Jump to content


Retro Man-rezime pristiglih uređaja u kolekciju


Retro-Man

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo smo drugar i ja slušali jesenas u jednoj našoj viđenoj radnji. To je toliko katastrofalno loše radilo, da sam sve vreme gledao oko sebe da nije skrivena kamera.

Možda su cable-ovi bili loše prilagođeni ili (pre)blizu naponskim... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovo smo drugar i ja slušali jesenas u jednoj našoj viđenoj radnji. To je toliko katastrofalno loše radilo, da sam sve vreme gledao oko sebe da nije skrivena kamera.

Nisam ni tvrdio da je dobro, niti sumnjao da je pokušaj da se na osnovu imena napravi biznis, bez da da iznutrica opravdava isto. Samo sam naveo da postoji. Mnoge druge firme su prodale imena takođe, ali postoje. To da li su i dalje dobri ili nisu, da li ce biti ili neće, nije bio cilj mog posta da predviđa i komentariše.

Link to comment
Share on other sites

Retro-Man.

HoćeÅ¡ da ja pitam Kaleta za tebe, ja sam sa njim u ekstra dobrim odnosima? Iako liÄno tek treba da se upoznamo, ma koliko voleo Split, nije mi baÅ¡ blizu.

InaÄe. taÄno je da njegov rad nije ni malo jeftin, ali sa druge strane, to viÅ¡e nije ni standardno osvežavanje, to je već kompletna rekonstrukcija ureÄ‘aja. Posle njega, to će raditi joÅ¡ 35 godina.

Ma, Äovek je pravi, svaka njemu Äast!

Link to comment
Share on other sites

Ako jednog dana možda doÄ‘em pameti ili me život na to prisili pa drastiÄno smanjim broj ureÄ‘aja onda Äu se upustiti u refreÅ¡ onoga Å¡to ostaje ovako kad pogledam police po sobama u kojima stoje resiveri pojaÄala tjuneri itd... zaista bih morao opljaÄkati banku da to sve napravim 

 

Дођи памети што пре и пошаљи га мени да га Ñредим   :thumbsup2 . Ðије реклама али ако Ñам Ñа уÑпехом ÑервиÑирао и рифрешовао три (3) појачавача Sansui AU 20000, тај риÑивер је играчка.

И неће Ñтајати на полици меÑецима, пре ће бити проблем у транÑпорту ка и од мене.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Srle i meni se sviÄ‘a, uživo je joÅ¡ ljepÅ¡i i bogu hvala da ima neÅ¡to sa plavim VU metrima a da koÅ¡ta prizemne novce. Svi moji prijatelji znaju koja je moja potajna želja a to je da za života u moju kolekciju doÄ‘e jedan od McIntoshovih ljepotana. Nije mi toliko bitno dali je cijevni ili tranzistorac bitno je da se plave VU metri, dok se to ne dogodi bit Äe itekako dobar i ovaj Advance Acoustic.

Ovakvo neÅ¡to bi bilo prava stvar..       post-30007-0-07696200-1393521192_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Дођи памети што пре и пошаљи га мени да га Ñредим   :thumbsup2 . Ðије реклама али ако Ñам Ñа уÑпехом ÑервиÑирао и рифрешовао три (3) појачавача Sansui AU 20000, тај риÑивер је играчка.

И неће Ñтајати на полици меÑецима, пре ће бити проблем у транÑпорту ка и од мене.

 

:wave2

Ma ne, ma kakva reklama, eto ti se time baviš, pa zato nije reklama.

Link to comment
Share on other sites

A majko moja... nisam odavna bio ovdje, i danas dobijem od Retra email u kojem me covjek upita za svog Big G receivera, jer da ga je na to ponukalo njegova tema na ovom forumu.
I ja kazem... idem vidjeti o cemu se tamo radi, kad ono tamo dvv pretjera... ne treba dvv prijatelju dizati u nebesa nikoga pa ni mene. Prvo lijepo je citati da netko postuje neciji rad, ali kada se pretjera onda nekako to vec nije ugodno za citati.

Ja nisam nikakav super Mario, a niti se ja mogu nositi sa ilimzinom, ilimzn je jedan i jedini! (Sad ja ne zelim upasti u zamku pretjerivanja, ali mi vjerujte na rijec!)

Ono sto mozda mene izdvaja od drugih koji se bave ovim jest to, sto ja zaista sa gustom to raditi, i kod mene i dan danas to ide pomalo kada imam slobodnog vremena. Vidim da se ovdje potezala i cijena... pa evo niti dan danas nisam podlegao pritiscima, pa na ustrb jeftinijih komponenti isao spustati cijenu. Naime i dan danas koristim Nichicon ES, KZ i FG kondenzatore kao i u vecoj mjeri ELNA SilmicII.
Nisam pobornik Panasonic FC i FM (koji su jeftiniji)  ali ne zato sto su nevljani, vec zto sto su izmedju ostalog i dosta manji od ovih originalnih, pa se moraju buzati nove rupe na stampi, a ja to ne zelim!
Plus kazao sam sam sebi odavna, kada su Elna i Nichicon elektroliti bili dobri za Sansui inzinjere, onda su i meni dobri (ELNA SilmicII je koristio Sansui u velikoj mjeri i u novijim uredjajima).

Nadalje zaista posjedujem ogromnu zalihu rezevnih dijelova kako NOS tako i koristenih (ali ispravnih) original Sansui.
Izmedju ostalog, nekoliko NOVIH (nikad koristenih) driverskih plocica za AU9900, AU9900A, AU11000, AU11000A, novih volume potova (posebno za G receivere sa click pozicijama), opcenito novih preklopnika, selektora, potenciometara... Zaista sto se  tice G receivera bez iti malo skromnosti mogu kazati da imam najveci lager dijelova na Balkanu (ako ne i sire).

To je bio dugogodisnji strpljiv proces trazenja dijelova po netu (dok jos nije bila navala za Sansuiem)! Tako se ispravni pokazala moja odluka na pocetku da ostanem fokusiran na samo jednu tvrtku... jer jedino tako mogu onda i servisno pruziti maximum!

Evo npr. vidite ovaj problem:

pict1433__zpsd3c6a18a.jpg

 

ovo je selector sa jednog 9090 Sansui receivera koji je iz ko zna kojeg razloga ostecen (ko za vraga bas centralni klizac), i ja sam ga pokusao popraviti

PICT1436_zpsbf3e919d.jpg

ali nije ispalo kako treba (jer treba nariktati bas optimalan pritisak - ako je veci onda ce se ponovo podvuci, a ako je slabiji onda ce imati slab kontakt, imam i vagicu...) no odluka je pala! Mijenjti cijeli wafer sa novim (kojeg sam imo na lageru)
i evo rezultata

PICT1437_zps16a14bb2.jpg

Ima tu jos... npr 2SK97 ili 2SK129A dual fetovi, pa display driver IC za TU919 ili TU719... pa display IC od B2301 i sl... pa lijepa kolekcija originalnih Sanken TO3 transistora... moga bih tu nabrajati...

Dakle, sve to kosta, a i kostalo me je lijepo... no ipak ne mogu biti humanitarna organizacija, pa iako zaista volim Sansuia, ne mogu raditi na uredjaju mjesec, mjesec i po, i onda jos otici u minus!

Evo napkon sam nakon duuugo godina napokon sam nabavio i graetzov spoj koji je Sansui koristio masovno u svojim ispravljacima.

 

rb150_zpsf13a4347.jpg

 

Nije on nista tehnoloski superioran, ali ima jednu karakteristiku da su mu vanjske nozice AC a unutarnje dvije + i -, dok je danasnja sva produkcija obrnuta! I sad moze se uzeti i danasnja produkcija, pa formirati (savinjivati) nozice po potrebi, ali meni je to najblaze receno neuredno, i nisam imao mira dok nisam nabavio ove originalne! Nisam ih platio jeftino, ali sretan sam sto sam ih uopce nasao!
Ljudi moji... mogao bih pricati do sutra... i o tome da volim namazati moje ploce novim slojem kalofonija... i da zaista cijenim ove uredjaje toliko da sto manje zelim ih modificirati, a sto vise ih ocuvati onakvima kavi su (pa makar imali malo vise i shuma u phono sekciji, ali to je po meni vintage sharm, ko voli cistunce neka kupuje danasnju produkciju!)
Dan-danas imam lampice svih vrsta, i dan-danas niti u ludilu ne stavljam LEDice za rasvjetu!....

itd---- ajd dosta---

Link to comment
Share on other sites

Дођи памети што пре и пошаљи га мени да га Ñредим   :thumbsup2 . Ðије реклама али ако Ñам Ñа уÑпехом ÑервиÑирао и рифрешовао три (3) појачавача Sansui AU 20000, тај риÑивер је играчка.

И неће Ñтајати на полици меÑецима, пре ће бити проблем у транÑпорту ка и од мене.

 

:wave2

 

 

I sa moje strane preporuka :wave2

 

Ma ne, ma kakva reklama, eto ti se time baviš, pa zato nije reklama.

Link to comment
Share on other sites

Kale ja svoje ureÄ‘aje a pogotovo Sunsije volim, to su moja djeca koja su mi nekada bili toliko nedostižna da se nisam usudio ni sanjati o njima. Uh kako sam molio susjede gastarbajtere da mi za božiÄ donesu kataloge Sansujia, Pioneera, Kenwooda itd...ali redovno bih dobijao debeli Quele katalog sa objeÅ¡njenjem kako sve to ima unutra. :plakanje

Tko pamti cijene iz Juge, 70%  na cijenu u markama su bila davanja u Dinarima plus zabrane uvoza pa kad neÅ¡to i pokuÅ¡aÅ¡ uvesti onda ti se gaÄe tresu na carini itd...U kolekciji imam Resivere Sansui G-901DB, G401, PojaÄala AU-11000 i AU-717 , tjuner TU-5900 te dekove SD-3110 i SD-550M. Koliko Äu dugo izdražati i opirati se rasprodaji ovisit Äe o buduÄnosti, ja bih sve ono Å¡to imam i Å¡to sam godinama mukotrpno sakupljao volio zadržati ali...

Å to se tiÄe resivera G-901DB on Äe svakako otiÄi kod vas a za cijenu se ne sekiram jer sam siguran da ste poÅ¡ten Äovjek i da Äemo nakon vaÅ¡eg pregleda i dijagnostike naÄi zajedniÄki jezik. :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Дођи памети што пре и пошаљи га мени да га Ñредим   :thumbsup2 . Ðије реклама али ако Ñам Ñа уÑпехом ÑервиÑирао и рифрешовао три (3) појачавача Sansui AU 20000, тај риÑивер је играчка.

И неће Ñтајати на полици меÑецима, пре ће бити проблем у транÑпорту ка и од мене.

 

:wave2

Ston ne znam na koji ste igraÄku resiver mislili, ako ste nislili na Sansui G-901DB meni on baÅ¡ ne djeluje kao igraÄaka ali bože moj ja sam samo zuljubljenik u takve sprave i moje miÅ¡ljenej vjerojatno nije reklevantno u usporedbi na pogled sa majstorske strane. Imam pojaÄalo AU-11000A u odliÄnom stanju, izgleda i radio odliÄno mada bi vjerojatno i on trebao dobar pregled, BaÅ¡ mi je lijep i uvijek kad ga pogledam divim se tom dubu iz kojeg je nastalo, nevjerojatno ja da kad god sam ga ukljuÄio tokom ovih godina koliko je kod mene pot za volumen nikada nije zakrckao, bože moj kako se to nekada radilo.  AU-20000. je jaÄi brat Å¡to mi nije bitno u usporedbi sa mojim AU-11000A ali oni VU metri ga Äine zaista aristokratom  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Dw izvinite Å¡to juÄer nisam odgovorio na vaÅ¡u ponudu ali nikako nisam mogao poslati poruku na forum, stalno mi je prijavljivao da ne mogu postaviti slike a ja uopÅ¡te nisam postavljao slike samo tekst, jutros sam primjetio da je problem u smajliÄima.

 
cleardot.gifHvala joÅ¡ jednom na ponudi, pisajuÄi na forumu uporedo sam i Kaletu poslao poruku da ne ispadne kako priÄam neÅ¡to Å¡to možda i nije toÄno. juÄer  posljepodne sam vidio njegov odgovor u kojemu me je obavjestio kako je malo poÄistio ormare i kako Äe u neko dogledno vrijeme primiti resiver na pregled. PoÅ¡to sam i ja joÅ¡ u poslu ostaje mi dovoljno vremena da se snaÄ‘em za neki prijevoz resivera do Splita a ako ne onda Äu ga dobro upakovati i poslati HP Exspresom. :wave2
Link to comment
Share on other sites

Ma koliko Vi( općenitro) mudrovali o tome, DVV ima svoju "težinu" kao audio-znalac ne samo na ovim prostorima. A o ostalima da i ne govorimo.To su osobe koje će VaÅ¡e "vintiÄ‘" ureÄ‘aje dovest u novu mladost. Naravno , to na žakost ni je jeftino, ali zadovoljstvo uvijek koÅ¡ta. Kao Å¡to netko reÄe povjerenje- sigurnost ( na izvrÅ¡ene radove) su ovdje prioriteti pogotovo Å¡to su "samoupravljaÄi" i sami aktivni korisnici takvih ureÄ‘aja. :thumbsup2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Black Coffe osim Željka NastaÅ¡iÄa-Ilimzn osobno ne poznajem ni jednog od pomenutih majstora u prijaÅ¡njim porukama ali to meni nije ni bitno jer imam sasvim dovoljno iskustva da zakljuÄim kakvi su to ljudi. Majstora ima svakakvih, sreÄa je da imam joÅ¡ neÅ¡to živaca sa kakvim sam se barabama do sada susretao a zvali su se majstorima. Ima tu vrhunskih znalaca  kojima je vaÅ¡ ureÄ‘aj samo posao od kojega Äe zaraditi neku kintu ali ima pravih i istinskhi entuzijasta koji vole ono Å¡to rede, posveÄuju pažnju sitnicama i nije im novac prvi na pameti. Daleko da pri tome ne mislim kako Äovjek ne treba zaraditi za svoj poÅ¡teno odraÄ‘eni posao ali mislim da sa Äovjekom koji voli ono Å¡to radi i razumije nevolju onoga kome radi se uvijek može naÄi zajedniÄki jezik bez onoga osjeÄaja da ti netko guli kožu sa leÄ‘a. Svijestan sam da koliÄina onoga Å¡to ja imam nije normalana ali bože moj pa nisam ni ja jer inaÄe nebih imao ovo Å¡to imam, Å to se tiÄe refreÅ¡a u to Äu se upustiti samo za one ureÄ‘aje za koje sam siguran da Äe ostati u mojoj kolekciji jer sve drugo bi me dovelo na prosijaÄki Å¡tap a ne vjerujem da bih toliko poživio.  :)

 

Nimalo ne sumljam da Dw ili Ston nebi odradili odliÄan posao ali gnjavaža sa dovozom i prelascima granice te dokazivanju cariniku kako Äu ja to za mjesec dva vratiti u Hrvatsku me obeshrabruje da to i pokuÅ¡avam. Prije mjesec dana sam imao takvo neugodno iskustvo jer me nisu pustili sa jednim zvuÄnicima koje smo trebali posluÅ¡ati u Somboru, vratili bi se za par sati ali cerinik ni da Äuje. ÄŒovjeku je bila smjena, padao je snijeg i bilo je hladno a on sad da tu ispisuje neke papire. Nije on meni branio da preÄ‘em granicu ali mi je rekao idi a kako ÄeÅ¡ nazad boli me ...... i nije mi htio izdati potvrdu a poÅ¡to se nisam htio vraÄati na taj prijelaz veÄ na onaj koji je bliže Osijeku nisam htio izazivati vraga i vrtio sam se kuÄi. :(

 

ProÄitat Äu rado svaćije miÅ¡ljenje ali mislim da smo sve rekli. o ovoj temi bi mogli pisati romane i opet bi svatko imao svoje miÅ¡ljenje i branio svoje stavove Å¡to je sasvim normalno jer ljudi smo zar ne. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Дођи памети што пре и пошаљи га мени да га Ñредим   :thumbsup2 . Ðије реклама али ако Ñам Ñа уÑпехом ÑервиÑирао и рифрешовао три (3) појачавача Sansui AU 20000, тај риÑивер је играчка.

И неће Ñтајати на полици меÑецима, пре ће бити проблем у транÑпорту ка и од мене.

 

:wave2

Pa i nije reklama, jer nije upućena svima, već jednoj određenoj osobi. Zato je to direktan komercijalni poziv. Ti se ionako time baviš, koliko znam i kako sam kažeš.

Link to comment
Share on other sites

Dw izvinite Å¡to juÄer nisam odgovorio na vaÅ¡u ponudu ali nikako nisam mogao poslati poruku na forum, stalno mi je prijavljivao da ne mogu postaviti slike a ja uopÅ¡te nisam postavljao slike samo tekst, jutros sam primjetio da je problem u smajliÄima.

 

cleardot.gifHvala joÅ¡ jednom na ponudi, pisajuÄi na forumu uporedo sam i Kaletu poslao poruku da ne ispadne kako priÄam neÅ¡to Å¡to možda i nije toÄno. juÄer  posljepodne sam vidio njegov odgovor u kojemu me je obavjestio kako je malo poÄistio ormare i kako Äe u neko dogledno vrijeme primiti resiver na pregled. PoÅ¡to sam i ja joÅ¡ u poslu ostaje mi dovoljno vremena da se snaÄ‘em za neki prijevoz resivera do Splita a ako ne onda Äu ga dobro upakovati i poslati HP Exspresom. :wave2

Ako će Kale da ga primi, onda je problem reÅ¡en na optimalan naÄin.

Stojim iza svega Å¡to sam za Kaleta rekao. Odakle mu živci za sve to ostaje jedna od misterija naÅ¡ih života. A ovaj moj Samzuji ÄuÄi kod mene i Äeka da naÄ‘em neki naÄin da ga doturim Kaletu, ja jesam dobar, ali je on mnogo bolji.

Link to comment
Share on other sites

 Ti se ionako time baviÅ¡, koliko znam i kako sam kažeÅ¡.

 

Тиме Ñе бавим када ми је доÑадно, и када неки од пријатеља има проблем Ñа Ñвојим љубимцем.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Тиме Ñе бавим када ми је доÑадно, и када неки од пријатеља има проблем Ñа Ñвојим љубимцем.

 

:wave2

Da, da, da ...

Link to comment
Share on other sites

Ston ne znam na koji ste igraÄku resiver mislili, ako ste nislili na Sansui G-901DB meni on baÅ¡ ne djeluje kao igraÄaka

 

Као на пример миÑлио Ñам на G-22000 који Ñам Ñређивао другару и није био проблем Ñредитига и довеÑти га у фабричко Ñтање него његова величина и тежина.    :heat

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...