Jump to content


"Napredak" DAC-ova


pera451

Recommended Posts

Offtopic: Hocemo onda:

a) izvor Denon. Ako se lose pokaze,

:thumbsup2 izvor SB.

Muzike imamo dovoljno u svim oblicima.

Jedan izvor, jedan digitalni kabl (Ozzyj-ev), jedan signalni kabl (Cade-ov In Vivo).

Ostalo isto - Audiolab 8000 C/P, Evidence Audio Siren II, B&M HM-17.

Napajanje za SB neka ponese ko hoce od Vas trojice.

Ne mora sve da bude perfektno prvi put, skupljacemo se valjda opet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Offtopic: Ne bih ja u startu otpisao ni Denon-a.

Mogu da donesem VdH Integration, a mozda moze i Ozzy svoj, pa da nam budu ujednaceni IC-ovi izmedju izvora/preampa/ampa?

Kimber 8TC mi je samo 2x1,8m. Mozda moze da dohvati vazdusnom linijom?

Ne znam da li da cupam NAC A5 - mnogo je krut (i u isto vreme elastican, kao neka opruga) i z@jeban za postaviti - jedva sam ga ukrotio u trenutnoj postavci.

.

Link to comment
Share on other sites

Momci lepo se izdogovarajte i ja i Numerik smo tu,sto se mene tice najbolje kod Lale-tako smo nesto telefonom nacelno dogovorili.Ne forsiram slusanje u mom sistemu namerno,Linn u Linn/naim sistemu radi dobro to je normalno ,pitanje je kako ce raditi u vasem manje pristrasnom prema Linn izvoru.

Zasad sam ga direktno poredio sa pomenutim Piere Lurne audiomeca,jednim dac-om na bazi istog cipa u Advance pojacalu(isti cip samo su kod Linn-a 2 komada 1702,pa se to i culo),sa Creek CD-om i sa jednim Sony Esprit plejerom mislim 333(taj nije imao koax. izlaz vec samo opticki pa ga je nadsvirao samsung dvd+Numerik,jako velika razlika)i jednim Behringer(na prodaju je 150E).To su potpuno razlicite klase uredjaja i razliciti ostaci sistema pa su razlike bile vece ili manje ali bitne uglavnom u pravcu smanjenja "CD" karaktera zvuka,prirodnosti reprodukcije akustickih instrumenata i prostornosti.

Transport je takodje od velikog uticaja,pa bi bilo posteno koristiti isti ,a menjati samo DAC kako je Kuja predlozio, ne bih donosio Karik jer je zbog Sync link opcije u velikoj prednosti na druge.Predlazem neki Philips sa cdm 4,to su jeftini a pristpacni transporti ili nesto slicne klase moze i Denon(dakle jedino je obavezan koax -rca izlaz ili jos bolje bnc,optickog ulaza nema na Numeriku).Od digitalnih kablova imam Nordost Silver Shadow(0.6m BNC) i Linn Black gde je jedna strana BNC za Numerik,a druga rca(imam i standardan black),tu je i bnc/rca adapter za druge kablove.

Pozdrav momci,javite kad se dogovorite tajming i mesto. :thumbsup2

post-4863-128511050372_thumb.jpg

post-4863-128511050372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ekipo ,

Ja neÅ¡t0 putujem preko praznika pa Äim se vratim npr prvi vikend u maju, predlažem da se drugi deo megdana održi kod mene ... moj Creek evo cdp bi mogao da izigrava transport za sve DAC-ove na testu . Eventualno ako pojedini model dozviljava mogli bi da ga isprobamo i sa mog Dell XPS notebooka preko USB konekcije ...

Å to se tiÄe izbora DAC-ova na spisku bi mogli biti :

1. Linn Numerik

2. Korato (oni su se već izjasnili da ga daju na probu kod mene sa kaucijom 100%)

3. Audial ako se Pedja složi da nam ga posudi sa 100% kaucijom

4. Myth , pod istim uslovima kao Audial ...

Logistiku oko kaucije i transport uređaja bi ja odradio

Napravili bi svako po jednu play listu po sopstvenom izboru (ja već koristim test cd od Koko Billa), mada imam još nekih uradaka od nekih drugih entuzijasta (Pirate , Branko ...)

Kad se vratim i sredim poslaću Vam po pp pa se Äujemo ...

Pozzzzzz !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...