Jump to content


Retro Man-rezime pristiglih uređaja u kolekciju


Retro-Man

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Као на пример миÑлио Ñам на G-22000 који Ñам Ñређивао другару и није био проблем Ñредитига и довеÑти га у фабричко Ñтање него његова величина и тежина.    :heat

 

:wave2

 Na G22000 sam posebno osjetljiv, jer su to (uz G33000) unikatni uredjaji, i rad na njima treba odraditi sa posebnom pozornoscu. Ne znam sto si konkretno radio sve na njemu.... ali da Retru ne offtopicarim temu idem u Sansui temu....

Link to comment
Share on other sites

 Na G22000 sam posebno osjetljiv, jer su to (uz G33000) unikatni uredjaji, i rad na njima treba odraditi sa posebnom pozornoscu. Ne znam sto si konkretno radio sve na njemu.... ali da Retru ne offtopicarim temu idem u Sansui temu....

 

Радио Ñам Ñве што је било потребно јер је уређај матор и за шта Ñе човек ухвати мора да Ñе Ñреди, оÑим дугмића.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

JuÄer sam sasvim sluÄajno u jednom podrumu ispod gomile drugih ureÄ‘aja nabasao na preamp Harman/Kardon Citation Eleven. Stanje je oÄajno, trafo ne radi ali to je najmanji problem jer ga veÄ sutra Å¡aljem na popravak ali prednja ploÄa je stradala jer je oÄito ribala o neÅ¡to pri transportu. Kako imam izlaz Citation Twelve deluxe nisam se dvoumio dali da ga kupim, prodavac mi je garantirao da je ureÄ‘aj provjeren i da je ispravan Å¡to sam usput provjerio kod svog majstora, ispitan je sa drugim transfornatorom i sve radi.

E sad mi predstoji obiman posao restauracije koji sam veÄ putem zapoÄeo nazvavÅ¡i naÅ¡eg Älana foruma ( Idler) koji ima iskustva sa takvim stvarima, kad stignem slikat Äu ga i prosljediti  mu slike da vidimo može li se Å¡to spasiti od stare prednje ploÄe ili Äe se morati praviti nova. Evo slike sa neta koja je Äisto informativnog karaktera a orginalne sa sadaÅ¡njim stanjem Äu postaviti kad ga sredim.

 

Nedostaje mi jedno dugme od onih pet na Equalizeru pa ako netko sluÄajno ima takvo ili pet nekih drugih a da si isti bilo bi mi od velike pomoÄi,  molio bih kontakt na PP.. :cheers

post-15891-0-75890500-1393771552_thumb.j

post-15891-0-84612000-1393771566_thumb.j

post-15891-0-74152900-1393771584_thumb.j

post-15891-0-92385600-1393772031_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

DeÄki hvala :thumbsup2

Pavlaka taj gramofon jako dobro radi jer da nije tako nebi zavrÅ¡io kod mene, kvaliteta zvuka ovisi uglavnom o tipu zvuÄnice koja ja na njega montirana. Za sada Äu se zadovoljiti sa ovom Grado zvuÄnicom ali imam nekoliko MM zvuÄnica Shure V-15 mkIII, AT-15, Jednu novu Empire 1000 GT, Stanton 501, Pickering 681EEE itd... te tri MC koje bih u buduÄnosti isprobao na njemu, Yamaha MC-9 i Technics MC-300, AT-OC7. Na dalje kvaliteta zvuka ovisi o tome gdje je gramofon smjeÅ¡ten i kakav je Phono preamp, no Å¡to ja ta vama priÄam kad to ionako veÄ sve znate :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Evo jednog Grundingovog pojaÄala koje sam tražio veÄ duže vrijeme, radi se o maliÅ¡anu velikog srca i vrlo solidnog zvuka V-7000. Kako sam izmeÄ‘u ostalog veliki ljubitelj NjemaÄke tehnike u mojoj kolekciji imam nekoliko pari Grundingolvih zvuÄnika iz Profesional serije, 1500B, 850, 650 i nekoliko pari iz drugoh serija pa baÅ¡ me zanimalo kako Äe raditi Njemac sa Njemcom. Ne mogu a ne priznati da me je malo zainteresirao i tekst koji je postavio Willi a vezano za temu Grundig protiv HI-END-a.

PreviÅ¡e sam godina u ovom hobiju da bih samo tako povjerovao u Äuda ali rekoh si nabavit Äu si to pojaÄalo pa Äe mo vidjeti tko tu koga.

Povremeno sam ga nalazio po oglasima i buvljacima ali nisu to bili primjerci koje bih volio vidjeti u svojoj kolekciji, kako narod kaže strpljen spaÅ¡en i u ovom sluÄaju se ta izreka pokazala istinitom jer se na NjuÅ¡kalu pojavio jedan Grundig V-7000 koji je zaslužio mjesto na mojim policama.

PojaÄalo je stiglo nakon par dana i ja sam i viÅ¡e nego zadovoljan, potpuno je ispravno, niÅ¡ta ne krcka a oÄuvano je kao da je bio svo vrijeme u ormaru, tko zna možda i je.

Zbog obaveza i kroniÄnog nedostatka vremena pojaÄalo sam samo isprobao sa malim Gruningovim Mini boksovima, model 320 a kad uhvatim vremena usljediÄe pravi test sa velikom braÄom. Ono Å¡to sam Äuo na prvu opravdalo je moja oÄekivanja i smirilo moje strahove, ima mali mota.

post-15891-0-89522800-1425168135_thumb.j

post-15891-0-26978600-1425168151_thumb.j

post-15891-0-48147000-1425168165_thumb.j

post-15891-0-68347300-1425168182_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Marko preÅ¡iroka je to tema koju nebih htio potezati, ono Å¡to sam napisao je samo moje osobno miÅ¡ljenje koje se temelji na preko 30 godina iskustva i stotine ureÄ‘aja koji su proÅ¡li kroz moje ruke. Naravno da su djelomiÅ¡no na moje miÅ¡ljenje  imali utjecaj i mnogi sajmovi i brojne prezentacije sa kojih sam u pravilu odlazio sretan jer sam spoznao da ono MOJE kod kuÄe ne radi toliko  loÅ¡ije sa obzirom koliko koÅ¡taju samo kablovi u nekom od suludo skupih sistema koje sam imao Äast sluÅ¡ati.

 

Da rezimiram, kad spojim starog Marantza 1122, Revoxa A-50, Rotela RA-714 ili recimo Technicsovu mini liniju koja se sastoji od preampa SU-C01, izlaza SE-C01, Tjunera ST-COR i deka RS-M02 na recimo Grundngove Profesional boxove i kao izvor zvuka prikljuÄim stari Sony CDP-502ES ne mogu a da ne uzivam i da se ne zapitam , treba li normalnom Äovjeku bolje od toga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...