Jump to content


Imam gonartrozu (artrozu oba kolena) - tražim pomoć!


pooya

Recommended Posts

Imam artrozu oba kolena. Ne znam joÅ¡ u kom je stadijumu ali ne izgleda dobro tj. izgleda loÅ¡e - imam jake bolove a tablete viÅ¡e ne pomažu. Tražim pomoć vrhunskih struÄnjaka za ovu bolest. Da li neko od vas zna/Äuo je nekoga?

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Moja supruga ima isti problem sa kolenima, od pre par godina.

Po savetu iskusnog lekara, koji je u okviru terapije Äak ubrizgavao neki gel u kolena, hladne obloge.

Svakako smanjiti prekomernu težinu, jer kolena i ÄaÅ¡ice trpe veliki pritisak.

Povremeno a isto tako po savetu lekara, odredjene vežbe kojima se poboljšava podmazivanje hrskavice.

Brz oporavak ti želim.

Link to comment
Share on other sites

Moja supruga ima isti problem sa kolenima, od pre par godina.

Po savetu iskusnog lekara, koji je u okviru terapije Äak ubrizgavao neki gel u kolena, hladne obloge.

Svakako smanjiti prekomernu težinu, jer kolena i ÄaÅ¡ice trpe veliki pritisak.

Povremeno a isto tako po savetu lekara, odredjene vežbe kojima se poboljšava podmazivanje hrskavice.

Brz oporavak ti želim.

Link to comment
Share on other sites

Poyya, razumem tvoj bol iako ga ne osećam liÄno.

Imam priliku, sa suprugom da doživim isti nalet malodušnosti kada je skolaju bolovi.

Prisilio sam je da se umereno opterećuje, u hodu i u ostalim aktivnostima koje opterećuju kolena. Ima rezultata.

Moja supruga se nikako nije mirila sa nemoći koja je sustigla,

a veoma je aktivna osoba i žestok borac, pa je ipak pametno uskladila mogućnosti sa htenjima i došlo je do olakšanja.

Da ne zaboravim, koristi i magnete koji se nose povezani preko kolena. PeriodiÄno, ne uvek.

Bolovi se smanjuju, ne nestaju ali su bitno i veoma podnoÅ¡ljivi, po njenim reÄima. Lekove ne koristi.

Koliko znam skijanje intenzivno opterećuje kolena, što ti nikako nije potrebno.

Možda skijanje može i drugaÄije da se organizuje, a da ti saÄuvaÅ¡ svoje noge.

Razumem tvoje nastojanje da uÄestvujeÅ¡ u sinovim aktivnostima ali, molim te, budi realan.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam bas tacno sta je artorza (ja imam neki drugi problem sa kolenom) ali ako je problem u podmazivanju i ostecenju hrskavice, sportisti kazu da je ovo ako ne najbolji onda jedan od najboljih "lekova" koji postoji:

http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=UN467

Malo "normalnija" varijanta:

http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=DY311

http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=NI044

Treba sve isprobati pa tek onda pod noz mada ne znam koliko bi ovo pomoglo obzirom da stalno imas bas jake bolove. Pio sam i ja nesto od ovoga i pomaze. I nikako ona varijanta koju si pominjao, sa kljukanjem lekovima i unistavanjem kolena do kraja pa pod noz.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega hvala vam sima na ucesu u temi i spremnosti da mi/nam se pomogne.

Moj veliki problem je ustanovljavanje tacne dijagnoze i koliko je bolest daleko otisla. Da, u sred Nemacke. Molio sam lekara da mi snimi kolena jos pre odlaskau Austriju. "Nije potebno" bio je odgovor. Zdravstvo je ovde extremno selektivno spram materijalnog stanja pacijenata - sto si bogatiji to je zdravstveno osiguanje jeftinije a usluga bolja i obrnuto. Da ne ulazim u detalje, pre dve godine sam sa sinom dosao u Srbiju da trazim pomoc za tada dvogodisnjeg davida jer je u sred Franfurta nisam nasao - dete lezi u bolnici i 3. dana neko rece "hmmm, ajd bre da mu uzmemo mokracu na analizu". Zbog toga i jos nekoliko drugih jako losih iskustava ja ovde skoro i ne idem doktorima. Imam par prijatelja koji su lekari pa kad mi nesto treba njh zovem da se posavetujem, pre svega u vezi deteta.

Zbog cega sam spreman da tako da kazem "idem do kraja" mozete da pogledate ovde:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=6380&start=480

Plairam da krajem narednog meseca dodjem u Srbiju, vodim sina ponovo u Sokobanju (no ako bude potrebno mogu i sutra da dodjem). Taj dolazak bih isoristio i za posetu nekoj klinici/lekaru sa (naj)savremen(ij)om dijagnostickom opremom za gore navedenu bolest. Eto, to bi za mene bila nekapolazna tacka.

Jos jednom, hvala svima na pomoci, predlozima i lepim zeljama.

Link to comment
Share on other sites

@pooya:

Pooya, ja ti ne mogu bas puno pomoci posto se u medicinu ne razumem, ali posto me je malo ganula ova tvoja prica jer u

porodici imam slican primer sa slicnim problemom i razumem u potpunosti kakva je muku u pitanju..zato jedino mogu da vam

pozelim sve najbolje, tebi i tvom sinu i ako je ikako moguce tebi brz i potpun oporavak.. Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Član moje porodice boluje od gonartroze oba kolena i jedino rešenje je hirurgija. U Beogradu se ovo oboljenje najuspešnije rešava u ortopedskoj klinici "Banjica" sa potpunim ozdravljenjem nakon operacije i tronedeljnog oporavka. Iz porodičnog iskustva mi je poznato da nikakvi analgetici niti preparati za zglobove ne pomažu u otklanjanju tegoba niti simptoma.

Link to comment
Share on other sites

Pooya, mozda da probas sa nekim banjama. Kod nas je za bolesti kostiju najpoznatija banja Kanjiza. Znam pouzdano da tamo ima dobrih strucnjaka koji uz tamosnje tretmane i kupanje u lekovitoj vodi preporucuju razne vezbe u toj vodi. Takodje , sa slicnim namenama su Banje Harkany i Gyula u Madjarskoj, mada je nasa Kanjiza veoma dobra, cak sta vise. Po mnogima najjaca( i najskuplja ) banja u Srbiji trenutno.

Zelim ti brz i uspesan oporavak.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒlan moje porodice boluje od gonartroze oba kolena i jedino reÅ¡enje je hirurgija. U Beogradu se ovo oboljenje najuspeÅ¡nije reÅ¡ava u ortopedskoj klinici "Banjica" sa potpunim ozdravljenjem nakon operacije i tronedeljnog oporavka. Iz porodiÄnog iskustva mi je poznato da nikakvi analgetici niti preparati za zglobove ne pomažu u otklanjanju tegoba niti simptoma.
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je najbolje da pitash vuleta na PP poshto je najstruchniji of the bunch. Naime, sam bolujem od boljke reumatoidnog porekla i kupus nije fora :wave2 mada je operatzija bila jedini put ka kvalitetnijem zhivotu :lol:
Link to comment
Share on other sites

ovo sto vam je rekao willi je jedini suvisao savet ovde. u pitanju je mehanicko ostecenje kolena i jedini spas na duze staze je operacija - moja zena je vec imala dve za svojih 40-tak godina zivota. tako da se opusti, nadji dobrog hirurga (moju zenu je operisao dr.kadija) i dovidjenja prijatno. ja sam sigurno jedan od najvecih protivnika ove normalne medicine na forumu ali u ovom slucaju prirucne metode tipa kupusa i banja samo ublazuju tegobe ali ne predstavljaju trajno resenje.

Link to comment
Share on other sites

ovo sto vam je rekao willi je jedini suvisao savet ovde. u pitanju je mehanicko ostecenje kolena i jedini spas na duze staze je operacija - moja zena je vec imala dve za svojih 40-tak godina zivota. tako da se opusti, nadji dobrog hirurga (moju zenu je operisao dr.kadija) i dovidjenja prijatno. ja sam sigurno jedan od najvecih protivnika ove normalne medicine na forumu ali u ovom slucaju prirucne metode tipa kupusa i banja samo ublazuju tegobe ali ne predstavljaju trajno resenje.
Link to comment
Share on other sites

Kod muskaraca stres se ''nakuplja'' u kolenima. Nijedno oboljenje nije cisto materijalnog porekla, nego se prvo desava tamo gde postoji najveci potencijal za to. Sigurno postoji izlecenje koje nije hirurske prirode, ali zahteva drasticne mere. Pod tim mislim na posetu odredjenim ljudima kojih je vrlo malo, otklanjanje psihickih i emotivnih blokada, promenu stila zivota, nacina razmisljanja... Pored toga unosenje supstanci koje potpomazu jacanje misicno-skeletnog sistema se podrazumeva. Naravno ovo traje jedan duzi period i trazi dosta odricanja. Cak i u slucaju operacije ovo sto sam prethodno napisao se podrazumeva ako se zeli da se problemi ne vrate. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kako sam shvatio Tebi je potrebna bas "PRECIZNA" dijagnoza pa tek onda lecenje. Nije sve uvek za "noz", to je poslednje. Lepo je i korektno sto su prethodnici izneli svoja licna - porodicna iskustva u vezi bolesti. Ipak je najbolja poseta strucnom licu. Na PP Ti saljem moj spisak bolnica, klinika, ambulanti u Beogradu. Definisane su i specijalnosti pojedinih ustanova. Kako je spisak na 27 strana Tebi ga saljem na PP, a ako neko zeli i on ce da ga dobije. Ako administrator odobri stavicu ga i ovde, ali ponavljam ima 27 strana. Sve se odnosi na Beograd. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Setih se sad jedne banje na Fruskoj Gori, gde sam svojeveremeno isao na kupanje posto ima bazene sa termalnom vodom.

Zove se "Termal" i nalazi se u mestu Vrdnik nedaleko od Rume, ne znam koliko pomaze ali znam da dolaze ljudi sa slicnim

problemima i sportskim povredama na rehabilitaciju. Inace banja postoji dugi niz godina i ima tim lekara specijalista!

Evo http://www.termal-vrdnik.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=71〈=sr pa

mozda i pomogne..

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas neki ekspert za medicinu (kao npr. za muziku, gramofone, vinyl i slicno :wave2 ), ali evo jedan proveren savet (proveren ne samo na meni) : NO DOL kapsule (ESI s.p.a. Italy), imao sam neke sportske povrede hrskavice kuka i ruke, jako su mi pomogle, pijem ih povremeno (kada se setim, iako pise dve dnevno), prirodan sastav - bez negativnih efekata, preporucuju se i kao cista preventiva i blagodet za sve zglobove.

Inace Pooya, znas ono, march or die! :D Keep your spirit high!

Sve najbolje, ne sekiraj se previse, nije zdravo. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...