Jump to content


Realtek,Windows 7 i Digital Output problem!


zexoni70

Recommended Posts

Pozz!

Juce instalirah Windows 7 Ultimate i odmah naidjoh na problem!Naime dok sam imao XP S.P 3 sve je lepo radilo ali na Windows 7-ci se ne cuje zvuk u isto vreme sa analog i digital outputa!Imam AVR ONKYO TX-SR804E i plocu Gigabyte GA-EX58-UD5 i na njoj integrisanu zvucnu Realtek koja je sa AV-R-om povezana optickim kablom.

Jos jednom napominjem da je na XP-u sve lepo radilo i zvuk je kartica istovremeno gurala i na PC zvucnike i optikom do AVR-a,dok na 7-ci moze ali samo ili Analog ili Digital Output a ne istovremeno!

Skinuo i instalirao najnovije drajvere sa Realtek i Gigabyte saita ali isto!

Ima li neko resenje,ili je to jednostavno tako u Windows 7?

Link to comment
Share on other sites

A sad kako meni radi? Znaci ko ne ume da namesti njemu 7 sluzi za ukras... dobro... Ne znam za Realtek int ali meni Realtek ATI HDMI iako nije default (STX jeste) bez problema salje dig signal. U STX panelu imam opciju da zvucna istovremeno salje i analgoni i digitalni signal, isto je vazilo i za X-Fi dok sam je imao. Pogledaj podesavanja malo bolje u Realtek control panelu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo u Windows-u u Volume control dodaj opciju SPDIF i ukljuÄi ga (uncheck mute), pa onda na Realtek-u setuj frekvenciju i Äekiraj neku od opcija kod podeÅ¡avanja za digitalne prikljuÄke. Obavezno pusti neku muziku i sluÅ¡aj, kad proradi to je to.

Link to comment
Share on other sites

Prvo u Windows-u u Volume control dodaj opciju SPDIF i ukljuÄi ga (uncheck mute), pa onda na Realtek-u setuj frekvenciju i Äekiraj neku od opcija kod podeÅ¡avanja za digitalne prikljuÄke. Obavezno pusti neku muziku i sluÅ¡aj, kad proradi to je to.
Link to comment
Share on other sites

Druze odavno sam tako setovao,ali ne radi!

Jel ti imas AV-R povezan optikom pa to kod tebe tako radi,ili samo onako pretpostavljas? :facehearts

Koliko vidim iz screenshotova imas LCD,pa me zanima jel imas zvuk istovremenoi i na PC zvucnicima i na LCD-u?

Pozz!

post-4317-128511044829_thumb.jpg

post-4317-128511044829_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemam, ali vidim na šta ciljaš :facehearts

Imam stereo pojaÄalo i koristim samo analogni izlaz sa zvuÄne, nazalost intefruÅ¡e. Skoro sam jednom Älanu foruma prodao E-MU 1212m, sa kojom sam bio prezadovoljan, ali ipak ni ona ne svira nista bolje od cd playera od 30-ak eura.

A biće ti smesno kada nadješ rešenje, jer sigurno postoji, i sigurno je neka glupost...

Link to comment
Share on other sites

Evo sta kaze moje iskustvo, znaci nije procitao sam na forumu, rekao mi drug i sl.

E-MU 1212m i FLAC nisu nista bolje svirali od istog tog FLAC-a narezanog na CD i pustenog na SONY-ju CDP-XE270( koji mislim ne kosta vise od 30-ak eura).

Kostao je nekada i 300 dm...

Ima i do pjacala sigurno, ali pioneer A204r na kome sam to sve probao mozda i ne moze da istakne sve vrline i mane jednog i drugog.

Link to comment
Share on other sites

U default format šta piše?

Na AV resiveru u uputstvu Å¡ta piÅ¡e na koliko se sempluje optiÄki prikljuÄak e sad Å¡to te to pitam kod XP-a u defaultu stoji na 44.100 a kod W7 i Viste može da se pomeri ta granica na viÅ¡e. Ja posedujem E-MU 1616M i recimo kada prikljuÄim DAT na S/PDIF i kada podignem iznad 48.000Hz jednostavno ne može da se Äuje jer kod DAT-a može maksimalno do 48.000Hz.

Recimo kod mene na Visti stoji ovako.

POZDRAV :facehearts

post-4457-128511045198_thumb.jpg

post-4457-128511045203_thumb.jpg

post-4457-128511045214_thumb.jpg

post-4457-128511045198_thumb.jpg

post-4457-128511045203_thumb.jpg

post-4457-128511045214_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...