Jump to content


Retro Man-rezime pristiglih uređaja u kolekciju


Retro-Man

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Evo još jednog pojačala iz pravog Retro doba koje mene zanima a zavrijedilo je mjesto u mojoj kolekciji. Radi se o pojačalu Kenwood KA-8100 2x75 wata na 8 oma, dual power suply ustroja  a datira iz kraja 70' kad se ta firma zvala Trio-Kenwood Corporation. Pojačalo je potpuno ispravno i vrlo solidno očuvano za svoje godine ali na poklopcu se na žalost vidi nemar pri transportu pa če biti posla, evo nekoliko slika.

DSC03798.jpgimages hosting

DSC03799.jpgupload pictures online

DSC03800.jpghost image online

DSC03801.jpgimage upload

DSC03802.jpgclick image upload

DSC03804.jpgfree image upload

DSC03806.jpgadult image

DSC03805.jpgpicture upload

DSC03809.jpgfree pic

Link to comment
Share on other sites

Aoxomoxoa hvala :thumbsup2

Vjerovali ili ne ali nakon svih ovih godina još uvijek sa nesmanjenim žarom uživam u tim starcima iz doba bležene long-life tehnologije. Tko šiša racionalnost kad je ona imala ikakve veze sa nestvarenim snovima i željom da se oni ispune, problem je u  tome što sam ipak malo previša života proveo u snovima. :wink::wave2

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Retro-Man said:

Zoki moja 905-ica nije mogla doči u bolje ruke:thumbsup2.

Taj dek je meni jako interesantan zbog toga što imam njegovog predhodnika RS-B100 i njegovog zamjenika RS-B965, mislim da poslje nisu pravili ništa vrijednoga pažnje osim AZ-7 a i njega sam nabavio iz čiste radoznalosti.

Jedva čekam rezultate ove operacije pa da ga pridružim brači. Pozdrav i hvala ti unaprijed na trudu i vremenu.:wave2:klanjanje

 

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu. Juce sam hteo da operem celi dek ali je vec bilo kasno, a danas sam opet kasno stigao kuci, tako da planiram da to odradim sutra, da se osusi do kraja vikenda i onda za vikend sredim mehaniku, pa cemo videti dalje.

Prema prvom pogledu izgleda da roleri nisu u losem stanju iako je guzvao traku. Prvo cu zameniti remen da dobijem konstantnu zategnutost trake preko tonskih osovina, pa cemo videti dalje.

Mehanizam je jedan od najlaksih za demontazu koji sam sreo (imao sam 905 pre vise od 15 godina, ali sam ga skroz zaboravio...). Potenciometri sigurno krckaju a samo se nadam da necu morati da se zezam sa tasterima.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Evo kako sam rekao u temi o dekovima konačno je stigao i ovaj ljepotan u moju kolekciju. Radi se o Sasujijevom deku SC-5100. U kolekciji več imam SC-3110 ali on je crne boje sa ručkama i njegov par je pojačalo AU-717 ili AU-317. Ovaj SC-5100 ču pridružiti mom resiveru iz čuvene G serije G-901DB.

DSC03935.jpguploading pictures

DSC03936.jpgphoto uploader

DSC03937.jpgwindows screenshot

DSC03938.jpgimage free hosting

DSC03939.jpgpc screenshot

DSC03940.jpgfree image host

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujuči susretljivosti gospodina Slobodana iz Čačka i njegovoj dobroj volji da mi rezervira jednu živu legendu iz firme Mitsubishi još jedna moja želja i san če biti ispunjena, radi se pojačalu snage Mitsubishi DA-A10DC. Pojačalo je na putu do mog prijatelja Tomislava ( Tomislave hvala :thumbsup2) a ja jedva čekam Subotu da odem po njega. Slika je sa neta

da_a10dc1feo.jpgupload an image

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nakon dugog traženja konačno je u moju kolekciju došao i ovaj prekrasni Revoksov tjuner B-261. Tjuner je izuzetno očuvan a kako lovi stanice i kako svira to je priča za sebe. Od Revoksovih tjunera imam još A-76, B-260 i B-760 i što se mene tiče to bi bilo to.

Evo par slika ali toliko sam ispolirao zaštitnu plastiku i displeje da se na njima nazire stoljnjak :D

 

DSC06017.jpg

DSC06020.jpg

DSC06024.jpg

DSC06025.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...