi lepo da nas "One Hi Fi", na nekoj od narednih prezentacija ili "Hi-Files" Show-ua poÄasti recimo sledećom "jeres-komparacijom" na dp-900/dc-901 sistemu...

Live slušanje i poređenje sacd-izdanja i njihovog high-resolution "reizdanja", reprodukovanog sa nekog music-servera !!!

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da nas "One Hi Fi", na nekoj od narednih prezentacija ili "Hi-Files" Show-ua počasti recimo sledećom "jeres-komparacijom" na dp-900/dc-901 sistemu...

Live slušanje i poređenje sacd-izdanja i njihovog high-resolution "reizdanja", reprodukovanog sa nekog music-servera !!!

Naravno, kroz isti DAC... Tj. DP-900 kao jedan transport, neki server kao drugi transport. Da, bilo bi fantasticno. :D

Doduse, tako nesto nije bas ono cime bi se distributer trebao baviti.... ovo je vise nesto tipa "edukacija", a ne prezentacija :). Ja bi pre mogao da zamislim varijantu u nekoj privatnoj reziji, neku prezentaciju koju bi organizovao forum, tj. nas par drugara... Mada, meni je za to najrealnije neko Linn izdanje, posto bi se ono najpre moglo naci i kao hi-res download, i kao sa-cd. Mada bi ja ukljucio i vinil u poredjenje. :).

Link to comment
Share on other sites

Svakako... i ja mislio na Linn sacd-izdanja vs Linn High-Resolution Download !!!

MeÄ‘utim, s obzirom na Äinjenicu da je Linn prestao sa proizvodnjom sacd, odnosno univerzalnih dvd-playera... bilo bi to poreÄ‘enje njihovih "Digital Stream Players" vs Accuphase sacd-playback.

Smatram da bi bilo bolje, i objektivnije... "da sve ide" kroz dc-901...

S druge strane, uskoro(u toku narednih godinu dana), i Accuphase sacd/cd-playere, modele dp-700/dp-600 oÄekuje "zamena", koja će raspolagati istim mogućnostima kao i dc-901, te bi takvo "audiofilsko igranje" samim tim, ipak bilo u nekim... hmmm, ajde da kažemo finansijski manje "traumatiÄnim meandrima"(u izvesnoj meri) !!!

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ta poredjenja cini malo komplikovanim jeste nalazenje muzickog materijala u raznim formatima (SACD, HiRes sa diska, LP,...) koji potice od istog mastera. U protivnom je moguce da se porede babe i zabe ...

U principu, bar ono sto sam ja do sada mogao da vidim i cujem, nema tog CD playera koji ce izdrzati konkurenciju nekom dobrom Linn muzickom serveru. SACD je vec malo tesnija prica, dok gramofoni mogu jako dobro da se nose pod uslovom da su Transrotor Tourbillon liga (sa pripadajucim phono ampom, itd.)

Interesantno je medjutim da Accuphase i dalje gura tu CD pricu, praveci nove skupe CD transporte itd. Ti Accuphase CD playeri jesu jako dobri ali za te novce se kupuje Linn Klimax. Bilo bi svakako interesantno ih uporediti ...

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ta poredjenja cini malo komplikovanim jeste nalazenje muzickog materijala u raznim formatima (SACD, HiRes sa diska, LP,...) koji potice od istog mastera. U protivnom je moguce da se porede babe i zabe ...

U principu, bar ono sto sam ja do sada mogao da vidim i cujem, nema tog CD playera koji ce izdrzati konkurenciju nekom dobrom Linn muzickom serveru. SACD je vec malo tesnija prica, dok gramofoni mogu jako dobro da se nose pod uslovom da su Transrotor Tourbillon liga (sa pripadajucim phono ampom, itd.)

Interesantno je medjutim da Accuphase i dalje gura tu CD pricu, praveci nove skupe CD transporte itd. Ti Accuphase CD playeri jesu jako dobri ali za te novce se kupuje Linn Klimax. Bilo bi svakako interesantno ih uporediti ...

Sva Linn sacd-izdanja, su dostupna i kao High Resolution downloads(Studio Master flac 192/24 i 96/24)...

- http://www.linnrecords.com/index.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ta poredjenja cini malo komplikovanim jeste nalazenje muzickog materijala u raznim formatima (SACD, HiRes sa diska, LP,...) koji potice od istog mastera. U protivnom je moguce da se porede babe i zabe ...

U principu, bar ono sto sam ja do sada mogao da vidim i cujem, nema tog CD playera koji ce izdrzati konkurenciju nekom dobrom Linn muzickom serveru. SACD je vec malo tesnija prica, dok gramofoni mogu jako dobro da se nose pod uslovom da su Transrotor Tourbillon liga (sa pripadajucim phono ampom, itd.)

Interesantno je medjutim da Accuphase i dalje gura tu CD pricu, praveci nove skupe CD transporte itd. Ti Accuphase CD playeri jesu jako dobri ali za te novce se kupuje Linn Klimax. Bilo bi svakako interesantno ih uporediti ...

Mislim da je ono sto Miroslav zeli da cuje Akurate DS -> Accuphase DC-901, vs Accuphase DP-900 -> Accuphase DC-901. E sad, jako dobro pitanje je : da li je to bacanje para i da li je bolje jednostavno uzeti Klimax DS? :)

Linn izdanja su idealna, jer se isti master moze naci u sva tri formata. Medjutim, ako ja razumem, njihov SA-CD nije pravljen DSD semplovanjem, vec konverzijom iz 24/192 snimka. Samim tim, orginalni 24/192 snimak mora biti identican, ako ne i bolji - pa je zapravo poredjenje neprimereno. Ili ce raditi isto (jer ide kroz isti DAC), ili ce HiRes raditi bolje, jer je orginalni zapis takav. To je i glavni problem poredjenja, snimak je ili DSD ili 24/192, a drugi je dobijen konverzijom. Ja bi uvek tipovao na onaj bez konverzije....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ono sto Miroslav zeli da cuje Akurate DS -> Accuphase DC-901, vs Accuphase DP-900 -> Accuphase DC-901. E sad, jako dobro pitanje je : da li je to bacanje para i da li je bolje jednostavno uzeti Klimax DS? :)

Linn izdanja su idealna, jer se isti master moze naci u sva tri formata. Medjutim, ako ja razumem, njihov SA-CD nije pravljen DSD semplovanjem, vec konverzijom iz 24/192 snimka. Samim tim, orginalni 24/192 snimak mora biti identican, ako ne i bolji - pa je zapravo poredjenje neprimereno. Ili ce raditi isto (jer ide kroz isti DAC), ili ce HiRes raditi bolje, jer je orginalni zapis takav. To je i glavni problem poredjenja, snimak je ili DSD ili 24/192, a drugi je dobijen konverzijom. Ja bi uvek tipovao na onaj bez konverzije....

Koliko ja znam, upravo je obrnuto... većina Linn sacd-izdanja je "original dsd mastering", a manji deo je poreklom sa analognih mastera !!!

Upravo to i jeste razlog, zbog kojeg sam predložio njihove naslove za poređenje sa High Reslution downloads...

- Linn Records sacd

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, upravo je obrnuto... većina Linn sacd-izdanja je "original dsd mastering", a manji deo je poreklom sa analognih mastera !!!

Upravo to i jeste razlog, zbog kojeg sam predložio njihove naslove za poređenje sa High Reslution downloads...

- Linn Records sacd

Evo, sa tvog linka:

http://www.sa-cd.net/faq#audio15

Ne znam kako radi Linn, ali koliko ja kapiram HiRes PCM i DSD je moguce transkodirati bez gubitaka, ne znam samo koliko je potrebno da PCM bude "hi". Valjda je limit 24/192, ali neko nadam se zna bolje, pa ce nas prosvetlili. Ako je to isto onda se svodi na analogni deo DAC-a.... Nadam se da ima neki matematicar koji ce nas sve prosvetliti...

P.S. Obrisao sam ti dupli post :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako...

- sacd ima "rezoluciju" 2.822.400 b/sec x2(stereo)

- pcm(24/192) ima "rezoluciju" 24x192.000 b/sec x2(stereo)

Iz navedenog se vidi da je sacd-format "uporediv" sa pcm(24/96 ili 24/88,2) "rezolucijom", bar po "brzini protoka", ali u praksi...

Uostalom...

- http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Audio_CD

Biće da je kopiranje sacd-diskova ipak moguće, ali uz izvesna "hardverska ograniÄenja"...

- http://gadgets.itwriting.com/?p=482

Ovo su sva sacd-izdanja na tržištu, koja su "Original DSD/DXD Recordings"...

- http://www.sa-cd.net/dsd

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako...

- sacd ima "rezoluciju" 2.822.400 b/sec x2(stereo)

- pcm(24/192) ima "rezoluciju" 24x192.000 b/sec x2(stereo)

Iz navedenog se vidi da je sacd-format "uporediv" sa pcm(24/96 ili 24/88,2) "rezolucijom", bar po "brzini protoka", ali u praksi...

Ne pricam o ripovanju, pricam o tome da izdavacka kuca, eto npr. Linn records, koja ima studio master, moze da ga izda kao DSD SA-CD i PCM 24/192, ili, ako ti lepo racunas, 24/96. Ako se krece sa istog mastera i konverzija radi matematicki, a ne ripovanjem u kucnoj radinosti - dobijas razliku kao FLAC i WAV :D (Nikakvu).

To da li neki DAC bolje radi u DSD ili PCM rezimu je vec druga prica. To zavisi od konkretne sprave i njene implementacije.

Link to comment
Share on other sites

Nije samo stvar u formatima ... Ne zaboravite da CD transport ocitava zvuk sa plasticne plocice, koja se vrti, vibrira, i to pomocu laserskog snopa koji se delimicno rasipa ... Cela ta skalamerija se pokazala inferiornom u odnosu na ocitavanje istih podataka sa diska (pa jos ako je i SSD).

Link to comment
Share on other sites

Upravo nemogucnost da se problemi koje je naveo Dejan rese bilo koliko kvalitetnim transportom su izbacili CD plejere iz Linn proizvodnje.Inace od samog pocetka proizvodnje CD su nazivali nesavrsenim formatom koji ce posle nekog vremena biti prevazidjen.E sad je na nama ljubteljima teorije zavere je da mastamo zasto,sto bi drug Ilija rekao "Cia snajka .Cia".

Inace zvuk cd plejera itekako zavisi od transporta i kapa dole svakom proizvodjacu koji ih za svoje plejere (i danas) sam pravi ili bar obraca paznju na njih u poplavi plastikanera.Dakle za accu :klanjanje

Inace bas lepa ova Linn tema,uzivam u offsajdu :grin::wave2

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Nije samo stvar u formatima ... Ne zaboravite da CD transport ocitava zvuk sa plasticne plocice, koja se vrti, vibrira, i to pomocu laserskog snopa koji se delimicno rasipa ... Cela ta skalamerija se pokazala inferiornom u odnosu na ocitavanje istih podataka sa diska (pa jos ako je i SSD).

Ma SSD.... Mreza i gotovo. TCP ima re-transmit, mrezna karta ima bafer od bar 8K, ako je gigabitna ima i 64K zbog jumbo frameova. Dodas par MB u RAM-u buffer za kesiranje, cisto za svaki slucaj - i pesma ;)

Oglas: Menjam jedan SSD za 6 SAS 15krpm. Sifra: Storage iz komsiluka :D

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Upravo nemogucnost da se problemi koje je naveo Dejan rese bilo koliko kvalitetnim transportom su izbacili CD plejere iz Linn proizvodnje.Inace od samog pocetka proizvodnje CD su nazivali nesavrsenim formatom koji ce posle nekog vremena biti prevazidjen.E sad je na nama ljubteljima teorije zavere je da mastamo zasto,sto bi drug Ilija rekao "Cia snajka .Cia".

Postoje priče koje plasira proizvođač, a postoje i priče koje se mogu izvući iz tržišne realnosti. U prvom slučaju marketinško odeljenje pokazuje svoju umešnost ne bi li zaradilo svoje parče hleba, a u drugom tržište kaže da je kompanija ipak odlučila da zaradi koji ekstra milion uključivši se u trku u jeku CD formata, te isključivši se iz iste na zalasku dotičnog. Nama ostaje da verujemo u jedno ili drugo, no to firmu neće preterano potresti... icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Postoje priÄe koje plasira proizvoÄ‘aÄ, a postoje i priÄe koje se mogu izvući iz tržiÅ¡ne realnosti. U prvom sluÄaju marketinÅ¡ko odeljenje pokazuje svoju umeÅ¡nost ne bi li zaradilo svoje parÄe hleba, a u drugom tržiÅ¡te kaže da je kompanija ipak odluÄila da zaradi koji ekstra milion ukljuÄivÅ¡i se u trku u jeku CD formata, te iskljuÄivÅ¡i se iz iste na zalasku dotiÄnog. Nama ostaje da verujemo u jedno ili drugo, no to firmu neće preterano potresti... icon_wink.gif

Meni licno prica o ne savrsenom mediju i problemu sa transportima pre 20 g.delovala je kao ocajnicki potez poslednjeg gramofonskog mohikanca,jedne od retkih velikih firmi koja je odbijala da CD uvrsti medju svoju proizvodnju.Narocito jer je uz to islo prorocanstvo da ce kad ih mnogi zaborave za 20 godina svi opet kupovati gramofone.Razvoj sopstvenog transporta kosta mnogo i ako hoces ultimativni kvalitet proizvoda on to mora imati u ceni.Ako uzmes u obzir da se za desetak godina prodalo negde oko 15-16000 kom sve oko cena je jasnije,meni licno taj komad istorije na polici mnogo znaci,narocto usmerenost ka "gramofonskom" zvuku.

Respekt prema Accu ide zbog odnosa ne samo prema elektronici vec i prema "mehanici" u razvoju svojih uredjaja.Cena je tu ne bitna,ili ne mozes da je platis pa ni ne razbijas glavu oko toga ili mozes i suma ti je ne bitna.Bitno je da kad platis ne dobijas poluresenje vec ultimativan proizvod,pri cioj se proizvodnji vodilo racuna o svakom detalju.

Link to comment
Share on other sites

Ima tu jos jedan aspekt u ovoj prici koji je mozda vredan pomena ....

Postoji verovanje (sve manje tacno) da ozbiljne firme nikada ne ostavljaju svoje musterije na cedilu. To znaci, da ako je Accu nekada pravio ultimativne CD playere, to je radio jer su smatrali da je to najbolji nacin da se dodje do dobrog zvuka. Accu je to radio zbilja dobro. Danas, nakon puno godina, stvari su se promenile i postoji trend koji se odmice od CDa kao medija. Medjutim, Accu pravi i dalje ultimativne CD playere i transporte. Poruka je jasna: mi ostajemo verni filozofiji koju smo godinama propagirali.

I pored toga, medjutim, rado bih video jedan Accu muzicki server ...

Link to comment
Share on other sites

Btw... zbog eventualnih problema uzrokovanih dehidratacijom(usled pojaÄane salvacije) po ovoj (ne)izdržljivoj vrućini... fotografije iz svih uglova(ali i nudistiÄke jaÅ¡ta) dvojca Accuphase dp-900/dc-901, slede tek veÄeras, kad kolko-tolko zaladni !!!

No, na kraju ali ne na kraju, podrijetlom iz istog "izvora" i nova brošura(na engleskom) za novi, skoro pominjani stereo-snagaš u a-klasi, model a-46...

- Accuphase a-46

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...