Jump to content


Imam gonartrozu (artrozu oba kolena) - tražim pomoć!


pooya

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Dalaj lama tablete su korisne jer nisu LEK vecj pomocno sredstvo na bazi biljaka. I ti kao zdrava osoba bi trebao da uzimash suplemente u ishrani jer sumnjam da zivish (a josh manje da se hranish) onako BASH zdravo :thumbsup2

Ja imam problema sa ledjima, moj ker je imao problema sa kukovima... tragicno je da sam te tablete pocheo da pijem kada moj pas vishe NIJE imao probleme sa kukovima... godinu dana kasnije on skache kao stene (ima 7 godina) a ja sam pre neki dan prvi put posle ko zna koliko godina potrchao... i trchao neko vreme :thumbsup2

Rezime... ne lechi... pomazhe...

Link to comment
Share on other sites

14.04. i 15.04. imam zakazane preglede u Frankfurtu i Rosbachu a 20.04. snimanje magnetnom rezonancom u Bad Homburgu (ali samo jedno koleno, nece dusamni oba da snime!!!!!!!!!). Videcemo sta ce od svega da bude.

Link to comment
Share on other sites

I bih kod lekara. U sredu popodne sam oko 17:45 dosao kaod interniste koji me je dalje uputio kod svoh kolege ortopeda, kod koga je termin bio zakazan u 18:00. Posto od obecanog uzimanja materijala za analizu nije bilo nista, nakon cesice prijatnog razgovora ja i moj sin smo se nasli u cekaonici ortopedije. I stavrno je cekaonica - cekali smo do 19 casova kada je meni pu'ko film a mom sinu san. Izasli smo napolje, ja nisam vise imao zivaca da gledam kako arapin preko reda pusta svoje suvernike dok ja sa malim deteom cekam. Onda sam se ipak vratio. U 19:20 sreca nam se osmehnula i usli smo u ordinaciju gde nas je sacekala jedna namrgodjena, mudzahedinska faca. Nakon ultrabrzog pregleda vidovnjak je zakljucio da imam artrozu kolena i propisao mi jednu rehabilitacionu terapiju - jontoforezu. "Ako ti to ne pomogne moram da ti dajem inekcije u koleno, 50€ je jedna a tvoje osiguranje ih ne placa", rece vidoviti. Od snimanja - nista. Od saveta i preporuka - nista. Uzeh onu cedulju sa uputom za jontoforezu u jednu ruku, sina pod drugu i odoh.

Narednog dana sam poceo da fizioterapeute i kod jednog vec u 14:30 dobio termin. I dodjoh, sa sinom naravno.

"A qde vam je mast, ste gu poneli?", pitala me je jedna tamo.

"Koja be mast??? :facehearts ", upitah.

"Pa sto vi gu doktor napiSao"

"Pa nee mi nista kaZao, koje pise na to ceduljce???"

"A, pa ne pise nista! Nema veze, mi ce vi damo jednu koju imamo a vi si sledeci put ponesite"

Kad je sve bilo gotovo i kada smo izasli napolje pozvah telefonom mudzahedinovu ordinaciju i objasnih im u cemu je problem.

"A, ma uzmite mast koja se vama najvise svidja, zato nismo ni napisali nista konkretno". :cheers

"Najvise volim niveu a moj sin pavlovicevu, mamicu vam............!"

Ljudi, jel vam sada jasno zbog cega trazim pomoc po Srbiji a ne u Nemackoj?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U potrzi sa spasonosnom pilulom bio sam disciplinovan i isao redovno na elektro terapiju. Ona je bila veoma uspesna - deca su ucila kako da prikjluce elektrode i kako da podese vrstu i jacinu struje na uredjaju za terpiju. Ja sam se trudio da budem od pomoci i ovek sam pomagao pri prikljucivanju elektroda, objasnjavao kako je moguce na oba kolena ostovremeno raditi terapiju i podsecao da ne zaborave na kremu. Apsolutno svaki put je struja na uredju bila drugacije podesena (tu nisam mogao da pomognem jer ne poznajem uredjaj): 50Hz, 25HZ, 25Hz+galvan,... Dakle - debili brate, deili. Na kraju sam bigao ruke od svega i prestao da idem na "terapiju"

I bi magnet....

I tako, nakon vise od mesec dana nakon uvodjenj "terapije" imao sam veliku cast da turim svoja kolena u magnet. Nakon po sata dodje doca i kaze kako ja uopste nemam artrozu i da je hrskavica manje-vise sasvim OK. Ono sto se ne snimcima dalo videti su pak nekakve ciste precnika 2-3 cm (ako sam ga ja dobro razumeo). No, kako je on samo radiolog (ili sta li je vec) snimak je poslao mom lekaru koji me je li sve vreme leci od artroze. Taj "lekar" je isto konstatovao kao i da je osim visogok nivoa mokracne kiseline u krve sve ostalo OK ukljucujuci i hrskavizu. Tablete i cao. "Doktore, da dodjem na kontrolu kad popijem tablete?" "Ma jok, to ti je to!"

Sad mi dodje da odem kod onog debila u Frankfurt da ga pistim da mi propise te inekcije od 50€ (buduci da mi elektro-terapija nije pomogla) pa da ga lepo tuzim. Mislim, toliko sam i razocaran i iznerviran selokupnom tretmanom da nemam reci.

U medjuvremenu meni je postalo bolje, bolovi su se smanjili. No svakako cu iskoristiti svoj skorasnji dolazak da odem do lekara.

Link to comment
Share on other sites

Eto ti sad. Znaci podagra . Manje mesa jedi.

Toliko lose napisa o Nemackom zdravstvu a nas ministar iso cak tamo da se operise. Mada cujem da ce ministar zdravlja Nemacke da dodje u Nis da operise zanoktice jer veruje u Niske lekare a tako slozena operacija ne moze da se obavi u Nemackoj. Kako da ne veruje kad im je prosecna ocena 10,00.

Link to comment
Share on other sites

Btw - sad se setih , posto vidim da ces verovatno i do Nisa u junu , ja bih na tvom mestu izbegao ortopediju u Niskom klinickom centru (imam veoma negativna iskustva, iako sam iz te branse) a preporucio bih ti ortopediju u Niskoj banji ( Zelengora ), kao i Ribarsku banju. U Zelengori (u NB) postoji klinicki deo koji je veoma slican privatnim klinikama na zapadu, i odlicni su (opet licno iskustvo).

Ako treba neka pomoc , slobodno me pozovi

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...