Jump to content


LCD ili Plazma


milemrak

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
razmisljao sam i o toj kombinaciji ali mi sluzi samo za gledanje filmova naravno dvd nadam se u skorije vreme i blr posto televiziju nepratim...

xexe nije do novca vec do ukusa poznajem ljude koji imaju mnogo novca pa kupe lg iz kog svetli crveno to ih lozi... :thumbsup2:wink::listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 9 months later...

Imao sam Lcd 32 inca , bio je star godinu dana , zamenio sam ga sa Plazmom 42 inca , oba su LG.

Definitivno sam sada za Plazmu , mogu ako hocu da sedim na pola metra i gledam fim ( CATV ), citam titove , tackica nema , slika kao bombona...

Kod lcd sa te blizine , mada manji ekran , tackice u slici ....

Plazma je 600 Hz , a radni vek je visestruko povecan u odnosu na stare modele.

Mana : Grejanje , tj skoro dupla potrosnja struje.

Link to comment
Share on other sites

Nova generacija Panasonic NeoPDP plazmi ima garanciju 100 000 sati,to ce tesko koji LCD da postigne,prosek trajanja LCD-a je 60 000 sati.

Moj glas ide Plazmi zbog prirodnijih boja,dublje crne,odlicnog kontrasta,...

Sada posedujem Panasonic G20 plazmu,pre nje sam imao Samsung LCD i razlika je vise nego ocigledna u korist plazme.

Link to comment
Share on other sites

Nova generacija Panasonic NeoPDP plazmi ima garanciju 100 000 sati,to ce tesko koji LCD da postigne,prosek trajanja LCD-a je 60 000 sati.

Moj glas ide Plazmi zbog prirodnijih boja,dublje crne,odlicnog kontrasta,...

Sada posedujem Panasonic G20 plazmu,pre nje sam imao Samsung LCD i razlika je vise nego ocigledna u korist plazme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam se negde Aprila prosle godine nasao pred istom dilemom Plasma ili LCD i na kraju odabrao projektor. Konkretno mi nije bila presudna 1080p rezolucija pa sam isao na 1080i varijantu koja je tada (a i sada) bila drasticno jeftinija. Iamo sam tu srecu da sam mogao da testiram 10-ak modela plasmi i isto toliko LCD-a od 42/43-50 inch. Moram samo da se ogradim da sam pravio izbor u odnosu na uslove mog gledanja. Naime filmove gledam uglavnom u Div-x formatu i u pretezno zamracenoj sobi ili nocu. Dimenzije sobe su mi 7.5m sa 5.5m, a kao izvor za TV je tu IPTV. U takvom okruzenju plazme su mi imale daleko lepse boje od LCD ekrana sto je i ocekivano zbog nacina pravljenja slike (odnosno osvetljenja kod LCD-a, ali napominjem da nisam testirao nijedan LCD sa LED osvetljenjem). S obzirom da mi je budzet bio 1,500 EUR te tako nisam bio u mogucnosti da testiram vece modele od 50inch a slika mi je i dalje bila "mala" presao sam na projektore. Posle mukotrpnih proba negde oko 30 modela izabrao sam model Home theatre model americkog proizvodjaca Optoma - Movietime DV-11 koji je imao jos jednu pogodnost ugradjen DVD player. Projektor je kod domaceg distributera kostao oko EUR 850, dodatnu lampu sam kupio po promo ceni od 100 EUR i svi namazi za zid (daju utisak kao da gledate na filskom platnu) jos oko 100 EUR. Projektor sam montirao na 6m od zida na plafon i podesio dijagonalu od 90 inch (slika je 2.0m sa 1.12m u 16:9 formatu). Rezultati su malo je reci fantasticni. Sve gledam u najjacem modu sto se tice osvetljaja i kontrasta i lampa mi traje vec 1950 sati. Malo je reci da sam prezadovoljan izborom. But that's my 2 pennies worth....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

LCD ili Plazma?

Ja danas pazario plazmu Panasonic P42S20E. Mislim da je to moj odgovor.

Cena priliÄno povoljna 77000 din, na rate bez kamate.

Ni jedan LCD/LED tih dimenzija (Äak ni mnogo skuplji) danas ne može da se poredi po karakteristikama: Full HD sa odzivom 0.001ms, 600Hz, kontrast 2.000.000:1, prirodnost boja, oÄekivanih 100.000 radnih sati ekrana...

Jeste da ima NeoPDP prve generacije (prošlogodišnji, a ne druge kao model serije G20) ali mislim da je u pitanju model sa trenutno najboljim odnosom kvalitet/cena u ovoj klasi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Vidim da je tema odavno napustena, da se o njoj raspravljalo na mnogo mesta i da je skoro sve receno.

Na osnovu onoga sto sam do sada citao na ovom forumu vecina je pre za plazmu.

Ono sto mene konkretno zanima, raspravljam sa devojkom oko plazma vs lcd, njen otac je rekao kako su plazme dobre ali da celije moraju da se redovno servisiraju, valjda dopunjavaju, ili nesto slicno, tako da on nije za plazmu???

Da li je to stvarno slucaj ili ???

Inace on ima LCD Sharp i LG Led 32 inca oba.

Kada bih uzimao tv za dnevnu sobu to bi bio neki do 42 inca, ali do 60,70 000.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...