Jump to content


Realtek,Windows 7 i Digital Output problem!


zexoni70

Recommended Posts

Na AV resiveru u uputstvu Å¡ta piÅ¡e na koliko se sempluje optiÄki prikljuÄak e sad Å¡to te to pitam kod XP-a u defaultu stoji na 44.100 a kod W7 i Viste može da se pomeri ta granica na viÅ¡e. Ja posedujem E-MU 1616M i recimo kada prikljuÄim DAT na S/PDIF i kada podignem iznad 48.000Hz jednostavno ne može da se Äuje jer kod DAT-a može maksimalno do 48.000Hz.
Link to comment
Share on other sites

Svako pravi sistem po svom ukusu, neko voli Ävršći bas neko mekÅ¡i i tako dalje da sad ne nabrajam. Ljudsko uvo Äuje koliko Äuje a sve zavisi i od godina Äoveka mislim da se slažemo sa ovim. Ali nikako ne mogu da se složim sa tvojim miÅ¡ljenjem da je cd player od 30 eura bolji od zvuÄne E-MU1212M.

A FLAC je http://flac.sourceforge.net/

POZDRAV :cheers

Link to comment
Share on other sites

Onda pogledaj u tim plejerima Å¡ta im stoji u setingsu dali stoji Microsoft default maper ili neÅ¡to drugo (primer: kod winamp stoji primari sound maper ili naziv tvoje zvuÄne!

Rekao si kada pustiÅ¡ test ton u W7 onda ÄujeÅ¡ zvuk, dali ÄujeÅ¡ zvuk i na PC zvuÄnicima i AV resiveru? Svi plejeri i programi ukljuÄujući i programe za editovanje zvuka i pravljenje muzike (Sound Forge, Wavlab, Fruity, Acid, Vegas...) imaju u setingu da odabereÅ¡ koji će da koristi mic. sound maper ili primarni ili ASIO.

Link to comment
Share on other sites

U gornjem levom uglu ima crveno malo dugme de se otvara meni.

Ideš do options pa preferens.

U winamp preferens odeš do output tu stoji disk writer, direct sound output i waves output. Selektuješ direct sound output pa na configure tu se pojavljuje šta sam napisao u predhodnom postu i tu možeš da proveriš i probaš.

Postavio sam ti pitanje, da li kada aktiviraÅ¡ test ton u control panelu > sound properties dobijeÅ¡ zvuk na PC zvuÄnicima i AV resiveru?

POZDRAV :)

post-4457-128511046386_thumb.jpg

post-4457-128511046398_thumb.jpg

post-4457-128511046402_thumb.jpg

post-4457-128511046386_thumb.jpg

post-4457-128511046398_thumb.jpg

post-4457-128511046402_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

DoÄ‘oh do malo vremena pa sam malo tumarao po int. Na tvojoj matiÄnoj ploÄi se nalazi Äip ALC889A i mogu samo da ti kažem da dosta ljudi ima taj problem sa drajverima za W7. Isto se napomonje da default format za dig. izlaz bio opt. ili coax. je 48000Hz/16bit. E sad na moje iznenaÄ‘enje isto sam naÅ¡ao da zv. karta Audigy 2ZS je bolja od ALC889A, e sad tu se i napominje da int. zv. karta koristi dosta resursa na mat. ploÄi naravno kada se podesi da radi u hig. modu. Valjda ćeÅ¡ imati sreće da naÅ¡telujeÅ¡ kako želiÅ¡, moj savet lovi drajvere novije za istu.

Eksperimentiši dok ne dođeš do željenih rezultata.

Usput evo slike mog mixera od zvuÄne E-MU1616M, naravno nije to isto, ja jednostavno izaberem da li ću digitalno ili analogni izlaz da koristim ili oba.

POZDRAV :lol:

post-4457-128511048271_thumb.jpg

post-4457-128511048271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

file.php?id=35677&mode=view

Da li si probao da prebaciÅ¡ na "Nullsoft Wave Out" pa na "Configure" Å¡ta se deÅ¡ava? Stvarno na netu ima dosta ljudi problem sa tim novim ALC889A, pa Äak sam naÅ¡ao kod Cyberlink-a (DVD Power) da spominje u vezi ovog Äipa.

POZDRAV :lol:

Link to comment
Share on other sites

file.php?id=35677&mode=view

Da li si probao da prebaciÅ¡ na "Nullsoft Wave Out" pa na "Configure" Å¡ta se deÅ¡ava? Stvarno na netu ima dosta ljudi problem sa tim novim ALC889A, pa Äak sam naÅ¡ao kod Cyberlink-a (DVD Power) da spominje u vezi ovog Äipa.

POZDRAV :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozz svima, ja ovaj problem nemam sa riltekovom integrusom na Win7 64bit. Sasvim slucajno sam dosao do resenja da moze da radi i optika i analog zajedno bez potrebe za jos jednom karticom, posto mi je bila potrebna za mic. i sluske podeljeno od online game zvuka.

Znaci zvuk igre isao bi na jednu kartu dok bi zvuk mic. i sluski isao na drugu kartu...

E tako sam ja to malo cackao na ovoj integrusi i kao sto vec rekoh, sasvim slucajno sam uspeo da za tu namenu iskoristim samo jednu zvucnu kartu. Sluske i mic. su dobile svoj izvor analogni, dok je gaming zvuk isao preko optike direktno u risiver.

Analog za sluske i mic. mi je bio podesen i za Skype, znaci sve te prirode bi islo na analog i stelovanje u samom programu.

Mislim da sam morao da stavim optiku kao defaulte zvuk a ovo ostalo kasnije polako resavao u samim aplikacijama.

Eto, to je trajalo dok nisam resio da ponovo vratim "Creative X-Fi Xtreme Music" u kuciste, sad mi je muzika prioritet tako da moram da imam dobar izvorni signal, a mic. i sluske su mi ostale na integrusi i opet sam morao da ispodesavam u samim aplikacijama integrusu za tu namenu. Nadam se da sam pre svega bio jasan! ako neko imao neko pitanje tu sam za onoliko koliko znam a to bas i nije mnogo citajuci na ovom forumu znanje strucnjaka, pozzz dobri ljudi :screwy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...