Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

Da.

Sad ste me naterali da trazim backup lossless dvd Nr. 14 gde imam dva albuma Motorhead :banana

:banana

Vidjet ces recimo ako ces slusati albume od recimo 1995 na ovamo kakav su imali sistem, ovakav: recimo album ima 10 pjesama, nekad jedna ali najcesce dve do tri pjesme jako po zanru su drugacije od ostatka albuma, to im je kao eksperimentiranje da stalno ponude nesto novo. To znaju biti blues stvari kao recimo "whorehouse blues" ili neke Hard core stvari kao recimo "dogs of war" ili pak punk stvari kao "god save the queen" sa albuma We are motorhead iz 2000. Onda ti znaju stavit nekad neku laganu stvar a nekad ne, i onda ostatak albuma je onako klasik rnr/hard rock stil. Takvu shemu ti imaju vec nekih 10tak godina ako ne i koja godina vise. Vrlo zanimljivo. Poslusaj "inferno" gdje je gostovao Steve Vai na pjesmama "terminal show" (zvuci kao monthy python humor, by the way na njihovom albumu ROck n roll je gostovao Michael Palin) i "down on me", a gore ti je i akusticna stvar sa usnom harmonikom "whorehouse blues".

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ocigledno se necemo nikada sloziti. Ti si uvjeren da neam pojma o metalu itd, Ja sam pak uvjeren da ti nemas pojma o rock n rollu zato ti i ne ide motorhead u taj zanar, mada sam vec u prvom postu rekao da ne postoji sterilan zanar. Eto onda svako ostaje pri svom.

Naravno da nećemo. Odrednica rock and roll se odnosi na muziku pedesetih i Å¡ezdesetih godina. TeÅ¡ko je govoriti o bilo kom savremenom muziÄkom obliku a da se ne zapitamo da li bi bio isti da nije bilo Little Richarda, Chuck Berry-ja, Jerry Lee Lewisa, Bill Haleya itd itd, prema tome ozbiljno nazivati nekoga ko svira 50 godina kasnije rock and rollerom zato Å¡to deo inspiracije crpi od pomenutih autora je smeÅ¡no. Lemmy kaže mi sviramo RnR i to je jedan kul kliÅ¡e i paljenje za fanove Å¡to potpuno razumem, zvuÄi dobro i to je muzika koju Lemmy voli i poÅ¡tuje ali ako ćemo se već baviti nekom iole ozbiljnijom klasifikacijom moramo malo da objektiviziramo stvari. Ti imaÅ¡ svoju fantaziju koju podpirujeÅ¡ 30 godina starim izjavama na koje sam se već osvrnuo i niÅ¡ta Å¡to budem rekao te neće probuditi iz tog sna ali ova tema ne postoji da bi tebi obezbedila miran san pa, kao Å¡to već rekoh, moraÅ¡ da se suoÄiÅ¡ i sa realnošću.

Elem, bio sam spreman za argumentovanu i zabavnu razmenu miÅ¡ljenja ali poÅ¡to je tvoja reakcija bila da me nazoveÅ¡ psihijatrijskim sluÄajem, lažovom i delom velike metalske zavere shvatam da sa tobom nemam o Äemu da diskutujem. Niti znaÅ¡ Å¡ta priÄaÅ¡, niti znaÅ¡ o Äemu priÄaÅ¡, niti znaÅ¡ da se ponaÅ¡aÅ¡ ljudski.

Eto onda svako ostaje pri svom.

Link to comment
Share on other sites

....Meni je bitno da ja potpuno isto kao i Lemmy dozivljavam Motorhead, to mi daje sigurnost da sam u pravu ...

Å to,bre,isto, i Å¡ta će ti sigurnost,pusti svoju liÄnost da se razvija,ko zna Å¡ta će njoj da se svidi.Hm,za svaki sluÄaj,je l' te: :banana

Stvaralac stvara,ne mora nužno da bude sposoban za duboku analizu sopstvenog dela.Kad ga stvori,ono više ne pripada samo njemu.Ne treba,bezrezervno, verovati autoru kad govori o svom delu.

Link to comment
Share on other sites

Å to,bre,isto, i Å¡ta će ti sigurnost,pusti svoju liÄnost da se razvija,ko zna Å¡ta će njoj da se svidi.Hm,za svaki sluÄaj,je l' te: :banana

Stvaralac stvara,ne mora nužno da bude sposoban za duboku analizu sopstvenog dela.Kad ga stvori,ono više ne pripada samo njemu.Ne treba,bezrezervno, verovati autoru kad govori o svom delu.

Inace bi se MOZDA slozio ali ne u ovome slucaju jer ako ponavljas 35 godina da sviras rnr a ne metal onda to nije slucajnost. Uostalom kakav si ti profesionalac ako ne znas sta radis/sviras? Al kazem sve sam objasnio u svojim postovima pa mi se ne da ponavljat.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nećemo. Odrednica rock and roll se odnosi na muziku pedesetih i Å¡ezdesetih godina. TeÅ¡ko je govoriti o bilo kom savremenom muziÄkom obliku a da se ne zapitamo da li bi bio isti da nije bilo Little Richarda, Chuck Berry-ja, Jerry Lee Lewisa, Bill Haleya itd itd, prema tome ozbiljno nazivati nekoga ko svira 50 godina kasnije rock and rollerom zato Å¡to deo inspiracije crpi od pomenutih autora je smeÅ¡no. Lemmy kaže mi sviramo RnR i to je jedan kul kliÅ¡e i paljenje za fanove Å¡to potpuno razumem, zvuÄi dobro i to je muzika koju Lemmy voli i poÅ¡tuje ali ako ćemo se već baviti nekom iole ozbiljnijom klasifikacijom moramo malo da objektiviziramo stvari. Ti imaÅ¡ svoju fantaziju koju podpirujeÅ¡ 30 godina starim izjavama na koje sam se već osvrnuo i niÅ¡ta Å¡to budem rekao te neće probuditi iz tog sna ali ova tema ne postoji da bi tebi obezbedila miran san pa, kao Å¡to već rekoh, moraÅ¡ da se suoÄiÅ¡ i sa realnošću.

Elem, bio sam spreman za argumentovanu i zabavnu razmenu miÅ¡ljenja ali poÅ¡to je tvoja reakcija bila da me nazoveÅ¡ psihijatrijskim sluÄajem, lažovom i delom velike metalske zavere shvatam da sa tobom nemam o Äemu da diskutujem. Niti znaÅ¡ Å¡ta priÄaÅ¡, niti znaÅ¡ o Äemu priÄaÅ¡, niti znaÅ¡ da se ponaÅ¡aÅ¡ ljudski.

Eto onda svako ostaje pri svom.

Prvo za svoj ispad se izvinjavam, da ipak bude neka kultura, ali pri svojim stavovima cvrsto ostajem. Nego sam htio reci nesto drugo. A to je tvoje neshvacanje rock n roll-a kao zanra. Kazes rnr je 50tih i 60tih, ok, ali to je "pocetnicki" rnr, muzika evoluira i svaki zanar se razvija pa tako i rock n roll. Rock n roll kako zvuci danas ne zvuci ni priblizno kao rnr 50tih ili 60tih. (po meni rnr danas je motorhead) Isto mozes uzeti Miles Davisa, daj usporedi njegove albume iz 40tih i one iz 80tih, razlika je nebo i zemlja! ALi i jedno i drugo je jazz! Tako isto Motorhead je rnr svog vremena 70tih, 80tih, 90tih i danasnjice, to nije rnr 50tih ili 60tih. Moja poanta je da se rnr kao i svaki drugi zanar razvio i da vise nije rnr samo "johnny be good" nego jedan daleko siri pojam.

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam, Lemmy je osamdesetih izjavio da oni sviraju boogie.

Ovo bi bilo dobro za kraj Vašeg spora ako su moja (pri)sećanja koliko-toliko pouzdana :banana

Zbog gomile žanrova, podžanrova i pod-pod-žanrova, najbolja odrednica je pop (u najuopÅ¡tenijem znaÄenju - popularna muzika, ne kao asocijacija na Bojana Marovića i sliÄna sr.)

I lepo bi sve tu moglo da se smesti. I klasika ( :banana za Willyja, Bujodraga...) i Einsturzende Neuebauten i .... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hahaha..! Kako sad "ozzy" zajebava i stavlja najzesce stvari od Motorheada kao da pokaze koliko to ima veze s rock n rollom hahaha!!! Ma covjece kad vec kacis njihove stvari sta ne okacis recimo: English rose, rock out, back on the chain, one night stand, trigger, god was never on your side, christine, whorehouse blues, suicide, life's bitch, in the black, down the line, walk a croocked mile, down the line, mine all mine, dr love, stay out of jail, out to lunch, one more fucking time, we are motorhead, love for sale, dead and gone, dont lie to me, desperate for you, I dont believe a word, overnight sensation, listen to your heart, sex and death, dog face boy, dont waste your time, dont let daddy kiss me, bad woman, stand, you better run, to good to be true, going to brazil, angel city, love me forever, 1916, rock n roll, all for you, boogeyman, ain my crime, doctor rock, shine, rock it, one track mind, another perfect day, I got mine, no class, step down, lost johnny, keep us on the road, city kids, fools, iron horse, the watcher, leaving here itd itd itd itd itd

Link to comment
Share on other sites

Ja sam proÄitao one gluposti koje si pisao, jasno odgovorio i od tebe odavno digao ruke. OkaÄio sam klipove radi teme, radi muzike i radi zezanja. OkaÄio sam jednu obradu Motorhead-a i jedan tribute Motorheadu i to sa tobom nema aposlutno nikakve veze, Å¡ta ti uobražavaÅ¡, da ću da se bavim tvojim "sluÄajem" ceo dan? ZaobiÄ‘i me! Btw, No Class i Orgasmatron svakako ne spadaju u najžešće Motorhead stvari pa to joÅ¡ viÅ¡e dokazuje koliko nemaÅ¡ pojma.

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo smijesno kako neki (ne u ovom slucaju samo ozzy) misle da znaju sta je rock n roll i motorhead bolje od samoga Lemmy-a (koji je na sceni od 1965 i bio u 10tak bandova prije motorheada i radio za hendrixa) jer svi moji postovi su bili ono sto on govori zadnjih 35 godina. Eto nista drugo...

Link to comment
Share on other sites

Prvi je bio Ace of Spades, naravno, pa No Sleep... Onda sam 'otkrio' Overkill i Bomber. To su mi i omiljeni albumi i dan danas mi je to 'pravi' Motorhead. Iron Fist iako sam po sebi odliÄan mi nije bio tako dobar, a ni onaj sledeći. I onda sam ih nekako i zabatalio. Sve do pre par godina kad mi je do ruku dopao Inferno. I taj i Kiss of Death i Motorizer su opasni albumi. NeÅ¡to su se povampirili, kao i Maideni - krenuli da pod stare dane prave sjajne albume.

Gde ih svrstati nije ni tako važno. LiÄno ih doživljavam kao hevi metal bend. Znam i da Lemmy to negira, ali sliÄno priÄa i Angus Young; njemu je to Å¡to ih (AC/DC) broje u metalce 'joÅ¡ gluplje nego kad su ih na poÄetku karijere svrstavali u pank'. Ali to je njegov doživljaj.

Istina je da su se krajem sedamdesetih Motorhead mogli naći baÅ¡ na pank kompilacijama. Nimalo Äudno ako posuÅ¡ate album 'Motorhead'. Ali istina je i to da su bili ikone novog talasa britanskog hevi metala. U gotovo svakom tekstu o njima kažu i zaÅ¡to - In '76. heavy metal was all about showmanship and guitar virtuosity. Motorhead drained the enegry and speed from the punk, topping the loudness of Led Zeppelin, explosivity of Deep Purple and doom of Black Sabbath. It was the whirl of helicopter blades as compared to the gentle rotation of an electric fan. Vlada reÄe da su 'bitna taÄka u koordinatnom sistemu žanrova'. Osim Å¡to ih to sjajno opisuje, ujedno objaÅ¡njava i zaÅ¡to su velik bend. Kako god nazvali to Å¡to sviraju.

Link to comment
Share on other sites

Za one koji nisu popili svo znanje ovog sveta o popularnoj muzici možda bi bilo interesantno da proÄitaju ovaj tekst koji istiÄe znaÄaj tri benda karakteristiÄna po tome Å¡to se muziÄki nikad nisu menjala (Ramones, AC/DC i Motorhead):

http://www.citizinemag.com/music/music- ... rinity.htm

Na sajtu autora (http://www.markprindle.com) nalaze se i odliÄne recenzije svih Motorhead albuma.

Jednom napisano za Ramonese: "Like sharks, they didn't evolve. They didn't need to." važi i za Motorhead.

Phil Campbell je izabran u 100 najznaÄajnijih VelÅ¡ana svih vremena :banana

Kod Motorheada posebno volim Å¡to im i svi omoti albuma izgledaju isto :banana

Link to comment
Share on other sites

1982 godine u Zagrebu je bio dvodnevni H.M. kocert na kojem su nastupali izmedju ostalih i Motorhead . Da su drugaciji od klasicnog metala jesu ,da imaju upliva u pank i to je tacno .Gledao sam taj koncert ,a takodje sam gledao 1981 ili 1082 na hipodromu u Beogradu kada su nastupali Iron Maiden sa Paul di A.

Ha, Lemmy kao zacetnik "discantusa" sa Dickinsonom na trkalistu peva "Ace of Spades" u sazvucju kvinte :banana:banana

Link to comment
Share on other sites

Evo malo original Lemmy-evih rijeci iz jednog intervjua:

Critics have often pointed to Motörhead’s high-speed cocktail of heavy metal and punk as a primary influence on bands like Metallica and Slayer. But Kilmister has always insisted that Motörhead’s not a metal band.

“We’re a rock ’n’ roll band,†he says. “That’s what I came from, that’s what my roots are, and that’s what my f--king band is. We do all kinds of music at different tempos, but most of it’s translatable back to the original rock ’n’ roll. But heavy metal’s the logical descendant of rock ’n’ roll. If Eddie Cochran was alive, that’s what he’d be playing.â€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...