Jump to content


Retro Man-rezime pristiglih uređaja u kolekciju


Retro-Man

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja identična linijica se zove VEGA  . Kao iz Kelna ( West Germany) . Mislim da je oznaka CV 210 . Kad sam dao mijenjat kondenzatore : u nutra trafo Aiwa koji zauzima 2/3 izlaza. I ja tražim još jedan izlaz i ti ovaj koji ima "briđ" mod , jer sam našao , al jači ( 50 W po kanalu) , i bez "briđa" . Htio bi kao mono blokove. Inače nek veli ko kaj hoče al ovo lijepo sviri :) . Moj je dekrariran kao 2X 35 W i 1 x 70 u mostu . Kod mene je od cc 8 desete gd. Retro probaj ga spojit s gramafonom na phono (znam da imaš) Dual 721 . Nije to loše za ovu "igračku" :) ! Jedino kaj je crna , al onak "eloksirano2  pa vuče na čudnovato ljubičastu .

Edited by black coffe
Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, stoN_Cold said:

Чинчеве са дека.

StoN jel ti to mene...:angry:

Nema veze ma kupit ču i te činčeve od deka, tko zna možda za 20-30 godina riknu pa nebih da požalim za propuštenom prilikom. Problem je samo u tome što ne znam dali ču moči skupiti tolike novce no pucaj pa šata košta nek košta.

Link to comment
Share on other sites

Dečki uživajte u svojim prekrasnim mališanima.:thumbsup2

Imam toliko toga što je u načelu puno bolje od te male Aiwe ali toliko su me obradovala ta dva mališana da sam sinoč na stolu u dnevnom boravku priključio izlaz na mali Philipsov preamp model 209 i na Grundingove Micro Box 320 i slušao muziku do kasno u noč, baš sam uživao.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, stoN_Cold said:

Добронамерна шала није на одмет.  B)

Da bi riječ rekao, tko me dobro pozna zna da sam ja sam uvijek za šalu ali nije baš lako razaznati dobronamjernu šalu od nečeg drugog pogotovu kad su to samo suvisle riječi bez ikakvog smajliča. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Peter u svojoj kolekciji imam stvarno puno sličnih mini željezrija ali uvijek se ponovno iznenadim kada mi pod ruke dođe takav mališan na kojemu se vidi kako su pazili na detelje. Kvalitetna je izrada, unutrašnjost se ne mora postidjeti ni puno skupljih pojačala a zvučno radi tako dobro da bi velika večina normalnih ljudi mogla sa time dugo živjeti, dokaz je tomu i član foruma Surokvl. Pogledajto koliko ovaj mali Basf liči Aiwi P-30DSC06934.jpg.ea591c3b6bbb94996a9358e76e8DSC06925.jpg.6585ab159ef9dcac5bfee89a14b

DSC06930.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мислим да су они мали Аурекси били закон за то доба.

StoN potpuno se slažem, imao sam godinama dek i tjuner ali sam ih prepustio jednom kolekcionaru iz Beograda koji je imao amp i preamp ali neču odustati da jednog dana ta linijica krasi moju policu.

Nisu ni ovi Njemci loši a ovaj mali Technics je priča za sebe.:wave2105.JPG.4209623811ebc5f06ca76029b941830fIMGP2054.jpg.d773ccec1a0e119d18ef7364f24IMGP2063.jpg.da15221ab0159a647c8b6b125f9DSC00077.jpg.6e3fb13fcc1173e1d484443d203

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Retro-Man said:

StoN potpuno se slažem, imao sam godinama dek i tjuner ali sam ih prepustio jednom kolekcionaru iz Beograda koji je imao amp i preamp ali neču odustati da jednog dana ta linijica krasi moju policu.

И Ја дан данас тугујем што сам продао Аурекс снагаш са ринглама на поклопцу.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, siroma said:

Bila je i neka Ei Nis (Unitra) slicna mini linija. Jos imam deck od nje

Siroma imam tu liniju, nije to ta razina kvalitete ali sve je od aluminija i korektno napravljeno, pojačalo i tjuner rade ali deku su se raspali svi gumeni djelovi pa sam odustao i završio je na vrpi uređaja kojih sam se riješio prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

Nisam čuo mnogo mini sistema ali sam od skoro svih renomiranih proizvođača čuo neke od top modela, Technics, JVC, Toshiba, Yamaha... Aurex još nisam imao prilike da čujem.

Za klasu-dve bolji od svega što sam čuo je ovaj Sony sa APM3000 zvučnicima. Par godina sam bio u potrazi za ovom linijom dok mi se nije posrećilo :).

Našao sam i gramofon PS-Q7 kao i CD-P7F iz pripadajuće serije.

Negde sam u međuvremenu pročitao da je Sony ovu liniju izbacio da prezentuje šta mini sistem može jer su prvi počeli sa mini sistemima i želeli da ih probiju na tržište.

...uradili su dobar posao.

 

sony_mhc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zoki hvala :thumbsup2

Pišuči o ovim mališanima baš sam se sjetio tvoje male Aiwe iz serije 22, razmišljao sam dali je preživjela čistke po ormarima ali sad kad vidim da je još kod tebe odmah mi je laknulo.

Moraš priznati da je prava rijetkost naletjeti na te ljepotane a pogotovo u takvom stanju. Odlučio sam da se riješim svega što je maxi i počnem skupljati samo mini, dobro to svira a zauzma daleko manje mjesta. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...