Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

Bravo OzZy.Da vidiÅ¡ samo prenabedjene duÅ¡ebrižnike kako zakolutaju oÄima kad im to kažeÅ¡.

Postoji sliÄna situacija kod nekih (mnogih) koji misle da vole da sluÅ¡aju klasiku.Oni veruju da je to strahovito ozbiljna muzika uzviÅ¡ene lepote i da pred njom treba da padaju na kolena u strahopoÅ¡tovanju.E, 'ajd' sad dokaži ti njima da su neki od tih kompozitora bili kao Lemmy ili gori i da su ih na komponovanje inspirisali isti motivi i doživljaji kao i Lemmy-a.

A ne Bujo, ja već vidim Lemija kako izlazi na binu i komanduje "Ovo je ozbiljna muzika za ozbiljne ljude, ostale molim da napuste salu".

Link to comment
Share on other sites

Glupost je neunistiva ocigledno kako Kud idijoti kazu. Kao i takve hrpe ljudi kao ozzy koji nista ne razumju niti su to intelektualno u mogucnosti. Izgubljeni slucajevi! Pogotovo njihovo nerazumjevanje Motorheada. Kako je rekao jedan lik na drugom forumu isto tema o Motorheadima sta sviraju i to... I isto se jedan kao i gomila takvih pravio pametan da zna bolje od Lemmy-a sta je Motorhead, uglavnom ovo je bio komentar s kojim se i vise nego slazem kako ga je jedan isto ozbiljan fan popljuvao: "nitko ne moze biti toliko glup koliko metalac moze biti". Glupi metal klinci koji ni neznaju sta Motorhead svira a kamoli da ih razumiju kad se pojave na takvom filmu je na neki nacin uvreda i omalovazavanje samog Lemmy-a i Motorheada. Mislim svaki idiot moze si pustit Motorhead ali takvog nikad nebi stavio na film. Neki to nikada nece shvatiti i takvih ce uvijek biti kao ozzy i takva ekipa... dakle ignoriranje ekstremno je jedina zastita od takvih mozgova. A Lemmy ce vam i dalje govoriti pred svaki koncert i to nek vam odzvanja u usima (vama metalcima) "We are Motorhead and we play rock n roll"!!!

Link to comment
Share on other sites

Jao intelektualna gromado... svakom ko bude proÄitao ove pomije koje si ostavio u poslednjem postu biće sasvim jasno koliko je sati. Niti znaÅ¡ Å¡ta piÅ¡eÅ¡, niti si za to dovoljno pismen, niti umeÅ¡ da razgovaraÅ¡. Jad i beda, kao Å¡to sam ustanovio i pre pola godine kada sam sa tobom prvi put uÅ¡ao u diskusiju. Ja nisam metalac niti govorim u njihovo ime, samo mi je teÅ¡ko da te gledam kako javno lupetaÅ¡. SluÅ¡am muziku koja je nebrojeno puta zahtevnija i angažovanija od Motorheada, i muziÄki i tekstualno i kako god hoćeÅ¡, pa mi to ne smeta da ih volim i sluÅ¡am godinama i decenijama. Toliko si plitak i zatucan da me je sramota Å¡to sa tobom uopÅ¡te razgovaram, majke mi. Kao da priÄam sa dvanaestogodiÅ¡njakom debilom.

Link to comment
Share on other sites

Hej, Mr. Bean, opusti se.Ako verujeÅ¡ da poznajeÅ¡ prave vrednosti, edukuj bližnje, polako i strpljivo.TeÅ¡ke reÄi i moralno intelektualni pritisak stvaraju samo suprotnu reakciju od željene.

"Explain the meaning of this song and share it"

Mada, neki ljudi svoje shvatanje brane krucijalnim argumentom:"Ma, ti to ne razumeš!"

Link to comment
Share on other sites

Hej, Mr. Bean, opusti se.Ako verujeÅ¡ da poznajeÅ¡ prave vrednosti, edukuj bližnje, polako i strpljivo.TeÅ¡ke reÄi i moralno intelektualni pritisak stvaraju samo suprotnu reakciju od željene.

Sta si ti, Ozzyjev drveni advokat?

Dobro se on snalazi i bez tebe a imam utisak da pojma nemas sta je Motorhead,

sto ti naravno ne smeta da vatreno i zdusno ucestvujes u temi.

A za teske reci, pa bar budi objektivan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

01. Born To Lose

02. I Know How To Die

03. Get Back In Line

04. Devils In My Head

05. Rock 'N' Roll Music

06. Waiting For The Snake

07. Brotherhood Of Man

08. Outlaw

09. I Know What You Need

10. Bye Bye Bitch Bye Bye

Bog te mazo, r'n'r tuÄa od poÄetka do kraja (nema fillera, recitacija, balada ili obrada), meni odliÄan album!

Link to comment
Share on other sites

Izuzetan band. Pogotovo prvih 6 albuma: Hawkwind, In search of space, Doremi fasol latido, Space ritual, Hall of the mountain grill i Warrior on the edge of time. Mada oni imaju ogromnu discografiju vecu neg Motorhead, al super band.

:thumbsup2

Bas ovih dana nabavio mint vinyl, masterpiece.

Lepo se vidi i cuje Lemmy-jev talenat.

post-16807-0-07128000-1297184195_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Inace novi album Motorhead-a je odlican. Postoje tri vrste izdanja: Prvo je britansko izdanje sa bonus dvd na kojem su intervjui citavog banda gdje oni opisuju svaku stvar posebno sa novog albuma, ima spot "get back in line" i audio blues verzija Ace of spades. Kostao me preko amazona 8 funti + 2 funte postarina, dosao za tri dana! Navodno je sad to britansko izdanje na britanskom amazonu rasprodano. Na americkom amazonu americko izdanje se razlikuje u bonus dvd, americko izdanje ima bonus dvd na kojem je 5 pjesama sa wacken festivala iz 2006. I trece: postoji izdanje koje dolazi zajedno u paketu sa jednim casopisom od 132 strane posvecene samo Motorheadima, al nema bonus dvd. Ocigledno su sva tri izdanja marketinski dobro smisljena da svako ima nesto sto ono drugo nema, tako da kolekcionari kupe sva tri. Ja sam se od ta tri odlucio za ono britansko izdanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lemmy-ev band The head cat ce izbaciti drugi album u julu. To je onaj bend koji svira onaj pocetni rnr iz 50tih. Na ovom cd ce po prvi put biti i dve pjesme koje je bas ovaj bend napravio, ostalo su obrade. Na prvom albumu su sve obrade. Lemmy na studijskom albumu/albumima svirao je akusticnu gitaru i usnu harmoniku a kad sviraju live onda Lemmy svira svoj bass ko u Motorhead-u.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovo nije jos sluzeno potvrdjeno ali izgleda da Motorhead izbacuje ove godine novi album. Live album. Prvo se to nijekalo a kasnije ponovo pojavilo kao vijest. Pa eto... uraaaaa... Album bi se trebao zvati "Live in old New York" i omot bi trebao izgledati tako da je kao panorama grada po noci i reflektor onako uperen u nebo kao Batman spika ali se na nebu ne vidi batman nego Motorheadov logo. Eto to je zasad to...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma genijalac. Osim sto raznovrsno svira, on zaista koristi to sve sto se vidi tokom svirke. Recimo ima dosta bubnjara kojima je to samo onako da se vidi a pola od toga ne koristi. Jedan od njih (od svih zanrova) koji mi padne uvijek napamet je Phil Rudd iz ACDC, taj lik svira jedan te isti ritam i ako napravi pokoji prelaz po bubnjevima to je ono ooooopaaaa baatooo, (kao odsvirao je nesto drugacije). Sjecam ce kad sam gledao dvd od acdc jedino kad je malo koristio bubanj vise je bilo na pjesmi "hail cesar", a ostalo samo koristi fus, dobos, pedalu i jednu cinelu i to je to, niti da se pomakne malo da zivne. Slicno je i u Partibrejkersima al njihov bubnjar ima u setu bubnjeva samo ono sto koristi, ne preserava se, a Phil Rudd joojj............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...