Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

ZnaÄi neko Äuje Ace of Spades na FM, otkine, priÄ‘e ti i kaže "E Blackadder, znam da ti se furaÅ¡ na Motorhead i to, daj mi preporuÄi neÅ¡to dobro, baÅ¡ mi se sviÄ‘aju!" Ti bi mu dao Rockin' Vickers? Sam Gopal? On Parole? :plakanje

P.S. Moj izbor, bez trunke dileme : Overkill + Bomber + Ace of Spades. Posle ćemo lagano.

Pa cuj istina, ovisi koliko tog nekog zanima motorhead. Ako ga zanima kompletno da apsolutno sve hoce znati od njih onda bi preporucio ovako kao sto sam napisao, a ako netko nije bas previse lud za njima onda bi moglo ovako kao sto si ti rekao. Dakle ovisi kakvi su apetiti. Da ok, overkill, bomber, ace of spades, ali bilo je ljudi koji su se navukli na ove albume pa su se teze mogli probaviti motorizer, kiss of death, bastards, 1916 itd itd i obrnuto, netko ko je navikao na "inferno" njemu album "bomber" ne mora pod svaku cjenu biti previse zanimljiv jer je bomber daleko po buci slabiji od inferna. Svaka postava ima neki svoj zvuk, svoju posebnost. Nebi bas ogranicavao na jednu postavu, bolje dati po jedan album iz svakog razdoblja.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

upravo slusam/gledam dvd "stage fright" iz 2005-e godine. i prilicno sam razocaran generalno tunjavom zvucnom slikom. ja sam uvek video ovaj bend kao ljut, brz i prljav r'n'r i ovo sto sada cujem mi se nikako ne uklapa u taj MH. cini mi se kao da je sada trend da se sve miksa za slusanje (i gledanje) na manje kvalitetnim uredjajima poput mp3 plejera, kompjuterskih zvucnika i sl. idealan primer za to je matalikin "death magnetic".. :)

ali, ipak, bend je jos jednom dokazao svoju velicinu!! posebno me je "kupio" lemijev opening line: "good evening, we are motorhead. we play r'n'r!!" genijalno!! skola za frontmene!! :blah

Link to comment
Share on other sites

Pa razumijem. Da, kod puno bandova se sve fino izmiksa u danasnje vrijeme i malo usminka da dobro izgleda. Svejedno nije los dvd, publika mi nije na nivou i to je jedino sto me malo smeta kod ovog dvd. A to uredjivanje zvuka ima i svoju marketinsku tezinu, znas da bandovi zbog downloada ne mogu zivjeti od prodaje albuma pa onda to treba dodatno dotjerati da se sto bolje proda. Koncerti su jedini pravi zvor zarade. Dao bi se kladit kad bi recimo postojala snimka sa koncerata koji su usljedili odmah poslije ovoga da su bili sigurno prljaviji i malo slobodniji itd. Inace citao sam da im sada zabranjuju da nesmiju vise biti glasni full nego su ih ogranicili na manje decibela, iskreno zaboravio koliko ali znam da je dosta manje, to je kao novi zakon EU protiv buke radi zdravlja i bla bla... A inace ova publika koja je stasala od 90-tih na ovamo mi je nekako puno mirnija na koncertima, kao da su ljudi krajem 70tih i u 80tim bili divlji, zivlji na koncertima. Ovi danas dodju na koncert kao da su dosli u kazaliste :) i onda ako ih neko gurne ili posprica pivom se cude. Kao da su dosli na koncert klasicne muzike a ne na rnr koncert..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Navodno u januaru izlazi dvd "Lemmy the Movie", dokumentarac o Lemmy-u. Mi okorjeli fanovi znamo da ce tamo biti vecina poznatih stvari ali svejedno ce ga biti zanimljivo vidjeti na youtube ili tako nesto. Bilo bi super ako dodje u kino, ono veliki ekran, jako ozvucenje... Nego ono sto jedva cekam je novi album "the world is yours". Vec je trebao izaci ovaj mjesec, pa sad se kao cuje novembar, neki pak govore decembar... ne zna se jos sa sigurnošću kada ce izaci.. Otkad je diskografska kuca SPV bankrotirala izgleda da imaju nekih problema sa izlaskom albuma jer se prije nije ovoliko odugovlacilo.. a valjda ce bit sve ok. Mada i da nakon ovoga vise nista ne snime, imaju toliko albuma i pjesama da ne bi sve ispucali na koncertima sljedecih 10 godina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potvrđeno iz puno izvora, a najvaznije je iz EMI stiglo. Novi album "The world is yours" izlazi 13 Decembra!!! Motorheadi su osnovali vlastitu diskografsku kuću "Motorhead music", a potpisali su i zajednicku suradnju sa kucom EMI. Joj jedva cekam :)

Popis pjesama:

01. Born To Lose

02. I Know How To Die

03. Get Back In Line

04. Devils In My Head

05. Rock 'N' Roll Music

06. Waiting For The Snake

07. Brotherhood Of Man

08. Outlaw

09. I Know What You Need

10. Bye Bye Bitch Bye Bye

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad vec imamo tako velikog poznavaoca rada Motorheada

bilo bi lepo da nam preporuci i nekoliko "bootleg"-a

Iako nisam neki fan voleo bi da nabavim nekoliko i

da ih preslusam pre nego sto donesem neki dublji sud o njima.

Bend mozes da svstas u neku kategoriju tek kad ih upoznas

na koncertima. Sve ostalo je mlacenje prazne slame.

Link to comment
Share on other sites

Istina, treba cut sve. Inace onaj popis koji sam okacio tu, tih 38 albuma (a neki nisu redovni ali imaju autorska prava pa cak i takve neki stavljaju pod bootlege sto mi potpuno retardirano al dobro....) ti je ustvari sve. Ok ako hoces bas bootlege evo link: http://www.motorhead.ru/singles3.htm

Preporucio bi: better wear armor, drunken ovation, titty twister.... to su pravi bootlezi bez autorskih prava, cak su ovdje jednog ili dva stavili kao bootlege a nisu, al ok... eto... valjda sam pomogao... Inace ima dosta i na youtube linkova sa koncerata pa pogledaj i tamo....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izasao album. A evo i zadnji najnoviji dio intervjua od Lemmy-a...

Published: Sunday, Jan. 23, 2011 - 12:00 am | Page 2I

"When you play rock 'n' roll, you have to be loud, don't you? Otherwise, what's the point? You may as well be playing folk music," said Lemmy Kilmister of Motörhead, who's proud of the band's sonic blast.

He's 65 years of age, has been the head of the band for 36 years, and he hears just fine. His band touts itself as the "loudest, coolest and most ironic rock 'n' roll lifestyle around," and its new album, "The Wörld Is Your" comes out in two weeks. Motörhead's last album, "Motörizer," broke all the group's sales records.

"The music is exactly what you'd expect. We're pretty much set in our ways," Kilmister said. "It's straight-ahead rock 'n' roll. It is not heavy metal. People call us a heavy-metal band. We are not heavy metal. We are heavy rock. We were rocking way before heavy metal, way before punk. It's what we've been doing for 36 years, and I've never tired of it.

Read more: http://www.sacbee.com/2011/01/23/3339853/now-hear-this-kilmister-and-his.html#ixzz1BsCWTfLa

Link to comment
Share on other sites

Gledao dokumentarac, nist specijalno. Mozda meni nije nist specijalno i hard core fanovima jer nema nista previse od onog sto vec ne znamo, al netkome ko nije hard core fan bi moglo bit zanimljivo. Najdrazi dio mi je o Rockin Vickersima i Hawkwindu, najgori mi je dio kad se pojavljuju nekakakvi metalci, srednjoskolci koji bas mi se cini ne razumju previse motorhead i najgori dio ta glupa metallica kad se pojavi na jednom djelu, to mi pokvarilo film. Ostalo standardno, nista specijalno...

Link to comment
Share on other sites

Al najgore je to kad netko tko nema veze s Motorheadima radi film o Lemmy-u, mislim da bi puno pametnije film izgledao da ga je radio netko tko je povezan sa njima bio, neki bivsi clan banda ili tako netko. Ovi likovi koji su to snimali stavili su neke ok stvari ali i malo zeznuli stvar sa onim metal klincima i metallicom i takvim teenagerskim glupostima. Od ozbiljnog dokumentarca se napravi u jednom bar djelu filma kao neka teen muzika i licnost kao sto je Lemmy, u smislu da Lemmy svira takvu mjuzu i to. Mislim ne shvaca se ozbiljno nego kao adolescentna muzika sto mi je isto islo na zivce. Nikad necu kupit ovaj dvd, mislim da nije dovoljno dobar, bar meni.

Link to comment
Share on other sites

Ako smem da prokomentarisem, pazljivo sam procitao celu temu,

meni zapravo ti delujes kao smesan lik. Bar ovde. No remorse. :grin:

I nhf, jos jednom. Sad mi slobodno pljusni minus. :wink:

ÄŒisto da znaÅ¡, ja nisam zaslužan za tvoje minuseve, look elsewhere. Možda sam ti dodelio poneki ali realno zanemarljivo u odnosu na ono Äime te je poÄastio forum u globalu. Drugo, minusima ne kažnjavam drugaÄije miÅ¡ljenje (osim u ekstremnim sluÄajevima) već aroganciju i nesposobnost za normalnu komunikaciju i uÄešće u životu foruma.

A Å¡to se tiÄe moje reakcije - pa zapanjen sam onim Å¡to sam proÄitao. Odgledao sam film i bio sasvim zadovoljan. Ne, nije remek delo i svakako je mogao biti bolji tj. sadržajniji, ali daleko od toga da sam bio uvreÄ‘en onim Å¡to sam video. O Lemiju su, izmeÄ‘u ostalih, govorili Dave Grohl, David Ellefson, Scott Ian, cela Metallica, Ozzy, Alice Cooper, Steve Vai, Slash, Matt Sorum, Duff McKagan, Joan Jett, Henry Rollins, Marky Ramone, Captain Sensible, Nikki Sixx, Dave Navarro, Mick Jones, Ice-T, ekipa iz Hawkwinda, Jarvis Cocker (!) i drugi, ne mogu da se setim iz glave. To su klinci/ljudi koji su sluÅ¡ali i odrastali uz Motorhead i danas o njemu tj. Lemiju govoro sa neviÄ‘enim poÅ¡tovanjem i ogromnom ljubavlju. To nisu neki levi klinci iz ulice, ti ljudi su (uglavnom) ikone na svoj naÄin i meni je uvek dirljivo kada u takvim veliÄinama prepoznam nekadaÅ¡nje uspaljene klince za koje je Lemi bio viÅ¡e od boga. E sad ne znam kakav problem Äovek mora da ima u glavi da bi to prokomentarisao sa "malo zeznuli stvar sa onim metal klincima i metallicom i takvim teenagerskim glupostima. Od ozbiljnog dokumentarca se napravi u jednom bar djelu filma kao neka teen muzika i licnost kao sto je Lemmy, u smislu da Lemmy svira takvu mjuzu i to. Mislim ne shvaca se ozbiljno nego kao adolescentna muzika sto mi je isto islo na zivce." Pa ne, ko će da govori o Lemiju, Stephen Hawking? Å ta tu ima da se shvati ozbiljno? Pa to je rock'n'roll - dekadencija, bunt, piće, droga, žene, znoj, krv! O tome je, na svoj naÄin, pisala i pevala svaka od gore pomenutih veliÄina! Lemi tokom celog filma drka one jackpot maÅ¡ine, pije, puÅ¡i Å¡est miliona pljuga, pokazuje svoju ratnu memorabiliju, podiže srednji prst i priÄa o drogama ili lakim ženama. To je TO, nema skrivenog znaÄenja! Å ta su to tako ozbiljno i pametno propustili da kažu? Hajde da nazovemo stvari pravim imenom, bez foliranja. Lemi je Å¡ezdesetpetogodiÅ¡nja vucibatina koja je proživela život na autentiÄan RnR naÄin, bez velikih kompromisa i odstupanja sa kursa. Ostavio je pregrÅ¡t sjajnih pesama i imao neizmeran uticaj na generacije muziÄara, ali je to i dalje "samo rock and roll"! Lemi je totalno down-to-earth tip i mislim da je poslednje Å¡to želi da mu neki nadobudni filozof pripisuje neÅ¡to Å¡to nije u skladu sa njegovim manirima ili osobinama.

Link to comment
Share on other sites

Šta tu ima da se shvati ozbiljno? Pa to je rock'n'roll - dekadencija, bunt, piće, droga, žene, znoj, krv!

Bravo OzZy.Da vidiÅ¡ samo prenabedjene duÅ¡ebrižnike kako zakolutaju oÄima kad im to kažeÅ¡.

Postoji sliÄna situacija kod nekih (mnogih) koji misle da vole da sluÅ¡aju klasiku.Oni veruju da je to strahovito ozbiljna muzika uzviÅ¡ene lepote i da pred njom treba da padaju na kolena u strahopoÅ¡tovanju.E, 'ajd' sad dokaži ti njima da su neki od tih kompozitora bili kao Lemmy ili gori i da su ih na komponovanje inspirisali isti motivi i doživljaji kao i Lemmy-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...