Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

Moji accuphace-i P300V i C200L stigli sa upgrade-a (konacno) posle 3 meseca. Utisci: veoma,veoma zadovoljan, razlike su neopisive(damping faktor je sada preko 700, zvuk je linearan, transparentniji, zvucna slika je daleko cvrsca, vokali, instrumenti njihova pozicija u prostoru razlozenija i prisutnija , bas definisaniji i dublji, nema vise ostrine u zvuku-sve je smeksalo a detalji su ostali pa cak i uvecani). Oba uredjaja rade bez povratne sprege(non feed back), svi elektroliti promenjeni, phono restauriran i upgred-ovan, i za 50 % bolje zvuci. Kad budem imao vremena okacicu slike. Sve u svemu pun pogodak! Trud i cekanje se isplatilo, tako da za duze vreme ne razmisljam o promeni amplifikacije, zivele kutije od accuphace-a! Svaka im cast na lepom izgledu i vu metrima, trafou, kapacitativnim elektrolitima, tranzistorima.. :bacanje:cheers :cheers

Sta si mu radio kad si promenio izlazne parametre? Cisto me zanima.... bas je upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi znao da ti objasnim to u vezi parametara, na ovom forumu se dosta pisalo o radu pojaÄala bez povratne sprege, a neki elektroniÄari par godina unzad ozbiljno rade na tome. Znam samo da sve radi savrÅ¡eno a svi parametri su savrseno naÅ¡telovani, oba ureÄ‘aja su proÅ¡la period provere rada, preamp sada radi u Äistoj single and A klasi, ne divlja vise na potu ne zraci ostrinom i koloracijama, snagaÅ¡u je Äak i smanjen thd i puno se manje greje, skoro da je hladan. U principu koliko sam skapirao sve je uraÄ‘eno u diskretnoj tehnologiji - nema viÅ¡e ni jednog opa u oba ureÄ‘aja. Ceo sistem sada radi toplije, detaljnije, brže, analognije i uskoro treba da dobijem dokumentaciju za oba uredjaja. Svi delovi su ocisceni u ultra zvucnoj kadi, poboljsane zastite na uredjajima, stavljena led rasveta na vu metrima, itd. Uredaji su mi bukvalno kao novi i siguran sam da bi mnogo, mnogo para morao da dam da cujem ovakve promene. Jedan iskusan drugar hi fista mi rece ustedeo si 5000 eura . To je bila sustina celog ovog projekta, jer nas poznate firme medju kojima i moja zestoko deru za danasnje nove i kvalitetne uredjaje. Neki kazu rizikovao si, ja to ne bi nikad radio od fabrickih uredjaja pa valjda oni inzinjeri tamo u accuphace-u znaju kako se prave pojacala a sad kad dodju i cuju cute i nista im nije jasno a znaju kako je kod mene radio sistem. Nekima od njih sam bio voljan da odnesem snagas u sistem, da vidimo gde on stoji u odnosu na jedan po meni veoma dobar amp rowland model 112(3500e) i preamp capri(1800e)to su cene polovnih uredaja , nove su daleko skuplje, kutije prac studio EBS, cd esoteric dv 50 a na to mi on kaze, ma ne moras da se cimas ovo radi jako dobro, jos mi samo treba da cujem kod mene pa da se smorim sto dade tolike pare. Ostaje mi na kraju da vidim sta cu sa cd-om, da li da idem na neki dobar dac i da napravim koniguracij PS muzicki server(izludeh od silnih cd ploca po kuci) ili da sredim izlasni stepen na xa7 po istoj - sad vec uspesnoj topologiji , jos uvek razmisljam. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

OK, znaci promenio si nacin na koji se pojacalo stabilise, izbacio povratnu spregu, promenio bias, zamenio neke komponente nekim drugim... i dobio i manji THD i veci damping faktor. Jesi li i zamenio izlazne tranzistore, ili je samo promenjen nacin na koji rade?

U svakom slucaju ti koji ti kaze da "valjda oni u fabrici znaju" imaju jednu poentu: To nije ono sto su oni zamislili. Ja ti verujem da je to bolje, posebno za tvoje usi i drago mi je da si zadovoljan, ali ti kao neko ko je o tome ucio, iskreno kazem : to vise nije accuphase. To je neki tvoj model - smem da predlozim SucaPhase? :D

Link to comment
Share on other sites

OK, znaci promenio si nacin na koji se pojacalo stabilise, izbacio povratnu spregu, promenio bias, zamenio neke komponente nekim drugim... i dobio i manji THD i veci damping faktor. Jesi li i zamenio izlazne tranzistore, ili je samo promenjen nacin na koji rade?

U svakom slucaju ti koji ti kaze da "valjda oni u fabrici znaju" imaju jednu poentu: To nije ono sto su oni zamislili. Ja ti verujem da je to bolje, posebno za tvoje usi i drago mi je da si zadovoljan, ali ti kao neko ko je o tome ucio, iskreno kazem : to vise nije accuphase. To je neki tvoj model - smem da predlozim SucaPhase? :D

Vrlo sam srecan sto gledam ono sto volim, a slusam ono sto mi se svidja, ova recenica je moto i aforizam za sve sam sa zeleo u vezi s tim projektom i ona govori dosta umesto mene. Posto accu.. fabricki ima 20 tranzistora po kanalu i sto je bilo veoma, veoma vazno nije bio mosvet nego samo pre drive mosvet , uklopili su se sa merenjima u svojoj linearnosti u pricu najnovijih savrseno linearnih tranzistora najnovije generacije koji se stavljaju 4-6 komada po kanalu u zavisnosti od snage, tako da je kad sam ja bio u pitanju to dosta pojeftinilo pricu za cenu amp-a..Kad se otvore uredjaji sve izgleda vrlo pedantno, sve je na buksna konekcijama, nema tragova kasapljenja po unutrasnjosti uredjaja, ko se nerazume ne bi ni provalio da je takav ozbiljan zahvat uradjen , sve je vrlo, vrlo pedantno uradjeno cak i urednije od same fabrike. Na instrumentima prilikom merenja sada ujde kvadrat i izadje kvadrat sto govori da je pojacivac savrseno ravan i linearan, a pre udje jedno a izadje Dusko dugoushko. Uskoro ce grupa inzinjere koja je radila na tome izbaciti svoj pojacivac, pa cemo verovatno svi biti obavesteni .

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih slika; ako sam uspeo da ih postavim

Lep Accuphase kombo :thumbsup2 Jel' sme da se pita ko je radio servis?

Fine su i ostale sprave, a polica mi je neobiÄna, pa da li može i neka reÄ o toj konstrukciji?

Vidim da si napisao da je phono na Accu nabildovan i da svira mnogo bolje, a ne vidim gramofon. O kom se gramofonskom sistemu radi?

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Lep Accuphase kombo :thumbsup2 Jel' sme da se pita ko je radio servis?

Fine su i ostale sprave, a polica mi je neobiÄna, pa da li može i neka reÄ o toj konstrukciji?

Vidim da si napisao da je phono na Accu nabildovan i da svira mnogo bolje, a ne vidim gramofon. O kom se gramofonskom sistemu radi?

:cheers

Ima slike gamofona i skraceni opis sta je uradjeno , udji na ,,VINYL,, NA GLAVNOJ STRANICI FORUMA- pa mi kazi utiske, lines je pokrenuo temu koja se zove ,,mala pomoc,, pa na drugoj strani. Sto se tice police to uopste nije hi-fi polica, nego neka stara zenina(ukrasna italijanska polica) iz proslog stana koja za sad vrsi posao. Trebalo bi neko da pokrene temu u vezi toga, i da li police stvarno uticu na zvuk komponenti i celokupnog sistema(bas me zanima)? Imam nameru da pravim dobru policu, ali mi nekako uvek sladje da gurnem svaki dinar u aktivnu komponentu, a u svrhu napredka u zvuku naravno za sto manje para, odavno sam prestao da se poklanjam skupim brendovima(Accuph, M.Levinson, Naim, Jeff Rowland, Linn, itd, itd) kozu s vrata nam skidaju, balavimo kad ih gledamo kao i na ovoj temi. Moji novi preradjeni Shuca Accuphace-i Kao ste rece uvazeni kolega moderator KRGOVIC ce da prebiju za male pare te novcane grdosije, naravno da ja to sve nisam radio napamet, prvo sam cuo koncept tog pojacivaca od 80 wati po kanalu direktno( A-B test, u koji jedino i verujem ) protiv mojih fabrickih fejsova od 300w po kanalu, kad sam cuo, doslo mi je da zaplacem za sta sam bio dao 2000 !! eura. Bili su prebijeni, osramoceni , ponizeni, potuceni do nogu, i to sve na veoma zahtevnim kutijama, mocnom Dynaudio modelu Evidence Tamptation( OSAM DRAJVERA PO KUTIJI) od 38.000 eura, 120 kg , 2 metra visine i pola metra dubine. Nije to lako pomeriti ni rukama a kamoli nekim pojacivacom. Razlika u korist novih fejsova je samo sto ja sad imam taj koncept na 300w . Decko-elektro inzinjer(otac diplomirao na etf-u na pojacivacima, sin mu sad drzi predavanja iz audija) a koji je upgrade-ovo accuphace-e ne voli ovakve javne vrste reklama. :cheers :cheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ima slike gamofona i skraceni opis sta je uradjeno , udji na ,,VINYL,, NA GLAVNOJ STRANICI FORUMA- pa mi kazi utiske, lines je pokrenuo temu koja se zove ,,mala pomoc,, pa na drugoj strani. Sto se tice police to uopste nije hi-fi polica, nego neka stara zenina(ukrasna italijanska polica) iz proslog stana koja za sad vrsi posao. Trebalo bi neko da pokrene temu u vezi toga, i da li police stvarno uticu na zvuk komponenti i celokupnog sistema(bas me zanima)? Imam nameru da pravim dobru policu, ali mi nekako uvek sladje da gurnem svaki dinar u aktivnu komponentu, a u svrhu napredka u zvuku naravno za sto manje para, odavno sam prestao da se poklanjam skupim brendovima(Accuph, M.Levinson, Naim, Jeff Rowland, Linn, itd, itd) kozu s vrata nam skidaju, balavimo kad ih gledamo kao i na ovoj temi. Moji novi preradjeni Shuca Accuphace-i Kao ste rece uvazeni kolega moderator KRGOVIC ce da prebiju za male pare te novcane grdosije, naravno da ja to sve nisam radio napamet, prvo sam cuo koncept tog pojacivaca od 80 wati po kanalu direktno( A-B test, u koji jedino i verujem ) protiv mojih fabrickih fejsova od 300w po kanalu, kad sam cuo, doslo mi je da zaplacem za sta sam bio dao 2000 !! eura. Bili su prebijeni, osramoceni , ponizeni, potuceni do nogu, i to sve na veoma zahtevnim kutijama, mocnom Dynaudio modelu Evidence Tamptation( OSAM DRAJVERA PO KUTIJI) od 38.000 eura, 120 kg , 2 metra visine i pola metra dubine. Nije to lako pomeriti ni rukama a kamoli nekim pojacivacom. Razlika u korist novih fejsova je samo sto ja sad imam taj koncept na 300w . Decko-elektro inzinjer(otac diplomirao na etf-u na pojacivacima, sin mu sad drzi predavanja iz audija) a koji je upgrade-ovo accuphace-e ne voli ovakve javne vrste reklama. :cheers :cheers :cheers

Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Gramofon deluje zaista interesantno i verujem da ce lepo da te sluzi!

Sto se tice polica ... da li si video ovu temu:

Ali, ima i nesto detaljniji opis kako je Leonardo napravio sebi policu ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/3199-atacama-europa-reference/page__p__65836__hl__atacama__fromsearch__1#entry65836

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vala bas, jedino ako covek hoce monoblokove bilo bi zgodno da uzme dva ovakva napajanja. Doduse, ako ima monoblokove, dva monobloka, plus preamp, trebace mu dva ako hoce da zakaci bilo koji izvor zvuka - EU modeli imaju samo 3 shiucko uticnice.

Ajde sad pa ti ne cepidlaÄi... zamisli užasa da imaÅ¡ Accuphase 7-ch surround system, ali sa 7-monoblokova !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...