Jump to content


Siljci


pera451

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U onoj prvoj otvorenoj temi bilo je puno dezinformacija - Kemp i ostali koji ne prodaju spike-ove.

Informacije iz one druge teme bile su korisne za group buy - kupljeno, potroseno.

Ovo je hitan slucaj, treba nesto da probam pre nego sto dodjete na preslusavanje DAC-ova.

Posto DAC danas stize, ovo je emergency!!!

U prevodu - u narednih dan-dva trebaju mi ili novi siljci ili novi stalci za podnostojece zvucnike - sta pre nadjem. Stavio sam i oglas na KP da kupujem takve stalke.

Hocu da test bude sto bolje organizovan, zato sam i naredjao razne kablove, sad hocu da sredim i to sa siljcima...

Link to comment
Share on other sites

Hocu da test bude sto bolje organizovan, zato sam i naredjao razne kablove, sad hocu da sredim i to sa siljcima...

Ma Pero, previÅ¡e je to ljudi i komponenata u isto (kratko) vreme za ozbiljan test, to je Å¡to se mene tiÄe viÅ¡e prilika za druženje, upoznavanje sa ureÄ‘ajima i informativno nego hiper-kritiÄko sluÅ¡anje. U prevodu - nemoj se opterećivati! :)

Link to comment
Share on other sites

Nabavljeni su pogolemi siljci. Medjutim, oni moje kutije cine nestabilnim, a pri tome se uvrcu u caure koje su ubacene u medijapan - veliko opterecenje za materijal.

Podesavanje po visini na tim siljcima na njima nije dobro reseno - Cade me uvek kritikuje oko toga.

U stvari bio bih srecniji da umesto siljaka nabavim masivne stalke (ploca + podesivi siljci), koji bi dopunski otezao kutiju.

Znate li nekog majstora koji solidno pravi stalke po narudzbini?

Link to comment
Share on other sites

Govorim o sledecem problemu.

Imam macka solidne tezine, koji je sav u misicima (misici su tezi od sala), a koji je navezbao cirkusku tacku: skok iz mesta na televizor, a sa televizora na zvucne kutije (na srecu okrenute tako da ne skace na driver-e). U zaletu bi oborio i mene, a kamoli zvucne kutije, koje su vitke i visoke i na visokim potpeticama (siljcima) - Arden bi bio bolji protivnik za njega, ali...

Link to comment
Share on other sites

U glavi mi se polako kristalise resenje problema :).

Bojim se da će Å¡iljci, u ovom sluÄaju, kako je krenulo da odu na zvuÄnike...? :)

Zaštitimo životinje... :D

Kako onaj rottweiler na jednoj od skorijih slika system-a, može onako mirno da spava...? :)

Link to comment
Share on other sites

Originalno su se siljci uvrtali u zvucnike, tj. ostri kraj je isao u pod (imam fabricke podmetace).

Po novoj ideji zvucnici bi se direktno oslanjali na stalke (sloj shock apsorber gume izmedju). Postojece rupe bi se iskoristile samo za bolje povezivanje stalka i kutije.

Prva pomoc ce biti da isecem parce sper-ploce dimenzija stope kutije i da provucem siljke kroz njih. Time cu da smanjim broj stepeni slobode siljaka, tako da nece ostecivati medijapan dok ne napravim stalke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...