Jump to content


-3dB ??


oblacic

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Momci, jel merite vi stogod prakticno s tim silnim metodama i aparaturom?

Ima li tu kakvih opipljivih i slusnih rezultata pored ove silne halabuke?

Jel iko priveo kraju bilo kakvu kutiju, zavrsenu, koja SVIRA? (bez gomile zica, delova i pojacala oko nje)

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Momci, jel merite vi stogod prakticno s tim silnim metodama i aparaturom?

Ima li tu kakvih opipljivih i slusnih rezultata pored ove silne halabuke?

Jel iko priveo kraju bilo kakvu kutiju, zavrsenu, koja SVIRA? (bez gomile zica, delova i pojacala oko nje)

:xmas

Link to comment
Share on other sites

Zdravo! :loveface

Ako moze malo i ja nesto da dodam!?

Frekvenciska karakteristika zvucnika nije ista u horizontalnoj ravnini, kao na pr. na 0-stepeni, na 15 stepeni ili na 30 stepeni.

Zato treba da se naznaci: zvucnik ima efikasnost od 87dB i na +/-3dB, frekvetni opseg je od 50 do 16Khz na horizontalni ugao od 15 stepeni!!??

Ovo sve znaci, kada slusate stereo muziku vi tu muziku slusate na udaljenost kao na pr. od oko 5 metara od zvucnika i na sredinu izmedju zvucnika. Visina vasih usiju (glave) treba da bude u visini visokotonaca!!? Ako se nalazite blize zvucnika taj horizontalni ugao se povecava i pri tom se dobija druga frekventna karakteristika itd, itd,... :wave2

Za sve ovo da "vidite"!!? :oops: bice vam potreban neki merni uredjaj, kao sto je na pr. "CLIO"!!?,..... :wave2

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

pantaNS, Momci, jel merite vi stogod prakticno s tim silnim metodama i aparaturom?

Ima li tu kakvih opipljivih i slusnih rezultata pored ove silne halabuke?

Jel iko priveo kraju bilo kakvu kutiju, zavrsenu, koja SVIRA? (bez gomile zica, delova i pojacala oko nje)

Da sve bude "OK" izradio sam projekat TL-zvucnik "moj personalni" i odlicno radi !!! :wave2

Isto tako sam radio projekat bass-reflex zvucnika koji se okaci na zid, dizajn je takav da "lici"na lepu sliku, zato sam ga nazvao "Picasso"!!? :loveface

Sve to sam merio sa profi uredjajem "Clio"!!

Za da nebude sve tako,... :wave2 , kako da okacim sliku i izmerenu frekvencisku karakteristiku zvucnika!! :oops:

Kako ide procedura!?

Caoo ((((( :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...