Jump to content


Ultasoni�ni Turbo Čista� Plo�a


Bujodrag

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Nisam ni mislio da pravimo kadicu.Gledao bih ipak da kupimo najjeftiniju a dovoljno dobru.Motor je potreban jer je potrebno da se ploÄe okreću sporo (recimo 5 obrtaja u minutu) i ravnomerno, da bi UZ talasi imali efekta. Ne mora pleksi, al' je zgodan. Meni se ne svidja Å¡to je norvežaninova maÅ¡ina toliko velika, ipak se to neće koristiti Äesto, sem u poÄetku a zauzima mnogo mesta.Mislio sam da bi to moglo da se reÅ¡i sa, recimo, tri prenosna stepena ( ili kako se to već zove), od kojih svaki smanjuje brzinu-tri koluta vezana remenom ili tri zupÄanika.Kako izraÄunati dimenzije stepena i odrediti vrstu i snagu motora prevazilazi moje trenutno znanje.Na dyAudio sajtu su predlagali motor od mikrotalasne, on je spor, ako je i dovoljno jak, to bi bilo sjajno.

Dakle, i dalje, koja kadica?

Link to comment
Share on other sites

Telefon je mocna sprava.

Ima kadice. Trenutno samo male, nama ne odgovaraju 20*12,5*14cm 600ml 4700 dinara. Bice i vece uskoro.

Motore ja imam od raznih uredjaja pa ce neki da se prilagodi. Prenosni odnosi se izracunavaju zavisno od upotrebljenog motora a najbolje empirijski.

Ipak smatram da moze i rucno. Problem vidim u cvrstoj vezi ploce- osovina . Slajfovace pri okretanju. Tesko je napraviti . Moze konus ali onda samo jedna ploca. Za vise istovremeno ce biti muke.

Link to comment
Share on other sites

Da naglasim: moj predlog je da kadicu napravimo-kupimo zajedno i zajedno je koristimo. Pre svega zato što sam to ne bih mogao i zato što mislim da nisam jedini.Spreman sam da uložim odredjeno vreme i novac u ZAJEDNIČKU kadicu uz rizik da se kasnije posvadjamo, podelimo ili šta već, ako smo ludi.Dakle,ZAJEDNIČKA kadica, mislim da svi mogu da predvide osobenosti takvog korišćenja.

siroma, motor i pleksi = 100 evra, informacija ili slobodna procena?

Moram na probu pa se iskljuÄujem.

@ moderacija Molim da temu, ako je moguće, preimenujete u ''ZajedniÄka ultrazvuÄna kadica'' ili tako neÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

Da naglasim: moj predlog je da kadicu napravimo-kupimo zajedno i zajedno je koristimo. Pre svega zato što sam to ne bih mogao i zato što mislim da nisam jedini.Spreman sam da uložim odredjeno vreme i novac u ZAJEDNIČKU kadicu uz rizik da se kasnije posvadjamo, podelimo ili šta već, ako smo ludi.Dakle,ZAJEDNIČKA kadica, mislim da svi mogu da predvide osobenosti takvog korišćenja.

siroma, motor i pleksi = 100 evra, informacija ili slobodna procena?

Moram na probu pa se iskljuÄujem.

@ moderacija Molim da temu, ako je moguće, preimenujete u ''ZajedniÄka ultrazvuÄna kadica'' ili tako neÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

JA ne bih distancere vec jednu po jednu plocu eventualno dve ukupno odjednom. Previse blizu ploce nece dozvoliti vodi da vibrira. Samo osovina ( recimo od nekog starog gramofona i gotovo) i par lezista sa strane. Ako je bez motora onda mogu dva nezavisna lezista dobro ucvrscena na ivicama kadice. Ako je sa motorom onda moraju kolinearne osovine jer bi se u suprotnom javilo uvijanje i ispadanje isovine iz lezista. Zato je onaj pravio sa pleksijem.

Kad se zavrsi osovina se ubaci u kadicu, i sve u oridjidji kutiju kartonsku . Alko za smestanje kad se ne koristi.

Ako dodju opet one kadice za 7000 ( izvini Kujo al za 5000 nema, tj ima ali male za naocare)to bi bili pravo resenje. Nikakav high tech. Okretanje prsticima. Trecina ploce se cisti odjednom, po dva minuta ciscenja to je 6 minuta po ploci ( dve ploce). Mada je i ova dva minuta mozda previse.

dobro, moze tako. ocisti sta imas pa salji ovde a ako ti treba ponovo snaci cemo se.
Link to comment
Share on other sites

JA ne bih distancere vec jednu po jednu plocu eventualno dve ukupno odjednom. Previse blizu ploce nece dozvoliti vodi da vibrira. Samo osovina ( recimo od nekog starog gramofona i gotovo) i par lezista sa strane. Ako je bez motora onda mogu dva nezavisna lezista dobro ucvrscena na ivicama kadice. Ako je sa motorom onda moraju kolinearne osovine jer bi se u suprotnom javilo uvijanje i ispadanje isovine iz lezista. Zato je onaj pravio sa pleksijem.

Kad se zavrsi osovina se ubaci u kadicu, i sve u oridjidji kutiju kartonsku . Alko za smestanje kad se ne koristi.

Ako dodju opet one kadice za 7000 ( izvini Kujo al za 5000 nema, tj ima ali male za naocare)to bi bili pravo resenje. Nikakav high tech. Okretanje prsticima. Trecina ploce se cisti odjednom, po dva minuta ciscenja to je 6 minuta po ploci ( dve ploce). Mada je i ova dva minuta mozda previse.

Nije problem da platim 1/n :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sve mi se viÅ¡e Äini da norvežaninovo reÅ¡enje uVopÅ¡te nije loÅ¡e.Evo joÅ¡ nekih, sa ove stranice http://www.hifisentralen.no/forum/index ... ic=24877.0 (ako neko zna NorveÅ¡ki, izgleda da tu ima nekih interesantnih saveta)

Ovo mi izgleda elegantno:

index.php?action=dlattach;topic=24877.0;attach=60224;image

Ni ovo nije loše:

index.php?action=dlattach;topic=24877.0;attach=81163;image

Izbegavao bih ovakvo rešenje:

small_P1030396.JPG

Ja sam za dodavanje motora, ne samo zbog komocije, već zato Å¡to ravnomerno a sporo okretanje ne dopuÅ¡ta da se voda sa ploÄe preliva preko etikete, i zato Å¡to mi se Äini da će ploÄa tako biti najravnomernije oÄišćena.U svakom sliÄaju, ako dodavanje motora nije neki veliki problem, zaÅ¡to da ne?(Naravno, ne mora po svaku cenu)

Koliko videm, svi stavljaju viÅ¡e ploÄa u kadu, pa verujem da to nije problem.To se može reÅ¡iti Kujinom navojnom Å¡ipkom, ali i na druge naÄine.Specijalni ležajevi za osovinu, verujem, neće biti problem, jer je brzina okretanja mala.

Medjutim, novi momenat je nabavljivost kadice po ceni od 7000din.To je, ako se ne varam, povoljnije od 200 evra.Moj predlog je da saÄekamo da nas siroma obavesti kad te kadice stignu (u Srbiji se nikad ne zna).Onda bismo mogli da napravimo precizniju specifikaciju i da odluÄimo Å¡ta dalje.Ako cena obesmiÅ¡ljava Do It Together varijantu, pa...dobro.

Ipak, DIT bi pomoglo da se jeftino prebole eventualne deÄje bolesti prvog domaćeg UltrazvuÄnog ÄŒistaÄa PloÄa.Meni se ne žuri.

Link to comment
Share on other sites

Okretanje ploca motorom nece dati kvalitetniji rezultat po pitanju ciscenja u u.zv. kadici.

Deo koji je potopljen bice jednako dobro ociscen mirovao ili se polako kretao.

Cak sam negde procitao da je, u teoriji, ciscenje u u.zv. kadicama bolje ako predmet koji se cisti miruje, ali da ipak nece biti problema ako se jako polako krece.

Znaci motor bi morao jaaaaaako polako da okrece ploce.

Ako predmet koji se cisti miruje, ciscenje moze biti samo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Sto prostije to bolje. I ja mislim da okretanju ruÄicama nista ne fali. Necemo da otvaramo servis za ciscenje ploca.

A možda i hocemo sto da ne. Onda ne samo motor nego i robota da napravimo da vadi ploce iz omota, redja na osovinu, postavlja u kadicu i vrti. Naravno na kraju i vrati u omot :cheers

Sto se tice zaÅ¡tite za etiketu, pa napravicu tako da etiketa i ne dospeva u teÄnost. Samo brazde.

Link to comment
Share on other sites

:D

Sto se kvasenja etiketa tice, Bujodrag je mislio na slivanje vode sa mokrog dela ploce kada se ista okrene, pa se mokri deo nadje iznad etikete.

Nego kada pomenu robota za vadjenje ploca iz cistaca i vracanje u omote... :cheers

...trebace nam novi unutrasnji omoti!

Ko ce sad da vraca perfektno ciste ploce u stare strokave omote pune prasine... :screwy

Jel' zna neko da li to ovde negde moze da se kupi?

.

Link to comment
Share on other sites

Predmet u UZK bi trebalo da stoji, ili da se jako sporo (o)kreće (oko 5 obrtaja u minuti) da bi Äišćenje bilo uspeÅ¡no.Pranje viÅ¡e ploÄa nije problem jer će mikromehurići stići gde treba.

Izgleda da mi je komocija ostala jedini argument u prilog motora.Ipak, nije to prase, pa da se okreće ruÄno, uz rakijicu.No, dobro.Videćemo, kad stignu kadice.

Kad sam poslednji put bio u Pinball-u, rekoše da će nabaviti unutrašnje omote.Sad sam ih zvao, kažu da rade na tome.

Å ta mislite, da li bi UZK mogla da oÄisti ploÄe kao Å¡to su Froggy-eve, sluÅ¡ane mokro?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...