Jump to content


mono ili bi-amping?


Igi Pop74

Recommended Posts

Imam dva stereo pojaÄala koja imaju mogućnost rada i u mono režimu, a postoji mogućnost da se povežu i kao bi-amping. Kada bi pojacala povezivao kao bi-amping, pojacala ostaju u stereo režimu Äija je snaga na 8 oma = 70w , kada bi pojaÄala prebacio u mono režim, tada bi snaga pojaÄala na 8 oma = 220w po kanalu.

Molio bih za neke od predloga. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Imam dva stereo pojaÄala koja imaju mogućnost rada i u mono režimu, a postoji mogućnost da se povežu i kao bi-amping. Kada bi pojacala povezivao kao bi-amping, pojacala ostaju u stereo režimu Äija je snaga na 8 oma = 70w , kada bi pojaÄala prebacio u mono režim, tada bi snaga pojaÄala na 8 oma = 220w po kanalu.

Molio bih za neke od predloga. Hvala

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to nemam baÅ¡ nekog velikog iskustva oko termina mono, bi-amping, bi-wire, da li neko ukratko može da mi objasni Å¡ta ponaosob predstavlja svaki od termina (njihove razlike) i po vasim iskustvima Å¡ta bi u mom sluÄaju bilo najbolje da se iskoristi od navedenog.

Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

EC AW 220 je dual balansirano mono pojaÄalo, Å¡to znaÄi da levi i desni kanal funkcioniÅ¡u odvojeno kao dve zasebne celine, sa odvojenim napajanjima. Podržava povezivanje putem xlr veze dodatna pojaÄala, a može se koristiti kao stereo pojaÄalo i za bi-amping. Ima "bridged" varijantu povezivanja sa joÅ¡ jednim pojaÄalom predstavljajući na taj naÄin monoblokove od 220 vati na 8 oma.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...