Jump to content


Ultasoni�ni Turbo Čista� Plo�a


Bujodrag

Recommended Posts

Imam utisak da će biti podjednako efikasan kao i njegov "sabrat" fabriÄki izraÄ‘en za ploÄe sa nekim mikrofiberima, tekućinom i suÅ¡enjem na toplom vazduhu (cijena? prava sitnica - skormnih $3495.00) http://www.thecableco.com/product.php?id=6407

BTW, koliko mi je poznato, suÅ¡enje toplim vazduhom, nabija vinilu statiÄki elektricitet, mada se ovde, u ovom opisu proizvoda tvrdi suprotno, hm... 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

@ Froggy & mmilovan

Budućnost zajedniÄkog ultrazvuÄnog ÄistaÄa je direktno proporcionalna odzivu foruma, tj. rekao bih da je nema.Ja, stoga, odustajem i prelazim na plan B.Temu ne treba zakljuÄavati, za sluÄaj da me dalji razvoj dogadjaja demantuje, Å¡to bih žarko želeo.

Plan B je Lenko Clean.Nisam joÅ¡ 100% siguran, ali, kad se odluÄim, Froggy, PP-ovaću te.Eto, da ne kažeÅ¡ da te nisam upozorio :banana

Eto, toliko.

veselo vam svima bilo! ... ako je ikako moguće...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uh , eh, kako da se opravdam osim svojim reÄima.

Dugo već tražim kadicu ali nikako da mi naleti u pogodnom trenutku, ili mi baš tada netreba pa ni ne razmišljam.

ProÅ¡le nedelje sam je i poruÄio kod Daxcell a i danas je stigla. Uzeo sam onaj naj veći model UD 100sh 4l, potpuno isti kao onaj na sajtu samo Å¡to ovaj model ima joÅ¡ i grejaÄ za teÄnost.

Kao prvo odmah da vam kažem da kada NEMA zapreminu od 4 litre nego 3 LITRE. i to je to , sve ostalo preliva. ÄŒini mi se da je ukupna gabaritna zapremina 4 litre ali ajde OK , pomislim ja, snaći ću se, ionako mi treba za neke druge stvari - perem turbine koje Äesto znaju da budu jako problematiÄne za pranje. MeÄ‘utim, nemam ti ja mira nego trknem do sobe da uzmem neku naj grÄ‘u ploÄu koju imam i da vidim kako će to da radi. PloÄa od 12 inÄa veoma lepo stane ali kadica nema potrebnu dubinu, fali joj bar joÅ¡ 3-4 cm , ovako sa napunjenom kadicom do nekog njenog optimuma koji je 2.5 litre teÄnost stiže do poslednje pesme na vinilu, na sam njen poÄetak - otprilike . Nije ni to neki problem, da se joÅ¡ natankovati ali se strogo mora paziti da se ne prolije i da se nedrma postolje i da naravno kada lepo stoji vodoravno - ima podesive nogice.

Slike slede , gledajte, na slikama se vidi do kojeg nivoa voda dopire kad je normalno napunjena. PloÄa stane cela ako se zakosi ali to skroz gubi smisao u daljem radu i Äišćenju, ipak želimo da uradimo BAR 6-10 vinila u jednoj turi :cheers

:blah:P ZAÅ TO mi ne dozvoljava da kaÄim slike, stalno dobijam informaciju : Sorry, the board attachment quota has been reached. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo o toj kadici priÄam, samo je ova model 150sh a ona je koliko vidim sa prospekta dosta dublja i u njoj se bez problema može umoÄiti ploÄa DO BALÄŒAKA!

InaÄe ako baÅ¡ moram da piÅ¡em o njoj evo Äisto da znate da sam je danas PRVIM VOZOM spakovao i vratio nazad onako kako je i stigla : bez garancije, uputstva, poreklu, a uz to i neradi !!! :wink:

ProizvoÄ‘aÄ : CHU-JE-MO-SE !!!

IspuÅ¡ta neke zvuke, drma tu teÄnost ali nekako suviÅ¡e haotiÄno . Prisustvovao sam a i držao prst u alatu za ultrazvuÄno zavarivanje koja je u tom trenutku bila puÅ¡tena u rad pri frekvenciji od 24000Hz, a samo sam je Äuo kako radi na 45000Hz - ovog puta bez prstiju. Daxcell-ova nije ni prineti tome

GrejaÄ radi, to je ohrabrujuća Äinjenica mada i kablovi ulivaju poverenje.

post-634-128511094919_thumb.jpg

post-634-128511094971_thumb.jpg

post-634-128511094987_thumb.jpg

post-634-128511094919_thumb.jpg

post-634-128511094971_thumb.jpg

post-634-128511094987_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Upravo o toj kadici priÄam, samo je ova model 150sh a ona je koliko vidim sa prospekta dosta dublja i u njoj se bez problema može umoÄiti ploÄa DO BALÄŒAKA!

InaÄe ako baÅ¡ moram da piÅ¡em o njoj evo Äisto da znate da sam je danas PRVIM VOZOM spakovao i vratio nazad onako kako je i stigla : bez garancije, uputstva, poreklu, a uz to i neradi !!! :wink:

ProizvoÄ‘aÄ : CHU-JE-MO-SE !!!

IspuÅ¡ta neke zvuke, drma tu teÄnost ali nekako suviÅ¡e haotiÄno . Prisustvovao sam a i držao prst u alatu za ultrazvuÄno zavarivanje koja je u tom trenutku bila puÅ¡tena u rad pri frekvenciji od 24000Hz, a samo sam je Äuo kako radi na 45000Hz - ovog puta bez prstiju. Daxcell-ova nije ni prineti tome

GrejaÄ radi, to je ohrabrujuća Äinjenica mada i kablovi ulivaju poverenje.

Link to comment
Share on other sites

Ovde sada nastaje problem: kako možemo da znamo da će uređaj raditi ili ne? Tj. da li će njegova efikasnost biti odgovarajuća...

Bez pouzdanog odgovora da li ureÄ‘aj radi, radi poloviÄno ili ne radi (a "trese" teÄnost), svaki dalji test "kvaliteta" ovakvog Äišćenja gubi smisao, nažalost.

I tu se onda javlja ovo Äuveno: "Ovo je zemlja mojih snova..."

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...