Jump to content


Clash of the DACs II - dogovori


pera451

Recommended Posts

Pocinju pripreme za Clash II.

Ovaj put na meniju bili bi:

a) Wadia X32 (Nesko),

:boxing Linn Numerik (Sondek) i

c) TwinDAC (Anubis).

Borjan-ov DAC ostaje za Clash III, a sa njim i Zikin Audial, da ne pravimo veliku zbrku. Clash IV je "DIY Made in Serbia".

Izvor: Audiolab 8000CDM (Paja), sa AQ BNC kablom i AQ Cobra IC.

Ako se neko seca uputstava kako napraviti "ultimativni PC transport", odnosno sta od Windows-a treba "umiriti" javite da pripremim jedan racunar za tu namenu. Tu jos idu i HAG i TA ili M2TECH.

Termin: kraj ove/pocetak sledece nedelje. Ovo drugo verovatnije. Pozvani su i Zika i Neskor.

Naslov editovao Paja

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako se neko seca uputstava kako napraviti "ultimativni PC transport", odnosno sta od Windows-a treba "umiriti" javite da pripremim jedan racunar za tu namenu. Tu jos idu i HAG i TA ili M2TECH.

Nije to baÅ¡ tako jednostavan posao i mislim da PC kao izvor za sada treba preskoÄiti. PodeÅ¡avanje PC je ceo dan za raÄunarom Äak i ako imaÅ¡ spisak pred sobom i znaÅ¡ Å¡ta radiÅ¡. Nije svejedno ni kakav je hardware niti kako je konfigurisan. Drugo, proÅ¡li put smo jedva stigli da odsluÅ¡amo 4 DAC-a sa jednim izvorom a nismo baÅ¡ bili detaljni. Uvoditi drugu promenjivu pored novih DAC-ova i to sve na sistemu sa kojim se ljudi susreću po prvi put je nerealno i kontraproduktivno. Mislim, neću da ti se meÅ¡am u organizaciju ali sa najboljom namerom iznosim sugestiju - ne preteruj! U želji da ÄujeÅ¡ sve na kraju nećeÅ¡ Äuti niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Ako previse budemo promenili sistem, necemo moci da napravimo neku vezu sa DAC-ovima iz prvog clash-a.

Moci cemo da poredimo samo ova tri DAC-a izmedju sebe.

Ma nema veze, poredićemo najbolje na kraju. :boxing Drugo, treba imati u vidu da Perina soba prima ipak mali broj ljudi a da sluÅ¡anje ima nekog smisla. ZnaÅ¡ da nisu svi ni proÅ¡li put bili u prilici da sluÅ¡aju iz dobre pozicije. Ne vidim kako će se ekipa sa Clasha I utrpati pored vlasnika ureÄ‘aja koji uÄestvuju u Clashu II, a da ne pominjem III i IV. :ruganje Mislim da ni Pera nije tako planirao.

Link to comment
Share on other sites

@Ozzy, Kuja,

sistem se brzo menja: polozaj zvucnika je sasvim drugaciji, kablovi su drugi i izvor je potpuno drugaciji.

Poredjenja sa pricom sa prve sesije nema.

Sto se broja ljudi tice, ovaj put nece biti Vojina, a potencijalno ce doci Zika, Neskor i/ili Sondek. Ako se svi sa prve sesije odazovu onda ce biti guzve. Sad to ostaje da se dogovorimo kako cemo. Mozda ce morati da bude i dva druzenja.

Anubis ce verovatno ostaviti Twin na koji dan, za Numerik jos nemam definivnu potvrdu da li i koliko. Wadia verovatno nije problem.

Jedini problem je glasnoca...

Link to comment
Share on other sites

@Ozzy, Kuja,

sistem se brzo menja: polozaj zvucnika je sasvim drugaciji, kablovi su drugi i izvor je potpuno drugaciji.

Poredjenja sa pricom sa prve sesije nema.

Sto se broja ljudi tice, ovaj put nece biti Vojina, a potencijalno ce doci Zika, Neskor i/ili Sondek. Ako se svi sa prve sesije odazovu onda ce biti guzve. Sad to ostaje da se dogovorimo kako cemo. Mozda ce morati da bude i dva druzenja.

Anubis ce verovatno ostaviti Twin na koji dan, za Numerik jos nemam definivnu potvrdu da li i koliko. Wadia verovatno nije problem.

Jedini problem je glasnoca...

Nemojte zbog mene da se reorganizujete... Ima dana... Polako. Dakle, mene Å¡to se tiÄe, nema gužve...
Link to comment
Share on other sites

OK, onda Zika ostaje za sesiju na kojoj je njegov (imovinsko-pravno)-Pedjin DAC. :boxing.
O prelasku tog mosta, kad do mosta doÄ‘emo... Ima, tu negde, moje, jasno, miÅ¡ljenje o test-ovima type-a A/B/C... Spor sam... Ne umem da donesem zakljuÄke brzo... A, Å¡to je najgore, 'vata me i nizdrž da, neÅ¡to Å¡to mi se dopadne, probam u svom system-u i eto belaja... Jedva Äekam da Äujem VaÅ¡e utiske o Numerik-u... E, njega bih voleo da Äujem, al' u svom system-u...
Link to comment
Share on other sites

@Ziko,

iskren da budem, ja sam Numerik i predvideo s idejom da ga Vi cujete - sto se mene tice, on nije prioritet.

Po meni mozemo da napravimo i drugacije - da Numerik bude u sesiji sa Audial-om. Naravno da bi bilo najbolje da ga cujete kod sebe, ali na to nemam uticaja...

Onda bi u ovu sesiju usao ili Audiomat ili Neskor...

Link to comment
Share on other sites

@Ziko,

iskren da budem, ja sam Numerik i predvideo s idejom da ga Vi cujete - sto se mene tice, on nije prioritet.

Po meni mozemo da napravimo i drugacije - da Numerik bude u sesiji sa Audial-om. Naravno da bi bilo najbolje da ga cujete kod sebe, ali na to nemam uticaja...

Onda bi u ovu sesiju usao ili Audiomat ili Neskor...

Opet, rumen u licu (od stida, ne od besa), ja moram da kažem da ne krojite rasporede zbog mene, nikako. PosluÅ¡ajte Numerik, ja ću proÄitati utiske, a, za ostalo, tu smo @sondek i ja da se dogovaramo ili ne... Ja, jednostavno, nisam ni bio svestan Äinjenice da sam "u igri"... :boxing Naravno, moram da se zahvalim na tome Å¡to ste mislili na mene i o mojim interesima... Sad sam, sasvim, pocrveneo... :ruganje

(VaÅ¡ skromni Äitalac...)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Eurovizijskom takmicenju iz studia u Novom Sadu ,moj Dac je na raspolaganju,tek sad videh ovu temu potvrdio bih ranije nastup naseg predstavnika.Ziko dolazim najverovatnije na koncert Claptona,pa bi onda mogao da se napravi home test.Ako neko pozeli da cuje Numija u linn-naim sistemu sa Karikom kod mene nije problem,odkad je stigao novi preamp sa CD ulazom(strasna novotarija za mene) konacno sam zadovoljan u potpunosti,no to nije sistem za ovu temu-mnogo je pristrasan.Iskreno se nadam da ce dac dobro proci u ne poznatom terenu.Drago mi je da upoznam dosad virtuenu ekipu. :boxing

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Eurovizijskom takmicenju iz studia u Novom Sadu ,moj Dac je na raspolaganju,tek sad videh ovu temu potvrdio bih ranije nastup naseg predstavnika.Ziko dolazim najverovatnije na koncert Claptona,pa bi onda mogao da se napravi home test.Ako neko pozeli da cuje Numija u linn-naim sistemu sa Karikom kod mene nije problem,odkad je stigao novi preamp sa CD ulazom(strasna novotarija za mene) konacno sam zadovoljan u potpunosti,no to nije sistem za ovu temu-mnogo je pristrasan.Iskreno se nadam da ce dac dobro proci u ne poznatom terenu.Drago mi je da upoznam dosad virtuenu ekipu. :boxing
Ja sam, uvek, raspoložen. Ne bih hteo da kvarim, jedino, time-table za finalno veÄe... Pozdrav svima iz Exodus hair studija, vraćamo se u PP... U meÄ‘uvremenu, možete pogledati priloge domaćina...
Link to comment
Share on other sites

vrlo poÅ¡tujem vaÅ¡ zajedniÄki trud, i vrlo mi je sve ovo zanimljivo, ali nije li malo bezveze da pratimo i detalje i tehnikalije vaÅ¡ih dogovora? taman pomislim sad će biti neÅ¡to novo a ono sad idem na koncerte, a posle ću da svratim na pijacu, pa nek mi se ovaj javi sutra popodne, a onaj danas ujutro, pa prozivke ko dolazi a ko ne, itd, itd. malo ga smorite i pre nego Å¡to zapoÄnete sam test. no hard feelings, ali postoji pp za tu vrstu priprema :banana

Link to comment
Share on other sites

vrlo poÅ¡tujem vaÅ¡ zajedniÄki trud, i vrlo mi je sve ovo zanimljivo, ali nije li malo bezveze da pratimo i detalje i tehnikalije vaÅ¡ih dogovora? taman pomislim sad će biti neÅ¡to novo a ono sad idem na koncerte, a posle ću da svratim na pijacu, pa nek mi se ovaj javi sutra popodne, a onaj danas ujutro, pa prozivke ko dolazi a ko ne, itd, itd. malo ga smorite i pre nego Å¡to zapoÄnete sam test. no hard feelings, ali postoji pp za tu vrstu priprema :oops:

:banana

Link to comment
Share on other sites

@Arty,

kada na forumu bude poceo da se cesce primenjuje cirkularni PM, onda ces biti u pravu.

PM-om smo se dogovarali za Clash I, ali mi je postalo jako tesko da pohvatam ko je sve od najmanje 5-6 dosta zauzetih ljudi (od kojih neki i nisu na forumu) bio obavesten o poslednjem pomeranju, promeni plana, dostupnosti ili nedostupnosti nekog uredjaja, tome ko sta donosi ili ne donosi, zajednickom prevozu i svemu ostalom.

I kada opet posle nekoliko desetina PM-ova na licu mesta zafali nesto, ostaje mi samo da sednem i placem!

Ovako je prica mnogo otvorenija, tako da sve do finalnog dogovora mogu da u pricu udju korisne sugestije od ljudi koji nece biti na sesiji o tome sta dodati, oduzeti, premestiti za sledecu, upariti, direktno uporediti itd.

Link to comment
Share on other sites

@Arty,

kada na forumu bude poceo da se cesce primenjuje cirkularni PM, onda ces biti u pravu.

PM-om smo se dogovarali za Clash I, ali mi je postalo jako tesko da pohvatam ko je sve od najmanje 5-6 dosta zauzetih ljudi (od kojih neki i nisu na forumu) bio obavesten o poslednjem pomeranju, promeni plana, dostupnosti ili nedostupnosti nekog uredjaja, tome ko sta donosi ili ne donosi, zajednickom prevozu i svemu ostalom.

I kada opet posle nekoliko desetina PM-ova na licu mesta zafali nesto, ostaje mi samo da sednem i placem!

Ovako je prica mnogo otvorenija, tako da sve do finalnog dogovora mogu da u pricu udju korisne sugestije od ljudi koji nece biti na sesiji o tome sta dodati, oduzeti, premestiti za sledecu, upariti, direktno uporediti itd.

:oops:

Mnogo je jednostavnije ovako, umesto slanja gomile pp-a.

Koga mrzi da se smara, ne mora da cita nezanimljive delove. :D:banana

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...