Jump to content


Hi-Files 35 u prodaji od petka 30. aprila


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Opojni miris friÅ¡kog broja "Hi-Files"-a lagano hlapi... testovi se Äitaju und pomno analiziraju...

Za poÄetak...

U testu "Narandžasti Džin", autora Milana M. MiloÅ¡evića, koji je inaÄe sjajan, profesionalno napisan i Äita se u jednom dahu... se potkrala jedna kardinalna greÅ¡ka, u samom podnaslovu !!!

Elem... piše Milan:

"Nazvan po najsjanijoj zvezdi u sazvežđu Bika i na noćnom nebu..."...

Zvezda Aldebaran jeste u sazveđu Taurus(Bik), i jeste najsajnija zvezda te konstelacije, jeste narandžasti džin, ali... nikako nije istovremeno i najsjanija zvezda na severnom noćnom nebu !!!

Tu titulu, naravno sa ponosom nosi zvezda Sirius u sazvežđu Canis Major(Veliki Pas)...

Sirius je, sem Å¡to je najsjajnija zvezda Severne Hemisfere, sa prividnom magnitudom od -1,46(udaljenost od Zemlje 8,6 svg.)... a pomenuti Aldebaran je tek 14-ti po redu, sa prividnom magnitudom od +0,85, a nalazi se Äitavih 60 svg. daleko... !!!

Jeste da je ova "zamerka" van konteksta, ali s obzirom da mi je Astronomija najstarija pasija... nisam mogao da odolim.

Offtopic: Gallus Audio Technology- Aldebaran košta samo nešto malo više od vrhunskog Sonus Faber modela... Stradivari Homage... što je mnogo, mnogo je... !!!

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast Zorane, jer ja tvoje testove shvatam kao "Zoran Karapandžić = Hi-Files", ali...

ma koliko Sony wm-d6c bio "Äudo neviÄ‘eno", najbolji walkman-player je isto Sony(gle Äuda...), ali model Sony wm-dd9 !!!

Na slici, otvorenih Äeljusti...

dd9inside.jpg

Mehanika...

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nego ono kao svaki ekoloski savestan gradjanin koji ne zivi u Pancevu lepo se pretplatih na elektronsku verziju casopisa i onako od prve - ne svidja mi se kao papirna verzija.

Hebi ga ipak je fora osetiti miris stampe i brstiti casopis uz kaficu ali dobro, najbitnije je biti informisan :screwy

Ajd u zdravlje;

G.

Link to comment
Share on other sites

Za početak...

U testu "Narandžasti Džin", autora Milana M. Miloševića, koji je inače sjajan, profesionalno napisan i čita se u jednom dahu... se potkrala jedna kardinalna greška, u samom podnaslovu !!!

Elem... piše Milan:

"Nazvan po najsjanijoj zvezdi u sazvežđu Bika i na noćnom nebu..."...

Zvezda Aldebaran jeste u sazveđu Taurus(Bik), i jeste najsajnija zvezda te konstelacije, jeste narandžasti džin, ali... nikako nije istovremeno i najsjanija zvezda na severnom noćnom nebu !!!

Tu titulu, naravno sa ponosom nosi zvezda Sirius u sazvežđu Canis Major(Veliki Pas)...

Sirius je, sem što je najsjajnija zvezda Severne Hemisfere, sa prividnom magnitudom od -1,46(udaljenost od Zemlje 8,6 svg.)... a pomenuti Aldebaran je tek 14-ti po redu, sa prividnom magnitudom od +0,85, a nalazi se čitavih 60 svg. daleko... !!!

Jeste da je ova "zamerka" van konteksta, ali s obzirom da mi je Astronomija najstarija pasija... nisam mogao da odolim.

Offtopic: Gallus Audio Technology- Aldebaran košta samo nešto malo više od vrhunskog Sonus Faber modela... Stradivari Homage... što je mnogo, mnogo je... !!!

Ruđere, ja se izvinjavam na nepreciznosti, trebalo je da kažem "jedna od najsjajnijih zvezda na noćnom nebu". Nadam se da zbog ove jeresi neću goreti na lomači.

Link to comment
Share on other sites

Moje skromno misljenje je da je Misa bolji od mene. Ozbiljno. Uzivam da citam njegove testove.

Accuphase, ne bih se slozio da je DD9 bolji vokmen za reprodukciju od D6©. Da je specifican, jeste. Da je ekstremno redak, jeste. Da je dobar, skoro sigurno. Ali...

1. WM-D6C ima zavijanje i podrhtavanje od 0.04% WRMS a DD9 "cak" 0.13%.

2. WM-D6© je jedini Sony vokmen (a mislim i od ostalih proizvodjaca) koji ima frekvencijski opseg deklarisan sa tolerancijom plus/minus 3 dB, kao kod stacionarnih masina. Navedeni opseg za DD9 (i mnoge druge vokmene) od 20 Hz do 20 kHz bez zadatih granica odstupanja krive prakticno ne znaci nista.

3. Iz nekog licnog iskustva (imao sam nekih 50-60 vokmena dok sam se njima bavio), nijedan autoreverzni vokmen nema stabilan azimut A/B strane, uvek su tu sitna ali najcesce cujna odstupanja. Resenje bi bilo da je Nak napravio vokmen i ugradio mu auto azimut sistem :screwy

Link to comment
Share on other sites

Samo prelistao... nesto prazno izgleda onaj Lingdorf CD plejer? :screwy

Inace na prvi pogled novi broj deluje obecavajuce. :screwy

Kako prazno kada smo naveli 8-9 elemenata sa sve opisom?

Nisi ti video sta je prazno :listen

Link to comment
Share on other sites

Sve je to bajno-sjajno, al' bih rekao da bi mogli bar malo da spustite loptu na zemlju. Mozda i gresim, ali retko koga u Srbiji zanimaju sprave od 5k+ evra, ma koliko one dobre bile.

Da, vidi stvarno... U pravu si

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...