Jump to content


Retro Man-rezime pristiglih uređaja u kolekciju


Retro-Man

Recommended Posts

Hvala Che, ja godinama imam jedan sistem Onkyo Integra iz 80' koji mi stoji po strani u dnevnom boravku i služi mi za neobavezno slušanje i za isprobavanje uređaja koje radim, u sistemu je i tjuner T-4250, nevjerojatno je kako je to dobar tjuner i on me je i ponukao da nabavim njihove najbolje modele, uh što je to nekada koštalo. :wave2

post-15891-0-44797100-1351152608_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Hvala Che, ja godinama imam jedan sistem Onkyo Integra iz 80' koji mi stoji po strani u dnevnom boravku i služi mi za neobavezno slušanje i za isprobavanje uređaja koje radim, u sistemu je i tjuner T-4250, nevjerojatno je kako je to dobar tjuner i on me je i ponukao da nabavim njihove najbolje modele, uh što je to nekada koštalo. :wave2

Secate li se onog Onkyo kataloga sa damom uvijenom u maramu na koricama ( crne boje ) - ala smo zevzecili u taj katalog , bilo za pricu. Cak nam ni Start ( magazin sa lepim tetama , za mladje medju nama ) nije bio tako zanimljiv :)

Link to comment
Share on other sites

Alex naravno da se sjeÄamo, imam brdo kataloga u administratorima, u 80' sam molio boga da mi neki JugoÅ¡vaba donese neki katalog, obiÄno bi donijeli Quele ali bilo je i onih malo educiranijih pa su stizali i Kenwood., Pioneer, Technics, JVC itd...

Moji prijatelji mi dugo nisu vjerovali da sam film 9/5 tjedana gledao iskljuÄivo radi Nakamichija RX-505 a ne zbog Kim Basinger, glavni izgovor mi je bio uz ovisnost o dekovima i ta da nju neÄu nikada imati a dek možda jednom i naleti, do sada nije pa Äu se i dalje igrati sa mlaÄ‘im bratom RX-202, danas mi vjeruju. Kad sam nabavio prvi video sa 6 glava koji je imao dobru usporenu reprodukciju skoro sam izlizao kazetu na tom mjestu od stalnog vraÄanja, kakav je to dogaÄ‘aj bio za ono vrijeme, skupe se bolesnici i po desetak puta vraÄamo scenu i blejimo u dek koji polako okreÄe kazetu.

Link to comment
Share on other sites

Alex naravno da se sjeÄamo, imam brdo kataloga u administratorima, u 80' sam molio boga da mi neki JugoÅ¡vaba donese neki katalog, obiÄno bi donijeli Quele ali bilo je i onih malo educiranijih pa su stizali i Kenwood., Pioneer, Technics, JVC itd...

Moji prijatelji mi dugo nisu vjerovali da sam film 9/5 tjedana gledao iskljuÄivo radi Nakamichija RX-505 a ne zbog Kim Basinger, glavni izgovor mi je bio uz ovisnost o dekovima i ta da nju neÄu nikada imati a dek možda jednom i naleti, do sada nije pa Äu se i dalje igrati sa mlaÄ‘im bratom RX-202, danas mi vjeruju. Kad sam nabavio prvi video sa 6 glava koji je imao dobru usporenu reprodukciju skoro sam izlizao kazetu na tom mjestu od stalnog vraÄanja, kakav je to dogaÄ‘aj bio za ono vrijeme, skupe se bolesnici i po desetak puta vraÄamo scenu i blejimo u dek koji polako okreÄe kazetu.

Uhhhh katalozi,casopisi.....sjecam se jednog SUONO italijanskog casopisa gdje je bio uporedni test zvucnika izmedju ostalog radjenog u cuvenoj milanskojh Scali.Testirani su bili skoro svi bitni top modeli cca 79-80.KEF 150,B6w 801,YAMAHA NS 1000,ESSxxx,BOSE 901,INFINITY REFERENCExxx,RCFxxxx,JBL 250,TANOY....ludilo,sigurno 20 -25 modela...

Kad pomenu Nkamichi iz jednog talijanskog bzvz casopisa izrezem kupon za katalog i posaljem u neki odvratni sindikalni koverat.Zaboravio sam bio skroz na to , kad poslije pola godine stize katalog NAKAMICHI sa cjenovnikom.Upakovan lijepo,a obaranje,meni kao pot. kupcu je bilo tako uzviseno kao da sam grof ..brat mi je preveo i zezao se sa mnom kako me uvazavaju kao kupcsa "a nemam ni za burek"eeeeee mladosti mladosti.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala Erich, pojaÄalo je stvarno melem za oÄi, veliki VU metri u diskretnom osvjetljenju izgledaju preljepo pogotovo po mraku, zvuk je tipiÄan za Mosfet, topao, ugodne sredine i pun detalja. JoÅ¡ uvijek stoji na stolu pa ga sluÅ¡am na sluÅ¡alice ali ovih dana Äu ga spojiti u oba sistema pa Äu vidjeti gdje mu je po zvuku mjesto, na polici mu je veÄ odavno osigurano. :wave2

post-15891-0-43738300-1354314272_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo joÅ¡ jednog mladenaÄkog sna u mojoj kolekciji, radi se o izlaznom pojaÄalu Hitachi HMA-7500 MK2, od prije imam i njihov preamp HCA-6500 ali on je na žalost u srebrnoj boji. PojaÄalo je zaista u odliÄnom stanju ali evo slika.

Slika otvorenog pojaÄala je sa neta.

Bio si brzi :-) to je bila odlicna cijena....odlicno pojacalo, ta cijela serija je bila prekrasna.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Che, da cageri su zaista prekrasni ali nebih se on zadržao kod mene da i ne svira dobro, na žalost za sada nemam njegov preamp ali pustit Äemo vremenu neka ga donese. Vidim da su 7500 MK2 i 8500MK2 isti iznutra i izvana jedinu razliku koju sam vidio u podatcima se 25 wata snage u korist starijeg brata. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Uhhhh katalozi,casopisi.....sjecam se jednog SUONO italijanskog casopisa gdje je bio uporedni test zvucnika izmedju ostalog radjenog u cuvenoj milanskojh Scali.Testirani su bili skoro svi bitni top modeli cca 79-80.KEF 150,B6w 801,YAMAHA NS 1000,ESSxxx,BOSE 901,INFINITY REFERENCExxx,RCFxxxx,JBL 250,TANOY....ludilo,sigurno 20 -25 modela...

Da li se sećaš rezultata testiranja?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Che, da cageri su zaista prekrasni ali nebih se on zadržao kod mene da i ne svira dobro, na žalost za sada nemam njegov preamp ali pustit Äemo vremenu neka ga donese. Vidim da su 7500 MK2 i 8500MK2 isti iznutra i izvana jedinu razliku koju sam vidio u podatcima se 25 wata snage u korist starijeg brata. :wave2

Stigao je :wave2

http://www.kupujemprodajem.com/hitachi-hma-7500-mk-II-hca-7500-mk-II-3756576-oglas.htm?filter_id=5770461

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...