Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

Evo jos malo sa sluzbenog sajta:

(Source: Lemmy in his own words by Harry Shaw. Omnibus press)

"I happen to think that the buzz that music gives you can be better than screwing. I mean, women get old and mangy but records don't. A good piece of music will always take you high, even if you haven't heard it in years." (1981)

"We're a Rock 'n' Roll band, man, you should come and see us, you go away knowing you've seen some Rock 'n' Roll" (1999)

"You couldn't do this if you didn't like it, it's not an easy life. The schedules are punishing, physically and mentally. You've got to believe, and I believe completely in Rock 'n' Roll. It still makes you feel like you can face going back to the factory for another week, which is more or less what it's for, it's fun, rebellion for its own sake. That's the idea of Rock 'n' Roll. Once you get respectable Rock 'n' Roll, it's not Rock 'n' Roll any more." (1998)

Inace preporucam za one koji nisu da procitate knjigu koju je Lemmy napisao, njegovu autobiografiju "white line fever".

Link to comment
Share on other sites

Prvi je bio Ace of Spades, naravno, pa No Sleep... Onda sam 'otkrio' Overkill i Bomber. To su mi i omiljeni albumi i dan danas mi je to 'pravi' Motorhead. Iron Fist iako sam po sebi odliÄan mi nije bio tako dobar, a ni onaj sledeći. I onda sam ih nekako i zabatalio. Sve do pre par godina kad mi je do ruku dopao Inferno. I taj i Kiss of Death i Motorizer su opasni albumi. NeÅ¡to su se povampirili, kao i Maideni - krenuli da pod stare dane prave sjajne albume.

Gde ih svrstati nije ni tako važno. LiÄno ih doživljavam kao hevi metal bend. Znam i da Lemmy to negira, ali sliÄno priÄa i Angus Young; njemu je to Å¡to ih (AC/DC) broje u metalce 'joÅ¡ gluplje nego kad su ih na poÄetku karijere svrstavali u pank'. Ali to je njegov doživljaj.

Istina je da su se krajem sedamdesetih Motorhead mogli naći baÅ¡ na pank kompilacijama. Nimalo Äudno ako posuÅ¡ate album 'Motorhead'. Ali istina je i to da su bili ikone novog talasa britanskog hevi metala. U gotovo svakom tekstu o njima kažu i zaÅ¡to - In '76. heavy metal was all about showmanship and guitar virtuosity. Motorhead drained the enegry and speed from the punk, topping the loudness of Led Zeppelin, explosivity of Deep Purple and doom of Black Sabbath. It was the whirl of helicopter blades as compared to the gentle rotation of an electric fan. Vlada reÄe da su 'bitna taÄka u koordinatnom sistemu žanrova'. Osim Å¡to ih to sjajno opisuje, ujedno objaÅ¡njava i zaÅ¡to su velik bend. Kako god nazvali to Å¡to sviraju.

Da, ta tri su odlicni albumi (inferno, kiss of death i motorizer). Maiden nisam pratio nekih vec 15tak godina, al ne znam cemu usporedba njih s motorheadima, to su dva potpuno druga svijeta.

Link to comment
Share on other sites

Za one koji nisu popili svo znanje ovog sveta o popularnoj muzici možda bi bilo interesantno da proÄitaju ovaj tekst koji istiÄe znaÄaj tri benda karakteristiÄna po tome Å¡to se muziÄki nikad nisu menjala (Ramones, AC/DC i Motorhead):

http://www.citizinemag.com/music/music- ... rinity.htm

Na sajtu autora (http://www.markprindle.com) nalaze se i odliÄne recenzije svih Motorhead albuma.

Jednom napisano za Ramonese: "Like sharks, they didn't evolve. They didn't need to." važi i za Motorhead.

Phil Campbell je izabran u 100 najznaÄajnijih VelÅ¡ana svih vremena :screwy

Kod Motorheada posebno volim Å¡to im i svi omoti albuma izgledaju isto :order

Da omoti albuma izgledaju isto?! Od ovih 38 albuma koje imam i od kojih sam ti stavio tu popis mislim da ni jedan ne izgleda isto. Izmedju par njih postoje neke slicnosti ali uglavnom ne izgledaju bas isto. Jedino ako si mislio da je cesto "snaggletooth" njihov logo koristen dosta. (onaj s kljovama). Inace Motorhead-i nisu nikada radili naslovnu sliku s svog omota nego je to uvijek radio jedan umjetnik Joe Petagno. Oni su mu rekli da rade novi album i da trebaju neku sliku, on bi to naslikao i oni bi to stavili na album. Tako je to funkciniralo inace uvijek.

Link to comment
Share on other sites

...ne znam cemu usporedba njih s motorheadima, to su dva potpuno druga svijeta.

Nisam pravio usporedbe, primetio sam da su im, kao i Maidenima tri poslednja albuma sjajna. Poludeli pod stare dane, na veselje fanova. DoduÅ¡e, kad su Maideni u pitanju u tome sam meÄ‘u starim fanovima priliÄno usamljen. A da li su svetovi baÅ¡ sasvim razliÄiti - svojedobno su Motorhead bili uzor Maidenima. Kako se sve to posle razvijalo je neka druga priÄa. U svakom sluÄaju, ova me je diskusija potakla da opet Äujem ove ploÄe koje posedujem i da po ko zna koji put konstatujem da su Overkill i Bomber neverovatne albumÄine, o Ace of Spades da i ne govorim. A mislim da Iron Fist možda i nije takav pad kako mi se uvek Äinilo, već da je problem u zvuku, tj produkciji, nekako mi je ravna u odnosu na ove prethodne albume. Na omotu kaže da je ispred benda za to 'zapravo' bio zadužen Eddie. Ne znam, ako su mu već dali da ima toliki uticaj na zvuk, Äime je onda bio toliko nezadovoljan da je i napustio bend? Kao fan to verovatno znaÅ¡ pa možda ne bi bilo loÅ¡e da podeliÅ¡ to sa nama...

Htedoh da te pitam i vredi li se upuštati u nalaženje sledećeg albuma (Another perfect day) na kojem ga nema, ali pošto si fan verovatno ćeš odgovoriti da vredi posedovati svaki Motorhead album? :screwy

Link to comment
Share on other sites

Another Perfect Day je IMHO odliÄan album Äiji je najveći problem produkcija. Ako ti Iron Fist zvuÄi ravno APD je u produkcijskom smislu joÅ¡ veći debakl. Bend na tom albumu zvuÄi drugaÄije, mekÅ¡e i melodiÄnije. Na njemu se meÄ‘utim krije pregrÅ¡t odliÄnih pesama i nema razloga da se ovaj album ne poseduje u kolekciji. Meni je ova, verovatno najpotcenjenija Motorhead postava daleko bolja od Äetvorke koje je nasledila...

Par primera:

Link to comment
Share on other sites

Da omoti albuma izgledaju isto?! Od ovih 38 albuma koje imam i od kojih sam ti stavio tu popis mislim da ni jedan ne izgleda isto. Izmedju par njih postoje neke slicnosti ali uglavnom ne izgledaju bas isto. Jedino ako si mislio da je cesto "snaggletooth" njihov logo koristen dosta. (onaj s kljovama). Inace Motorhead-i nisu nikada radili naslovnu sliku s svog omota nego je to uvijek radio jedan umjetnik Joe Petagno. Oni su mu rekli da rade novi album i da trebaju neku sliku, on bi to naslikao i oni bi to stavili na album. Tako je to funkciniralo inace uvijek.

Ti baš prožimaš ovo gradivo :screwy

Ime umetnika koji radi omot ??? Alal vera :order

Link to comment
Share on other sites

Ozzu, rekao bih da je Blackadder ovde ipak u pravu (i mislio sam da jeste, ali sam malo proveravao sam sebe),

glupo bi i bilo da nije - radi se o zaista ozbiljnom fanu.

Primetio sam da imas manir, kada nemas sta da kazes/odgovoris, samo zveknes neke linkove ili smajlije ili tako nesto. :screwy

Nhf, samo dobronamerna primedba.

Link to comment
Share on other sites

Ozzu, rekao bih da je Blackadder ovde ipak u pravu (i mislio sam da jeste, ali sam malo proveravao sam sebe),

glupo bi i bilo da nije - radi se o zaista ozbiljnom fanu.

Primetio sam da imas manir, kada nemas sta da kazes/odgovoris, samo zveknes neke linkove ili smajlije ili tako nesto. :screwy

Nhf, samo dobronamerna primedba.

Ma nemam zaista snage da se ubeÄ‘ujem viÅ¡e oko gluposti, neka misli ko Å¡ta voli i zdravo...ta diskusija je Å¡to se mene tiÄe zavrÅ¡ena.

A to za manir - kada nemam šta da kažem ja i ne govorim, smajliji su u funkciji nijansiranja razgovora a linkovi služe da dopune i ilustruju.

Izvini ali ne mogu ovo da shvatim kao dobronamernu primedbu jer ne vidim nikakvu dobru nameru. Nastavite sa temom.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Kilmister nije na forumu pa ne znamo Å¡ta kaže, znamo Å¡ta kaže neko ko tumaÄi njegove misli i reÄi. Imam milion argumenata kojima bih podržao svoju tvrdnju ali poÅ¡to je komentar na moj pokuÅ¡aj da vodim civilizovan razgovor bio da sam ludak i lažov, stvarno nemam namere da se spuÅ¡tam na taj nivo komunikacije. Dakle zavrÅ¡eno, ende. Pomislio sam da ukoliko želiÅ¡ nastavimo polemiku putem PM ali sad kada sam proÄitao poslednju reÄenicu u tvom postu, mislim da zaista nema svrhe, realno. Nastavite sa temom. Motorhead.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Kilmister nije na forumu pa ne znamo Å¡ta kaže, znamo Å¡ta kaže neko ko tumaÄi njegove misli i reÄi. Imam milion argumenata kojima bih podržao svoju tvrdnju ali poÅ¡to je komentar na moj pokuÅ¡aj da vodim civilizovan razgovor bio da sam ludak i lažov, stvarno nemam namere da se spuÅ¡tam na taj nivo komunikacije. Dakle zavrÅ¡eno, ende. Pomislio sam da ukoliko želiÅ¡ nastavimo polemiku putem PM ali sad kada sam proÄitao poslednju reÄenicu u tvom postu, mislim da zaista nema svrhe, realno. Nastavite sa temom. Motorhead.

Khhm. :screwy

- Blackadder ne tumaci Mr. Kilmistera nego ga citira.

- Daj neki od tih milion argumenata, ja volim da ih citam.

- Sto se tice "ludak i lazov" nisi ostao duzan, ne sekiraj se (ili ne foliraj se).

- Znao sam da ce moja poslednja recenica napraviti problem, pa evo, OK je metal, ima tu visokih dometa, ali nije bas najvisi domet (kao zanr) Rock muzike, slozices se. A Motorhead je, kao i svaki stvarno veliki i znacajan bend, tesko ukalupiti, pa ako bas mora na silu, nemojmo bas u Metal, neka bude Hard Rock, na primer.

Jel OK sada?

Link to comment
Share on other sites

Khhm. :order

- Blackadder ne tumaci Mr. Kilmistera nego ga citira.

- Daj neki od tih milion argumenata, ja volim da ih citam.

- Sto se tice "ludak i lazov" nisi ostao duzan, ne sekiraj se (ili ne foliraj se).

- Znao sam da ce moja poslednja recenica napraviti problem, pa evo, OK je metal, ima tu visokih dometa, ali nije bas najvisi domet (kao zanr) Rock muzike, slozices se. A Motorhead je, kao i svaki stvarno veliki i znacajan bend, tesko ukalupiti, pa ako bas mora na silu, nemojmo bas u Metal, neka bude Hard Rock, na primer.

Jel OK sada?

Drago mi je da me razumjes i da se slazemo. Inace Lemmy nije bas imao nesto protiv naziva hard rock koliko sam vidio u jednom intervju-u. Koliko sam skuzio on "hard rock" naziv ustvari prevodi kao "zestoki rock n roll", to je kao nastavak onog rock n rolla iz 50tih, kao neki da sad ja tako se izrazim "moderni" rock n roll naspram onog iz 50tih, "razvijeni" rnr. Ja sam ga tako shvatio, onda kaze da on to jednostavno zove rock n roll-om. I tu zaista ne grijesi jer ako bi Motorhead i definirali kao hard rock onda je rock n roll malkice samo opcenitiji naziv ali nikako pogreska. I to malo opcenitiji naziv ne puno. Na tom "hard rocku" koji otprilike je nastajao pocetkom 70tih ili krajem 60tih je i nastajao metal, ali motorhead-ova muzika to nije. Neki kazu da su imali utjecaj na mnoge metal bandove, sto je tocno i nista lose u tome. Ali isto tako na motorhead su imali utjecaj beatles, eddie cochran i little richard. I sta sad? Tako da uglavnom drago mi je da se razumjemo. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Nisam pravio usporedbe, primetio sam da su im, kao i Maidenima tri poslednja albuma sjajna. Poludeli pod stare dane, na veselje fanova. DoduÅ¡e, kad su Maideni u pitanju u tome sam meÄ‘u starim fanovima priliÄno usamljen. A da li su svetovi baÅ¡ sasvim razliÄiti - svojedobno su Motorhead bili uzor Maidenima. Kako se sve to posle razvijalo je neka druga priÄa. U svakom sluÄaju, ova me je diskusija potakla da opet Äujem ove ploÄe koje posedujem i da po ko zna koji put konstatujem da su Overkill i Bomber neverovatne albumÄine, o Ace of Spades da i ne govorim. A mislim da Iron Fist možda i nije takav pad kako mi se uvek Äinilo, već da je problem u zvuku, tj produkciji, nekako mi je ravna u odnosu na ove prethodne albume. Na omotu kaže da je ispred benda za to 'zapravo' bio zadužen Eddie. Ne znam, ako su mu već dali da ima toliki uticaj na zvuk, Äime je onda bio toliko nezadovoljan da je i napustio bend? Kao fan to verovatno znaÅ¡ pa možda ne bi bilo loÅ¡e da podeliÅ¡ to sa nama...

Htedoh da te pitam i vredi li se upuštati u nalaženje sledećeg albuma (Another perfect day) na kojem ga nema, ali pošto si fan verovatno ćeš odgovoriti da vredi posedovati svaki Motorhead album? :screwy

Ma sve ok. Da, slazem se da su "overkill" i "bomber" albumcine i po. Inace ja osobno sam uvijek smatrao da su ta dva albuma bolja nego recimo "ace of spades", mislim da je "ace of spades" jeben album ali ipak vise razvikan nego sto vrijedi, tj smatram da postoji nekoliko kvalitetnijih albuma ali sve ti se onda svede na licni ukus jer svaka postava je dala neki svoj zvuk i sad neko voli ovo razdoblje vise, neko novije itd. Inace mislim da motorhead u zadnjih 15tak godina ima najbolje albume, al znas netko je odrastao na onim starima pa mu je to najbolje, sve ti se svede na osobni ukus na kraju. Sto se tice "iron fist" albuma Lemmy kaze da je na neki nacin taj album bio osudjen na "propast" unaprijed jer su prije njega imali na prvom mjestu top ljestvica "no sleep til hammersmith" pa Lemmy kaze "kako studijskim albumom slijediti live album?". "iron fist" isto tako je radjen na brzinu i ustvari nije dovrsen kako je trebao biti zato i zvuci tako. Eddie Clarke je u to vrijeme odlucio ici u solo karijeru i osnovao je "fastway", on i Philthy su se stalno svadjali a bilo je i vise tucnjava izmedju njih. Lemmy kaze da je Eddie stalno nesto negodovao i da je vec vise puta htio napustit band ali su ga odgovorili od toga i onda jednom Lemmy-u je to dosadilo da ga stalno razuvjerava i tu je puklo. "another perfect day" smatram zaista jako dobrim albumom, Brian Robertson iz thin lizzy-a u Motorhead-u je u pocetku bio velika nada. Inace je izuzetan talenat ali postojalo je par problema: prvo B.Robertson nije htio biti u motorhead-u ustvari nego je htio biti neki special guest artist, drugo htio je svirati samo nove stvari a ne stare sto je fanove izrazito iritiralo, trece tada (to je tad u to vrijeme bilo bitno) nije ni po oblacenju izgledao ni priblizno kao motorheadi i to je takodjer ljutilo fanove, cetvrto sa Eddiem su dosegli planetarnu slavu i onda je to tako u zivotu da se novi clanovi vrlo tesko prihvacaju. Evo Phil Campbell je sa njima od 1984 i nakon Lemmy-a najduze u motorheadima od svih pa jos uvijek ima onih kojima je Eddie bog, cuj to je tako. B.Robertson je onda poceo puno piti i znao je zajebati na stage-u i onda je Lemmy popizdio i otpustio ga iz banda. Ovdje na jednom postu ako nisi pogledao onda pogledaj sam stavio popis studijskih i live albuma. Sad ja ti mogu preporucati ono sto ja smatram osobno dobrim. uzmi njihov prvi album "on parole", tamo ces vidjeti kako su svirali i prije motorheada i kako su krenuli jer je pol stvari od bandova Hawkwind i Pink Fairies, album ima 9 pjesama. Hawkwind ti je space/psihodelija rock, P. Fairies su ti neki progressive rock i predhodnica punka na nekim albumima. Preporucio bi ti od motorhead-a albume: Bastards, motorizer, inferno (gdje je i steve vai) i recimo live albume: live at brixton academy iz 2000 godine gdje su ti gore kao gosti jos bili Eddie Clarke, Doro Pesch, Withfield Crane, Brian May i Lemmy ev sin kao i od Phil Campbella sin. Onda, "better motorhead than dead" i "everything louder than everyone else". Ako te zanima ili ako ti se svidi "another perfect day" imas jedno izdanje sa dva cd-a na prvom je taj album a na drugom je "live at manchester" album pa mozes cuti tu postavu uzivo kako je zvucalo. Uglavnom pogledaj popis albuma na predhodnom jednom mom postu pa ako te nesto jos zanima dat cu ti preporuku ili opisat kako zvuci i to...

Link to comment
Share on other sites

...pa ako te nesto jos zanima dat cu ti preporuku ili opisat kako zvuci i to...

Uh, hvala. Pre svega na ovim informacijama oko zbivanja u bendu. Nisam to pratio, a nije baÅ¡ uobiÄajeno da se postava rastura baÅ¡ po postizanju kako kažeÅ¡ 'planetarne slave'.

Å to se diskografije tiÄe, imam albume od Motorhead do Iron Fist, plus No Remorse, pa onda ova tri poslednja. Prve na oba formata, poslednje samo na cedeu. Ustvari me najviÅ¡e zanima kako ocenjujeÅ¡ albume posle iron fist koji mogu da se naÄ‘u na vinilima - Another perfect day, Orgasmatron, Rock'n'Roll i 1916?

...Phil Campbell je sa njima od 1984 i nakon Lemmy-a najduze u motorheadima od svih pa jos uvijek ima onih kojima je Eddie bog, cuj to je tako...

Naravno - i ja sam među onima koji već skoro trideset godina žale za Clive Burrom i meditiraju nad svakim novim Maiden izdanjem pitajući se kako bi on to odradio. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Jel ti ne volis Mortorhead ili sta? Sta ti znaci ovaj NERD smajli?

Motorhead nisam sluÅ¡ao do sada. Nisam imao dovoljno godina da uz Motorhead proživljavam ono Å¡to je on, a verovatno i većina vas ukljuÄenih u diskusiju. Skoro sam nabavio Ace of Spades (o kom se ovde dosta priÄa) i presluÅ¡ao ga. OK muzika, ali bih morao da nabavim joÅ¡ toga da Äujem i da proÄ‘e malo vremena. ObiÄno pratim Kokovo pisanije (jer otprilike vidim da mi prija sliÄna muzika) te kad god sam nabavio neÅ¡to po njegovoj preporuci, malo kad sam se prevario.

Nerd smajli se stavlja kada neko mnogo dobro zna o Äemu priÄa (samim tim je hteo ili ne da prizna, NERD). Koji ti je Ä‘avo veÄeras ??? Jel oÄekujeÅ¡ da ti se pravdam za sve Å¡to piÅ¡em ili samo za ono Å¡to ti ne možeÅ¡ da shvatiÅ¡ ? Ako si ustao na levu nogu to mogu da razumem. Svakom doÄ‘e takav dan :screwy

Link to comment
Share on other sites

Inace Motorhead-i nisu nikada radili naslovnu sliku s svog omota nego je to uvijek radio jedan umjetnik Joe Petagno. Oni su mu rekli da rade novi album i da trebaju neku sliku, on bi to naslikao i oni bi to stavili na album. Tako je to funkciniralo inace uvijek.

ÄŒuo sam da omot za Motorizer nije radio on, jer su se neÅ¡to sporeÄkali...

Link to comment
Share on other sites

Uh, hvala. Pre svega na ovim informacijama oko zbivanja u bendu. Nisam to pratio, a nije baÅ¡ uobiÄajeno da se postava rastura baÅ¡ po postizanju kako kažeÅ¡ 'planetarne slave'.

Å to se diskografije tiÄe, imam albume od Motorhead do Iron Fist, plus No Remorse, pa onda ova tri poslednja. Prve na oba formata, poslednje samo na cedeu. Ustvari me najviÅ¡e zanima kako ocenjujeÅ¡ albume posle iron fist koji mogu da se naÄ‘u na vinilima - Another perfect day, Orgasmatron, Rock'n'Roll i 1916?

Naravno - i ja sam među onima koji već skoro trideset godina žale za Clive Burrom i meditiraju nad svakim novim Maiden izdanjem pitajući se kako bi on to odradio. :screwy

Inace svi albumi ukljucujuci i ove posljednje postoje na vinylu! Nisam siguran za "switzerland 88" ali ovi ostali svi postoje na vinylu. Ovaj zadnji "motorizer" ploca onako zapakirana (nikad otvarana) je kostala oko nekih 20 eura mozda negdje i 15 eura ali sigurno ne manje. Toliko se krecu njihovi albumi na ploci jer tiraz nije velik kao cd-ovi. Recimo album "hammered" je izbacen na ploci u nekom minimalnom tirazu, ploca se kretala oko 40 eura! Slicno je i sa albumom "sacrifice". Sa singlovima ima zanimljivih stvari, recimo 12" EP Golden years, gore su 4 pjesme koje su snimljene na jednom festivalu u holandiji 1980, meni zao sto nisu snimili citav album jer dobro zvuci. Recimo ta ploca (sve te 4 pjesme) nema na albumima. Na novim izdanjima albuma "bomber" na cd su to stavili kao bonus tracks, na starijima nema. Imas onda recimo 12" EP Eat the rich, gore su 3 stvari izmedju kojih je "cradle to the grave" i "just cos you got the power" kojih nema na albumima, mislim da su i to na novim cd izdanjima stavili kao bonus tracks. Imas b strana singla "Iron fist" pjesmu "remember me Im gone" koje nema na albumu. Imas znaci takvih stvari. Odi na sajt www.motorhead.ru ovaj sajt su napravili neki fanovi ali ima popis bitnijih bootlega kao i svih singlova. Oni su neke albume koji imaju autorska prava stavili pod semi-oficial samo zato sto nisu izasli kad su snimljeni nego kasnije, moje osobno misljenje je da su svi albumi koji imaju autorska prava oficial. AL ok. Ove albume koje si nabrojao (another perfect day, orgasmatron, rock n roll i 1916) su svi dosta razliciti medjusobno. Another perfect day sam ti opisao. "orgasmatron" se uvijek smatrao albumcinom jer stvarno i jest. Cuj nakon sto je Brian Robertson dobio otkaz, Lemmy i Phil Taylor su trazili novog gitaristu, na audiciji su ostala u finalu na kraju dvojica koja su im bila full ok (Phil Campbell i Mick Burston zvani Wurzel) i onda Phil Taylor kaze Lemmy-u da i on izlazi iz banda i ide svirati sa Brianom Robertsonom (jel Brian je bio kako kaze Lemmy Philov idol, jer je Phil bio lud za thin lizzy) tada Lemmy solo odlazi na audiciju prima ovu dvojcu preostalu i ne moze se odluciti koje bolji od njih i prima ih obojcu u band! Tako su dosli Campbell i Wurzel u band, tada on kaze jebiga ostali smo sad pak bez bubnjara i onda Phil Campbell predlozi da uzmu Pete Gill-a iz Saxona koji je eto bio slobodan i tako je Pete usao u band. Ta cetvorka onda snima "no remorse" na kojem su 4 nove pjesme a na cd izdanju ih ima jos 3 od ove postave kao bonus tracks sa singlova kao sto su pjesme "under the knife" obje verzije i pjesma "masterplan". Onda snimaju live album "birthday party" kao proslava 10 godina 1985 i sljedece godine "orgasmatron". "orgasmatron" je sad po meni na jednom sasvim drugom nivou nego recimo "another perfect day", mislim da mu trebas dati prednost u odnosu na "another perfect day". (kasnije jednom kad budes sve to cuo ce ti se sve svesti na osobni ukus jer svaka postava zvuci posebno na neki svoj nacin, svatko tko je novi usao u band nastavio gdje je onaj prije njega stao ali opet svaki gitarist zvuci drugacije, tako motorheadi nisu nikada upali u monotoniju i ja osobno ne dozivljavam mjenjanje tih postava koje su se desile kao tragediju nego kao osvjezenje, u temeljima motorhead je uvijek isti ali povrsinski zbog svake postave zvuci malo drugacije i to je super). "rock n roll" album nikada nije toliko dobro primljen, ne znam zasto, meni je ovo vrlo drag album. Nakon "orgasmatrona" Pete Gill je izbacen iz banda i vraca se Phil Taylor i onda ova cetvorica kilmister/campbell/wurzel/Taylor snimaju album "rock n roll". Na ovome albumu ti je gostovao Michael Palin iz Monthy Pythona koji je odrzao jedan govor :order Inace Lemmy pise odlicne tekstove koje su pune Monthy Pythonovog humora i crnog humora, ne znam zasto ljudi dosta slabo obracaju paznju na Motorheadove tekstove, imas ih na njihovom sluzbenom sajtu pod "lyrics database" pa procitaj kad budes imao vremena, neces se razocarati. Predlozio bi i da pogledas intervjue na sluzbenom sajtu, vrlo zanimljivo. Sva ova 4 albuma su stilski drugacija pa ne znam kako bi ih usporedio, mogu ti samo predloziti redosljed po mom misljenju koji je kvalitetniji. 1916 pak je isto albumcina, nominiran za grammy. Gore se desio jedan zaokret u tome kako album zvuci i kako je radjen, taj stil ce kulminirati albumom "bastards" a izmedju ova dva albuma je bio "march or die" kao neko "prijelazno razdoblje" inace nikada dobro prihvacen kao album. Na 1916 imaju tri lagane stvari, naslovna "1916" koja govori o ratu (prvom svjetskom) i jednom mladom vojniku dobrovoljcu, onda imas "nighmare dreamtime" koja je strasno dobra i pomalo psihodelicna na neki cudan nacin, i "love me forever" inace pjesma je odlicna i za to vrijeme isto novitet jer takve stvari motorhead nikada prije nije radio. Moj savjet nabavi prvo "1916", taj album je velika promjena u motorhead-ovoj muzici, po meni vrlo dobra promjena. Nakon ovog albuma uzmi "orgasmatron" pa "rock n roll" pa onda "another perfect day". Sva ova 4 albuma spadaju u razlicita razdoblja, sto po mjenjanju stila, sto zbog promjene postave. Evo ti kako ti izgledaju razdoblja (mozes onaj popis albuma koji sam tu stavio kad ga vidis dobit punu sliku koji album gdje spada, taj popis ti je kao orijentir):

Prvo razdoblje: "On parole" album (zato sto je to jedini album kojeg je radila original postava)

Drugo razdoblje: od albuma "motorhead" do albuma "jailbait" (najpopularnije razdoblje sa Eddiem, po mom osobnom misljenju ne nuzno sto se tice kvalitete albuma najbolje razdoblje ali to je moje osobno misljenje i neka ostane na tome)

Trece razdoblje: Albumi "another perfect day, live at manchester, king biscuit flower hour live in new york" (zato sto je tu bila treca postava sa Brianom R.)

Cetvrto razdoblje: Od "no remorse" - "orgasmatron" (to je bilo razdoblje Pete Gilla)

Peto razdoblje: Od "rock n roll" - "1916" (to je bilo razdoblje povratka i ponovog odlaska Phil Taylora)

Sesto razdoblje: Od "march or die" - "sacrifice" (ovdje je dosao novi i jos uvijek danasnji bubnjar Mikkey Dee i nakon "sacrifice" albuma otisao je Wurzel)

Sedmo razdoblje: Od "overnight sensation" - danas (postava Lemmy, Phil Campbell, Mikkey Dee)

Sa svakom promjenom postave Motorhead je zvucao drugacije, zato su to ova nekakva razdoblja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...