Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

Ako nešto obrišeš trebao bar da daš razlog zašto je to uradjenjo.

Ovako ispada kao tvoja lična cenzura.

BFA nije distributor već proizvodjač.

Baš me intersuje da li ćeš i ovo da obrišeš.

Bre, micke1, baš si nedokazan :huh:. Nema tu nikakve cenzure - u pitanju je široko rasprostranjena pojava poznata pod nazivom offtopic (ovde imaš nešto više o tome). A sad budi ljubazan, prestani da truješ ovu temu, otvori novu i tamo piši o domaćim distributerima. Pokušaj da ne preteruješ, da ne bi prešlo u reklamiranje...

Link to comment
Share on other sites

Bre, micke1, baš si nedokazan :huh:. Nema tu nikakve cenzure - u pitanju je široko rasprostranjena pojava poznata pod nazivom offtopic (ovde imaš nešto više o tome). A sad budi ljubazan, prestani da truješ ovu temu, otvori novu i tamo piši o domaćim distributerima. Pokušaj da ne preteruješ, da ne bi prešlo u reklamiranje...

A ovom forumu imaš off-topica koliko hoćeš. Evo samo jednog primera. I na prvoj stranici ove teme imaš off-topic-a koliko hoćeš. Ili ovo po tebi to nije off-topic već samo ono što sam ja postovao.

..da ne bi prešlo u reklamiranje...

Ova tema je Äisto reklamiranje i niÄeg drugog nema. Ako ima neÄeg Å¡to nije reklamiranje možeÅ¡ li da ukažeÅ¡ na to. I nadam se da nećeÅ¡ obrisati ovaj post.

Link to comment
Share on other sites

A ovom forumu imaš off-topica koliko hoćeš. Evo samo jednog primera. I na prvoj stranici ove teme imaš off-topic-a koliko hoćeš. Ili ovo po tebi to nije off-topic već samo ono što sam ja postovao.

Ova tema je čisto reklamiranje i ničeg drugog nema. Ako ima nečeg što nije reklamiranje možeš li da ukažeš na to. I nadam se da nećeš obrisati ovaj post.

Cestitam. Dobio si svoj prvi warning.

Sad prestani da pravis dodatni offtopic i da trujes temu.

Poslusaj kolegu moderatora, otvori temu o tome sto volis (BFA) i postuj tamo vesti. Vecina nas zapravo ceni napor tih ljudi i zeleli bi da cuju novosti o njihovoj proizvodnji ALI NE U OVOJ TEMI! Ima nekoliko "fan" tema na ovom forumu, svaka za ljubitelje necega, dobrodosao si da otvoris novu, ali ako nastavis da postujes u BFA u OVOJ temi ici ces na prinudni odmor da malo oladis glavu.

Link to comment
Share on other sites

Te fanovske teme imaju smisla,kad ti nesto treba odes tamo i dobijes pravu informaciju.Fanovi mozda nekad umeju da ispadnu smesni u svom obozavanju brenda(na pr. onaj Sondek), ali makar znaju sve o brendu kad saberu snage.Upravo juce sam nesto pitao u Sansui temi,jer sam zaboravio sve sto sam nekad znao i dobio konkretan odgovor u danu.

Accuphase je odlicna firma i zasluzuje svoju temu,bilo bi sjajno cuti nesto njihovo opet na HF Show-u.

P.S.Pojavi li se BFA na "Republici" sekta ce da napravi jedan mali Vudu bfa amp sa petopolcima i sa Linn logom na dipleju:smile: -no hard feelings!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Svakako, Accu-vest vredna pažnje !!!

No, iako sam bio ubeđen da je t-1100 "nešto", što će ostati rezervisano "for Japan only"...

- http://accuphase.com/model/t-1100.html

- http://accuphase.com/cat/t-1100_e.pdf

Accuphase t-1100, je naslednik prvog "dds fm-stereo" tuner-a t-1000

- http://accuphase.com/cat/t-1000_e.pdf

DDS je akronim od "Direct Digital Synthesis", i zapravao predstavlja obradu FM-signala u potpuno digitalnom domenu.

Uistinu revolucionarno ali i unikatno rešenje !!!

No...

bez obzira na zastraÅ¡ujući "high-tech", koji pulsira u ritmu "0" i "1" u t-1000/t-1100, u pitanju su potpuno klasiÄni(analogni) fm-tuneri !!!

Prisustvo coaxal-nog digitalnog izlaza na zadnjoj ploÄi, samo zavarava... jedino, ukoliko neko nije zadovoljan kvalitetom Accuphase MDS-arhitekturom dac-ova, pa želi joÅ¡ bolje.

Nigde ni traga od DAB/HD-radio/ili šta već modula za "slušanje radija 21-og stoleća"... ONLY PURE FM !!!

Ukoliko se ne varam... Japan/USA/EU su već pogasili, ili samo što nisu sve FM radio-stanice ???

U tom sluÄaju... Accuphase t-1100 će ostati "nem" vrlo, vrlo brzo, poput sve ostale, nebrojene FM-braće, Å¡irom sveta !!!

Ipak ko zna... možda Accuphase zna nešto, što mi ostali ne znamo, pa "analogni radio mrak", ipak još dugo, dugo neće pasti...

Ili... se nadaju da će na "ortodoksnim" i "rezistentnim na novotarije"(nisam napisao tehnološki zaostalim) tržištima, poput našeg, ostvariti dobre prodajne rezultate ???

Ala će da nam zavide "analogiÄari"... !!!

t-1100.jpg

t-1100_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa kvalitetom fajlova koje pustaju nase stanice , njihovoj zavisti nece biti kraja....

Ehh... pa sad, ne budite baš toliko na kraj srca "civi", nije sve toliko crno !!!

Ipak ima nekoliko FM-stereo radio stanica, koje i muziÄki(a to je najvažnije) i tehniÄki... zaslužaju sluÅ¡anje na ovakvom dragulju.

Ovde... "negde dole južno", mi doduše sem 202-ke, i pre svega kultne "stereorame", ne pada ništa na pamet, ali u metropoli nam svima dragoj, sigurno ima toga još !!!

Uostalom... ni Accuphase t-1100 nema mnogo preset memorija za stanice...

Link to comment
Share on other sites

Novi Accuphase "integralac" e-460(zamena za e-450), dizajnom prednje ploÄe sluÄajno(ili namerno) podseća na njihov top-model(u A klasi) e-560...

e-460_front_big.jpg

e-460_front_open_big.jpg

Ono Å¡to je e-460 Äini zanimljivim, je joÅ¡ neÅ¡to...

novi DAC-modul dac-30, predviđen za celu novu seriju x60 integralaca !!!

1225501240-2.jpg

Gle Äuda, ubaciÅ¡e i oni USB-ulaz... eto radosti, za poklonike music-servera... za neke druge možda jeres !!!

i grupna sliÄica na kraju(dac-30, se naravno dokupljuje, ne ide u paketu sa e-460)...

accuusb_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

Accuphase tuneri su zbilja vrh-vrhova ... Tu nema dileme. Dovoljno je pogledati cene polovnih na eBay. Ovaj najnoviji model Accu tunera, kao i njegov prethodnik, imaju jednu vrlo interesantnu arhitekturu implementiranu ... Naime FM signal koji se prima preko antene (ili kabla) se digitalizuje (tuner ima ADC ugradjen u sebi - verovatno najkriticniji deo cele arhitekture). Nakon ADCa se onda izvlaci digitalni izlaz za koriscenje eksternog DACa ili se pak koriste ugradjeni interni DACovi kojima se signal ponovo vraca u analogni domen. Na taj nacin se postize vise stvari - svakako je najvaznije potiskivanje suma ali se dobija i na dinamickom opsegu. Takav pristup svakako odstupa znacajno od klasicnih tuner arhitektura (gde digitaliji nije bilo mesta) ali je Accuphase uspeo i da jedan od zadnjih bastiona analogije zapravo pretvori u digitalni uredjaj najvise klase.

DAB nije zaziveo - to je sada svima jasno. U UK se izgleda vise koristi ali u Evropi ... hmmm, ja ne vidim da bilo ko koristi DAB. Postoje DAB/FM tuneri ali par ljudi koje poznajem i koji ih imaju uopste ne koriste DAB. U najnovijim modelima auta se takodje ne nudi DAB - osim u par modela kao dodatna oprema - zivo me zanima da li to iko kupuje ... Tako da postoji sumnja da sa ukidanjem FMa nece bas ici sve tako kako je planirano ... To daje dovoljno vremena da se proda zavidna kolicina ovih zbilja izuzetnih sprava.

Jos jedan izuzetan tuner jeste Naim NAT 05. Interesantno je da se prosle godine pojavila na trzistu nova verzija Naim NAT 05 XS. Za razliku od Accuphase, Naim je potpuno analogna sprava. To treba medjutim cuti kako svira - ja sam u vise navrata ostajao zatecen. Odgovorno tvrdim da je Naim u svojoj istoriji mozda najbolje pravio upravo Tunere. Tako da izgleda ima jos neke buducnosti za FM i tunere ... na srecu nas nostalgicara :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Accuphase tuneri su zbilja vrh-vrhova ... Tu nema dileme. Dovoljno je pogledati cene polovnih na eBay. Ovaj najnoviji model Accu tunera, kao i njegov prethodnik, imaju jednu vrlo interesantnu arhitekturu implementiranu ... Naime FM signal koji se prima preko antene (ili kabla) se digitalizuje (tuner ima ADC ugradjen u sebi - verovatno najkriticniji deo cele arhitekture). Nakon ADCa se onda izvlaci digitalni izlaz za koriscenje eksternog DACa ili se pak koriste ugradjeni interni DACovi kojima se signal ponovo vraca u analogni domen. Na taj nacin se postize vise stvari - svakako je najvaznije potiskivanje suma ali se dobija i na dinamickom opsegu. Takav pristup svakako odstupa znacajno od klasicnih tuner arhitektura (gde digitaliji nije bilo mesta) ali je Accuphase uspeo i da jedan od zadnjih bastiona analogije zapravo pretvori u digitalni uredjaj najvise klase.

Zanima me kako, na koji naÄin i kojom tehnikom se može povećati dinamiÄki raspon nekog snimka, koji je BTW definisan u studiju u kome je snimljen. Neke firme su 90-tih godina pravile zasebne ureÄ‘aje koji su se zvali "dinamiÄki ekspanderi" da bi veÅ¡taÄki stvarali utisak većeg dinamiÄkog raspona u snimku.

Ali, radoznao sam da saznam kako to uopÅ¡te može da se postigne a da se ne naruÅ¡i originalni "raspored" pojedinaÄnih tonova u snimku koji svaki imaju svoje karakteristike meÄ‘u kojima je i amplituda. A svo oni ukupno Äine snimak koji sluÅ¡amo. Rasponi tiÅ¡ih i glasnijih tonova Äine dinamiÄki raspon. Ako se pojedinim tonovima povećava amplituda da bi se dobio veći dinamiÄki raspon, onda to viÅ¡e nije originalni snimak.

Da pomenem i to da sa dve konverzije signala po svakoj logici ne može da se doÄ‘e do boljeg krajnjeg rezultata. Sa principijelno stanoviÅ¡ta liÄi mi na onaj "uprirodnjaÄ zvuka" sa Kupujem-prodajem oglasima. UreÄ‘aj sa lampama koji "uprirodnjava" zvuk samim tim Å¡to sadrži lampe u sebi, a postavlja se izmeÄ‘u CD playera i pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da je jasno da digitalizacijom zvuka nije tesko postici bolji dinamicki opseg. E sad da li je to "vernija" reprodukcija od originalne, narocito kada originalni FM signal prodje kroz ceo proces digitalizacije i bar dve konverzije ? Ovo su cini mi se bile aktuelne diskusije kada se pojavio digitalni audio.

Vic je u tome da digitalizacijom mogu da se dobiju jako dobre audio reprodukcije - mislim da se u tome svi slazemo. Sigurno bolje od pojedinih analognih varijanti. Narocito ako se radi o FM signalu koji je dosta "prigusen" za danasnje HiFi pojmove, sa dosta velikim nivoom pozadinskog suma - sto sve veoma zavisi i od kvaliteta samog prijema. Poslusaj recimo ovaj Accuphase Tuner ili recimo njegovog prethodnika T1000. Neces imati dilemu (ama bas nikakvu) da je to bolji sound od "originalnog" koji slusas na nekom dobrom, mozda cak i odlicnom, analognom tuneru(zapitaj se koliko je i on "originalan" u smislu sta mu se sve desava na putu do tvog analognog tunera).

Sta vredi ako signal ostaje u svom originalnom domenu ako mu se nakaci sum, ako je doslo do znacajnog slabljenja, itd. Digitalizacijom u tom slucaju moze da se postigne rekonstrukcija signala (bar priblizna) onakvog kakav je bio pre nego su mu se desile te ruzne stvari. Moglo bi se cak argumentovati upravo suprotno od onoga kako ti to cinis - digitalizacijom se vrsi rekonstrukcija "originalnog" signala koji je u analognom domenu doziveo znacajnu degradaciju.

Ja ne mislim doduse da je to nesto sto mora da se uradi da bi se dobio odlican tuner sound. Pomenuh Naima a ima jos jako dobrih analognih tunera. Neki od njih su i poprilicno stari modeli koji medjutim sviraju zbilja izuzetno. Oni su dokaz da se i iz takvog FM signala moze izvuci odlicna reprodukcija. Ali svi oni vrse odredjenu obradu u ovom slucaju analognog signala - zar nije i to udaljavanje od "originala" ?

Link to comment
Share on other sites

Sve sto ja mogu da kazem je da sam slusao i Naim NAT 05 i Accuphase T-1000 (nove modele nisam) i da to zvuci.... Pa, da se covek zapita slusa li CD. E, toliko dobro. Obican Radio Beograd, nista posebno. Ne znam sta se rekonstruise, sta se radi, ali to zvuci MNOGO bolje nego vecina drugih radio programa koje sam cuo. Mozda nije originalno, ali jeste dobro.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je jazz emisija na radio beogradu.Tema zivi ili snimljeni zvuk,audiofilska.Pocela sa citatom iz hifi casopisa.Tjneri su inace sjajna sprava,kad dobro krene iz studia CD-u je tesko da izadje na kraj sa tunerom.Ne znam sa cega pustaju muziku na radio BG ali ovo zvuci preko mog bednog Arcama:klanjanje .Kad uz radio bg dodam i clasic radio vec je do dosta da se kupi vrhunski tuner.Ja sam upravo u nabavci jednog.Nebi da skroz kidnapujemo temu,pa cu o tome na republici,ali sutra posle ove emisije kao inspiracije.Accuphaseri:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Super fotke.

U cemu je fora sa ovim Accuphase + B&W combom? Je'l to "big in Japan" ili sta? Je'l to tamo vazi za dobar match?

Znam da Japanci furaju Marantz+B&W (skuplje modele, doduse), sad i Accuphase... U cemu je fora?

Ne znam baš, ne bih se složio... jer koliko vidim, "sa lica mesta" Esoteric voli da radi prezentacije, sa "Tannoy" šifonjerima(Prestige Series) !!!

Verujem "da su singeriÄni", no s druge strane, upravo je Teac(Esoteric) uvoznik/distributer za Tannoy i Avantgarde, a sigurno nisu "birali napamet"...

- http://www.catbank.jp/event/2010/ias/esoteric/index.html

S druge strane... o "ljubavi" Marantz-a i Classe-a, prema B&W kreacijama, se već sve odavno zna, tako da...

- http://www.catbank.jp/event/2010/ias/marantz/index.html

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali evo - Accuphase stand koji si ti okacio, kutije su B&W? Kakva je to B&W+Accuphase sinergija? Je'l to trend ili je to tako u Japanu vec duze vreme? Posto je izlagac Accuphase, a ne B&W - to je ocigledno njihov izbor. Sa cime izlazu van Japana? Cemu razlika?

Samo jedna mala opaska... Luxman je recimo za matiÄno tržiÅ¡te uvoznik/distributer za "Made in Austria" zv. kutije ...http://www.consensusaudio.com/

Accuphase... za razliku "od ostalih", je izgleda dobar sa svima !!!

Takav stav, sem što je meni blizak... je možda i najbolji, pa neka svako izabere, po svom ukusu i mogućnostima, na kraju krajeva...

Ipak... ono Å¡to je interesantno, i na prvi pogled opreÄno, Äak nelogiÄno... je da japanci, oÄito VOLE velike zv. kutije... !!!

Å ta bi sa njihovim malim stanovima, te svim "problemima", koje idu uz to... ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...