Jump to content


LCD ili Plazma


milemrak

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Nedavnio sam na satelitskoj gledao neku nemacku emisiju na tu temu.

Do dijagonale od 1m su LCD-i bolji. E a iznad toga svaki imaju svoje prednosti sto se tice boja, ostrine, brzine odziva. Na vecim dijagonalama (od 1m) je vaznije odabrati sto bolji model i oni su ipak zavrsili sa preporukom neke plazme od 5000 eura...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav,

ovde se u Nemackoj na tu temu vec romani pisu i partije osnivaju :) .

Zavisi od od nekoliko faktora

-velicina( po nekima jedina prednost plazma ekrana)

-kai i uvek novcanik :-?

-namena, naime ko TV 90% koristi za dvd ili ima digitalnu kablovsku koja je prilagodjena na nove standarde, moze da kupi neki LCD do 1500 evrona. Ali ako se 80% gleda analogni TV i ponekad neki filmic, treba ostati pri kutiji, jer svaka kutijetina do 400 evrica unistava LCD u kvalitetu slike.

Neko mi je to otprilike ovako objasnio:

LCD mora, ukoliko dobije analogni signal, da ga nekako konvertuje i preracuna sto dovodi do "snega" a ekran od 82cm u 4:3 Zoom-u ima samo 76cm i izgleda malo smesno sa crnim "zavesicama" sa obe strane

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna mala napomenica...

Nema nikakve logike (cak je i kontraproduktivno!) pazariti ekran velicine >1m da bi ga gledali sa daljine od 2, 2 i po metra... Ukratko, ruzno izgleda sa svime sto nije HDTV, a i sa njim je diskutabilno i moze da prodje samo na onim najskupljim spravama.

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna mala napomenica...

Nema nikakve logike (cak je i kontraproduktivno!) pazariti ekran velicine >1m da bi ga gledali sa daljine od 2, 2 i po metra... Ukratko, ruzno izgleda sa svime sto nije HDTV, a i sa njim je diskutabilno i moze da prodje samo na onim najskupljim spravama.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, ja cekam da padnu cene projektora...

Kod mene u firmi s vremena na vreme se odrzavaju prezentacije, predavanja itd., pa kad vidim tu ostrinu i VELICINU slike, svaki put se odusevim. A sasvim slucajno, moj stan je sav u belom, pa... :-?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kad poÄnu da ugraÄ‘uju one super svetle LE diode, problemi su reÅ¡eni! Postoji onaj mali Samsung sa takvim reÅ¡enjem, kad poÄnu ostali da prave sliÄne stvari, eto bioskopa za kuću i to za male pare.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...

Plazma je mnogo bolja od 42 inca na vise, LCD je sjajan do 40 inca.Plazma ima mocniju i detaljniju sliku od LCD.Ko god je gledao Pioneer-ove plazme njega vise nista drugo nije ni interesovalo.Sto se tice trajnosti plazme ona je sa ovom novijom generacijom povecana znatno vise.Netreba zaboraviti da ni lcd monitori nisu vecni.Na kraju pa valjda niko ne kupuje televizor da bi ga topio 10 god.Stizu stalno novi modeli bolji i napredniji.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

razmisljao sam i o toj kombinaciji ali mi sluzi samo za gledanje filmova naravno dvd nadam se u skorije vreme i blr posto televiziju nepratim...

xexe nije do novca vec do ukusa poznajem ljude koji imaju mnogo novca pa kupe lg iz kog svetli crveno to ih lozi... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...