Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

E "Ozzy", evo sad sam slusao. Aha, mislis na ovo kad kaze "Heavy metal is rock n roll, just different name...". Kao i kad si rekao, a sjecam se da je to Lemmy rekao, "lef handed metal, right handed metal u smislu da su mu zranovi glupi...." kao u smislu sto si govorio da kao Lemmy govori "we are rock n roll" zato jer su mu zanrovi kao takvi glupi pa sve on naziva rnr itd...? E pa u krivu si! Ovdje sam ti okacio negdje intervju gdje Lemmy decidirano kaze kako nisu metal, i da zna da dosta ljudi misli kako su metal, ali da oni to nisu nego su rnr. Fan jedan je pitao (kao i mnogi) Lemmy-a sta je motorhead? (imas to na motorhead forumu) a on mu je rekao da nisu metal nego samo vrlo brzi i zestoki rnr, nista vise od toga. Onda procitaj njegovu autobiografiju, sve ti je tu jasno. Nigdje niti na jednom izdanju koje ful official nema naziva metal nego iskljucivo rnr, procitaj stvari koje sam kacio tu koje imas pod temom "Faq" na njihovom forumu itd... itd... itd.. Ja sam uvijek smatrao i uvijek smatram da autor koji nesto stvorio najbolje zna sta je to, mozemo se slozit i nemoramo oko toga, tako da kad bi Lemmy rekao da su oni metal ja bi to prihvatio. Cijenim i volim Motorhead, i nisam jedan od onih kao sto si ti koji ce govoriti namjerno i ignorirati sto Lemmy kaze ako ti je naravno do njih stalo. To je za mene bezobrazluk. I tu se nemoramo sloziti, ali ja to tako vidim. Drugo, ako si ti u pravu naprimjer, cemu onda svo to inzistiranje od strane Lemmy-a da su rnr a ne metal? "Ozzy" to nije slucajno niti je to neki hir! Osim intervjua, albuma, itd.. konstantno izistiranje na nastupima kad dodju na stage "We are motorhead and we play rnr" to sam i dalje uvjeren da govori iz inata zbog ljudi kao sto si ti koji ih silom guraju u metal, vjerovao ili ne. Ako me pitas kako bi objasnio ovu njegovu izjavu koju si tu okacio, onda bi to islo ovako: Lemmy je po meni mislio ovo: Od Jazza i bluesa je nastao onaj prvi rnr, od tog prvog rnr-a nastale su druge faze rnr zanra kao hard rock, heavy rock itd.. od toga je nastao Punk, kao i metal, sto znaci logicno je da postoje bar neke poveznice ili da je izvor isti, medjutim ipak je razlika izmedju beatles, motorheada i cannibal corpsea ali je od kud je sve poteklo isti izvor, zato je Lemmy rekao ovo sto je rako. Medjutim detalji koji su bitni, postoje iz ova tri benda koja sam ti naveo razlike i one su ocite. TO je on mislio po meni. Jer da on misli da je metalac, onda bi to i rekao vec odavno i tvrdio non stop. Ali to nije slucaj i pomiri se sa tim. Nego "ozzy", sta si sanjao nocas? Jel si sanjao kako su osim motorheada svi bendovi metal na ovome svijetu? Hahahahahaha.....

Link to comment
Share on other sites

Poshto omladina voli da vidi dokaze u vidu linkova, a cenim da se Wiki smatra vrlo merodavnom, onda nema druge do:

http://en.wikipedia..../Mot%C3%B6rhead

"The band is often considered a precursor to or one of the earliest members of the New Wave of British Heavy Metal, which re-energised heavy metal in the late 1970s and early 1980s."

P.S. I ja bih voleo da sam Isus, ali nisam.

Link to comment
Share on other sites

Poshto omladina voli da vidi dokaze u vidu linkova, a cenim da se Wiki smatra vrlo merodavnom, onda nema druge do:

http://en.wikipedia..../Mot%C3%B6rhead

"The band is often considered a precursor to or one of the earliest members of the New Wave of British Heavy Metal, which re-energised heavy metal in the late 1970s and early 1980s."

P.S. I ja bih voleo da sam Isus, ali nisam.

Oh da je bar samo vikipedija.... bilo bi to super... Kao u onom Kojinom intervju-u.. Samo sad da povucemo paralelu na MOTORHEAD, A TO JE DA IMA PUNO TIH "LESINARA" koji znaju opet bolje od Lemmy sta je on to izmislio... Pitanje se postavlja tko je pisao tu wikipedi-u.. Ako ju je pisao metalac, sta ces drugo ocekivati? Ako netko tko kao i Lemmy vidi sta je to Motorhead i cuje sta Lemmy prica sta je to Motorhead onda to tako nebi pisalo u wikipediji. Ne moze wikipedia znati bolje od Lemmy-a sta je to Motorhead. Valjda je to jasno. Jer ako recimo metalac ili neki kriticar koji drzi da su Motorhead metal pise wikipediju onda ce to tako pisati. Da su sam ju ja pisao ili ljudi kao ja (kojih nema malo) ne bi to pisalo tako. Imas takvih kao sto sam rekao likova na tone, koji hoce oblikovati u upakirati sve oko sebe onako kako oni to misle da bi trebalo. Slicno se desilo i sa "kao da je bilo nekad". Dakle taj koji je to pisao, nema pojma sta je Motorhead. Sigurno ne zna bolje od samog Lemmy-a.

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice da su utjecali na mnoge, da ok, nista ja ne kazem, ali utjecali su i na rockere a ne samo na metal. Evo sad su mi pale Majke napamet. Mislim isto tako su Beatlesi, Eddie Cochran i Little Richard utjecali na Motorhead a pogotovo na Lemmy-a sto je puno puta rekao. Dakle sto se tice ako ti utjeces na nekog ne znaci da sviras isti zanar kao taj netko...

Link to comment
Share on other sites

Poshto omladina voli da vidi dokaze u vidu linkova, a cenim da se Wiki smatra vrlo merodavnom, onda nema druge do:

http://en.wikipedia..../Mot%C3%B6rhead

"The band is often considered a precursor to or one of the earliest members of the New Wave of British Heavy Metal, which re-energised heavy metal in the late 1970s and early 1980s."

P.S. I ja bih voleo da sam Isus, ali nisam.

Samo si podmuklo izostavio prvu recenicu sa wikipedije koja je prije ove tvoje: Motörhead (pronounced /ˈmoÊŠtÉ™®hÉ›d/) are an English rock band formed in 1975 by bassist, singer and songwriter Ian Fraser Kilmister, known mainly by his stage name Lemmy, who has remained the sole constant member.Dakle "Rock" bend , a ne metal. Ali i dalje drzim ono sto sam napisao u vezi wikipedije, oko 50% stvari sto sam procitao je cisto laprdanje. Tj, neciji vrlo subjektivni stav koje ne slusa ono sto bend i sef benda govori, kao "slusa" ali onda nametne svoj stav iznad Lemmy-evog. Sta reci nego cisto laprdanje...

Link to comment
Share on other sites

Promashio si poentu...ne znam koliko godina imash, ali je svet postojao mnogo pre nastanka interneta. U tom svetu, tada kada se deshavao New Wave of British Heavy Metal, Lemi je bio presrecan da se kachi uz tu ekipu, sa svirkom koja je pripadala tom pravcu, jer je svima imponovalo da budu deo nechega shto nastaje, a pokazuje tendenciju da ce od cele priche ispasti neshto znachajno. Poshto svi znamo koliko se trasha namnozilo u hevi metalu, verujem da je Lemiju 2011. godine malo trulo da ga i dalje vezuju za H/M, pa bi malo da se opere od svega, pa malo zasvira rockabilly, chisto da moze da kaze da svira rock.To shto Lemmy ne zeli, ili ne veruje da je to shto jeste, ne znachi da to nije. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dokaz da ne znas sta pricas. Lemmy je uvijek govorio da je nastao prije metala i punka, i da se vidi vise uz punk rock nego metal. To ne znaci da ne smije s nikim biti dobar ili suradjivati. Ja neznam koliko ti godina imas ali ja nisam daleko od 40. Citav zivot sam posvetio izucavanju ovog benda, i napisao sam knjigu koja treba da izadje uskoro nadam se. Lemmy jako dobro zna sto je on, ti si taj koji ga podcjenjujes da on kao ne zna sta je on i sta on svira. Ti si taj koji znas? Covjek koji je izmislio taj bend ti fino govori sta sviraju, a verbalni ratovi se vode zato jer poneka ekipa ne priznaje to sto Lemmy govori jer su ONI izmislili Motorhead a ne Lemmy pa znaju bolje?

Link to comment
Share on other sites

Godiste niti na jednom profilu nemam tocno. Niti na jednom forumu. Jer ne zelim da moji osobni podaci budu javni, zasad. Kad knjiga izadje onda ce biti. TO da si TI TAJ koji zna je bezobrazluk sam po sebi kao izjava, bahata. Ja nisam bezobrazan nego branim istinu i ono kako je autor opisao svoj bend. Kad netko ostane bez argumenata onda uvijek vrijedja, klasika na balkanu. Ako ti se bude dalo, prodji ovu temu od pocetka ima nekih zanimljivih stvari. Ako ne, nema veze.

Link to comment
Share on other sites

Iza moje "bahate" izjave stoji vishe od 27 godina profesionalnog muzichkog novinarstva,urednishtva i bavljenja muzikom u svim oblicima.Preko 1000 odgledanih koncerata u zemlji i inostranstvu, autorstvo vishe muzichkih emisija na radiju i TV.Mozda nisam dovoljno kompetentan, vreme je preda mnom. :nerd

Svaka ti cast. ALI da zivis 500 godina i da si pogledao 15 miliona koncerata, kompententniji od Lemmy-a kada je u pitanju Motorhead sigurno nisi. Motorhead je dio njegove duse i uma i sigurno ne znas bolje od njega samog sta je u tom njegovom umu ili dusi. Kako je on opisao Motorhead se apsolutno slazem i razumjem ga i to prihvacam. Ako ti imas neko svoje vidjenje Motorheada ili bilo tko drugi sve je to ok, ali ako se to kosi sa onim kako je Lemmy opisao svoj zivotni rad onda se ja sa tim tvojim misljenjem ne mogu sloziti. Nitko ne moze nikog prisiliti kako ce tko Motorhead shvatiti, ali po meni postoji samo jedna istina i to je ona kako Lemmy kaze kad je Motorhead u pitanju. Ja ga razumijem zasto tako kaze, osjecam na isti nacin Motorhead kao i on i za mene je to jedina istina. Nismo svi za sve niti mozemo svi sve shvatiti ili u sebi osjecati na ovome svijetu. Ne mogu svi ljudi shvatiti Motorhead kao sto ni ja ne mogu neke druge bendove, shvatiti znaci i izmedju ostalog osjetiti bend iznutra, i shvatiti nacin razmisljanja u bendu. Ne moze netko tko slusa narodnjake shvatiti cannibal corpse, zar ne? Postoje tako i ljudi koji ne mogu shvatiti Motorhead. Nisu glupi zbog toga, nego jednostavno Motorhead nije za njih. Ne moze mi nitko reci da svi ljudi na ovoj planeti savrseno razumiju Motorhead ili bilo sta drugo. Nismo svi za sve. Ima ljudi koji misle da su za sve, ali to su psihijatrijski slucajevi. Ne moze se to bolje objasniti nego tako. Ima onih koji kazu "ajde ti sad meni to objasni pa cu ja sad onda to isto shvatit"... Kako da nekome tko slusa narodnjake covjek moze objasniti Sepulturu? Nema sanse! Tako isto postoje ljudi unutar rock svijeta koji neke bendove razumiju super a neke ne. Sve je to normalno. Onaj koji je pokusavao shvatiti Motorhead a nije, takvome niti ja ne mogu pomoci. Jednostavno za takve su drugi bendovi..

Jos bi ostao al moram ici, stvarno!

Link to comment
Share on other sites

Promashio si poentu...ne znam koliko godina imash, ali je svet postojao mnogo pre nastanka interneta. U tom svetu, tada kada se deshavao New Wave of British Heavy Metal, Lemi je bio presrecan da se kachi uz tu ekipu, sa svirkom koja je pripadala tom pravcu, jer je svima imponovalo da budu deo nechega shto nastaje, a pokazuje tendenciju da ce od cele priche ispasti neshto znachajno. Poshto svi znamo koliko se trasha namnozilo u hevi metalu, verujem da je Lemiju 2011. godine malo trulo da ga i dalje vezuju za H/M, pa bi malo da se opere od svega, pa malo zasvira rockabilly, chisto da moze da kaze da svira rock.To shto Lemmy ne zeli, ili ne veruje da je to shto jeste, ne znachi da to nije. :roll:

Upravo.

Link to comment
Share on other sites

@Blackadder

Poshto ochigledno ne mogu da ti objasnim drugachije, rachunam da cesh najbolje shvatiti ovako:

"Ja sam vanzemaljac, ali me neki ljudi ne razumeju i ne veruju da sam sa druge planete". th_ufosmiley.gif

Cenim tvoj nachin argumentacije, pa cesh dozvoliti da ja ipak najbolje znam shta sam ustvari.

Pozdrav, letim sa ove teme, zeshce sam se smorio...th_ludilend132.gif

Link to comment
Share on other sites

Lemi je imao, ali Motorhead nije.Hawkwind nema apsolutno nikakvih slichnosti sa Motorhead-om, pa tako ni "HM ekipa" sa tadashnjom "slavom" Lemmy-ja K.

To nije tocno. Jos jedan ponovo dokaz da ne znas materiju Motorheada. Mislim o ovome je vec pisano na ovoj temi, sta treba ponavljanje? Nisi citao. Motorhead je direktno izrastao iz stila Hawkwind i Pink Fairies. Prvi album "On parole", je napola Hawkwind i Pink Fairies. Od 9 pjesama na albumu 3 su od Hawkwind a jedna od Pink Fairies, s time da je i Larry Wallis (prvi gitarist Motorheada, i vodja Pink Fairies) napravio dve stvari, On parole i Fools. Prvi album itekako ima veze sa Hawkwind i Pink Fairies. Na drugom albumu "Motorhead" imas te stvari takodjer ali tamo su vec u zescem nesto stilu odsvirane. Nikada Motorhead nije bio povezaniji niti sa jednim bendovima vise kao sa Hawkwind i Pink Faires, da ne spominjem da su s njima i nastupali. Motorhead ima veze i sa bendom prije Hawkwinda a to je Sam Gopal. Tema pjesme Sky is burning je uzeta za pjesmu Dead and gone sa albuma Snake bite love. Sam gopal na albumu Escalator Lemmy je pjevao i napravio vecinu pjesama. Rockin Vickers bend koji je bio prije pak Sam Gopala je pokazatelj kako Lemmy muzicki razmislja u glavi jer se uvijek sa nostalgijom njih sjeca i na taj nacin i prica. Bez da te vrijedjam al zaista, covjek koji ne zna ove osnovne stvari u vezi Motorheada nije ni cudo da ih ne moze shvatit kao rnr. Mislim covjek koji ne zna ove stvari ne znam sta se ima u vezi Motorheada uopce prepucavat, bez uvrede.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...