Jump to content


"Napredak" DAC-ova


pera451

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

AK DAC-ovi,i SPDIF i AES/EBU ulazi,balansirani izlazi kao i na cincevima i 6.3mm dzekovima.Ujedno,sve moguce. Sto se zvuka tice,zaista izuzetna rezolucija i precizni detalji u celom spektru.Iako je rec o uredjaju malih dimenzija,ima zaista jako dobro odradjeno napajanje (samo regulatori su unutra dok je transformator u eksternom kucistu) i cini mi se da je bas zbog toga jako dobar zvuk.Sve u svemu,odlican komad studijske opreme jako upotrebljiv i u Hi-Fi vodama.Za svaku preporuku.Ako imas nekog u USA,mislim da se ovaj uredjaj vise ne proizvodi i moguce ga je naci polovnog po dobroj ceni. Takodje ni transport odande ne bi trebalo da bude prevelika stavka zbog male tezine.

Link to comment
Share on other sites

@Cade, Ozzy, Kuja, Zika, Neskor, Scorpio:

seanse preslusavanja se pomeraju za sledecu nedelju. Razlog: objekat preslusavanja nece stici na vreme :facehearts.

Jedina prednost pomeranja je sto ce dotle stici NAUK 900, a verovatno i Cordial CLS 225, pa cu sa te strane biti spremniji...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ovde je u Plejeru ... malo vise.

Inace bi bilo interesantno porediti: HAG vs. TA UD-10 vs. EDYROL, cisto u kategoriji S/PDIF adaptera.

Verujem ga bi i Zika voleo to da cuje (u medjuvremenu, HAG moze da cuje kad god hoce).

Ozzy me jako zaintrigirao onim komentarom u "Sta ste udomili..."

Link to comment
Share on other sites

Ovde je u Plejeru ... malo vise.

Inace bi bilo interesantno porediti: HAG vs. TA UD-10 vs. EDYROL, cisto u kategoriji S/PDIF adaptera.

Verujem ga bi i Zika voleo to da cuje (u medjuvremenu, HAG moze da cuje kad god hoce).

Ozzy me jako zaintrigirao onim komentarom u "Sta ste udomili..."

Link to comment
Share on other sites

ADC? Hm...

Zasto mi je ono Ozzy-jevo interesantno.

Kada sam poceo ovu pricu o starim i novim DAC-ovima, jedno nisam pomenuo, mislio sam da je ocigledno.

DAC koji je nekada kostao 4000 DM verovatno ima mnogo bolje reseno (skoro) sve sto je vezano za napajanje od nekog novog od 500 Evra. A ako je kvalitet USB ulaza takav kao sto Ozzy konstatuje da jeste, onda je zaista pitanje da li to juriti po svaku cenu ili kupiti TA, HAG ili nesto slicno...

@Vlado,

lako je moguce. Ne zaboravi da TA sa dobrim eksternim napajanjem i kosta dosta vise od HAG-a (koji se napaja iz USB porta).

Kada bi mi se ukazala povoljna prilika kupio bih ja i TA, pa sta pobedi...

Link to comment
Share on other sites

@Delija,

taj DAC nije najnoviji, ali kako mi kazu oni koji su ga imali i dalje dobro radi.

Meni je samo zao sto ovaj koji ja gledam nije stigao na vreme pa da probamo tu pricu:

tajni DAC vs. Stello vs. Benchmark, sa izvorima SB i CA 840C.

Koliko vidim, na nasem trzistu, a i na forumu se i ne vrti mnogo DAC-ova koji su se bas juce pojavili u USA. Ako se ogranicimo na to da preslusavamo samo takve, necemo se puno naslusati.

Link to comment
Share on other sites

Meni je prevashodno bio bitan kao transport, jer moj Denon 2560 verovatno nije referentni izvor za ovakvo poredjenje. Drugi izvor bi bio SB, ako ga Cade ponese, ili PC.

Naravno, mozemo da ga probamo u kojoj god varijanti ti smatras da je korisno :facehearts.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...