Jump to content

mono ili bi-amping?

Igi Pop74

Recommended Posts

Imam dva stereo pojaÄala koja imaju mogućnost rada i u mono režimu, a postoji mogućnost da se povežu i kao bi-amping. Kada bi pojacala povezivao kao bi-amping, pojacala ostaju u stereo režimu Äija je snaga na 8 oma = 70w , kada bi pojaÄala prebacio u mono režim, tada bi snaga pojaÄala na 8 oma = 220w po kanalu.

Molio bih za neke od predloga. Hvala

Imam dva stereo pojaÄala koja imaju mogućnost rada i u mono režimu, a postoji mogućnost da se povežu i kao bi-amping. Kada bi pojacala povezivao kao bi-amping, pojacala ostaju u stereo režimu Äija je snaga na 8 oma = 70w , kada bi pojaÄala prebacio u mono režim, tada bi snaga pojaÄala na 8 oma = 220w po kanalu.

Molio bih za neke od predloga. Hvala

Ovako, na neviÄ‘eno, jedan poen odlazi bi-amping-u... (ako zvuÄnici dozvoljavaju bi-wire) Svaki kanal na odvojeni primerak, radi raspodele...

AW220 je dual mono, simetriÄno balansirani pojaÄivaÄ snage sa jaÄinom od 2x70w ili 220w mono. Može se koristiti kao stereo pojÄivaÄ snage ili kao snažan mono blok a moguće je i podeÅ¡avanje za rad sa drugim pojÄivaÄima.

PoÅ¡to nemam baÅ¡ nekog velikog iskustva oko termina mono, bi-amping, bi-wire, da li neko ukratko može da mi objasni Å¡ta ponaosob predstavlja svaki od termina (njihove razlike) i po vasim iskustvima Å¡ta bi u mom sluÄaju bilo najbolje da se iskoristi od navedenog.

Unapred zahvalan.

EC AW 220 je dual balansirano mono pojaÄalo, Å¡to znaÄi da levi i desni kanal funkcioniÅ¡u odvojeno kao dve zasebne celine, sa odvojenim napajanjima. Podržava povezivanje putem xlr veze dodatna pojaÄala, a može se koristiti kao stereo pojaÄalo i za bi-amping. Ima "bridged" varijantu povezivanja sa joÅ¡ jednim pojaÄalom predstavljajući na taj naÄin monoblokove od 220 vati na 8 oma.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...