Jump to content


Motörhead


Lakedemon

Recommended Posts

@ Ozzy

Ima smisla ovo sto si napisao (na poslu :banana ). Ako vec bend mora da se negde svrsta, sto mene izludjuje uvek, onda je Motorhead blizi metalu nego bilo kom drugom zanru, dobro si primetio zasto - i muziÄki, i tematski, i estetski, od cega je ovo poslednje nesto sto je najociglednije. Ali kad vec pomenusmo te zurke i pustanje Motorhead na istim, vi svi dobro znate da metal neko voli ili ne voli, i da bez obzira koliko zurka odmakla onaj koji prezire metal iz principa i samopostovanja nece skakati uz Motorhead ako ga to nekako asocira na metal, a desavalo se potpuno suprotno. Ja znam ljude koji su na pomen metal muzike dobijali facijalni grc i napade muke u stomaku a slusali su Motorhead bez problema.

Svejedno, kao sto sam rekao, ako negde mora da se cusne kad vec sve mora da se klasifikuje :banana onda jeste, metal, pa sta sad. Zovi ga kako hoces, Vazno da je dobro.

Link to comment
Share on other sites

ObjaÅ¡njenje je veoma jednostavno - ljudi su puni predrasuda i ne znaju Å¡ta je metal. Fora je verovatno u Lemijevom glasu koji ih ne asocira na ono Å¡to inaÄe smatraju "hevimetalskim deranjem" pa im onda cenzor u glavi kaže "OK, veseli se".

Link to comment
Share on other sites

Ovo ozzy sto si ti ovdje napisao je zrelo za psihijatriju, 90 posto stvari sto si ovdje rekao su ciste lazi! prvo Lemmy nikada nije govorio o Motorheadu kao metalu nego iskljucivo kao rock n roll bandu. Lemmy je rekao da je motorhead zamisljen kao blues band (procitaj njegovu knjigu) ali su htjeli da bude rock n roll samo ce taj rock n roll malo vise ubrzat i pojacat na pojacalima. Motorheadovi utjecaji su iskljucivo bili beatlesi, eddie cochran, little richard! Cista je laz da je 95 posto ljudi fanova metalci na njihovim koncertima, ovisi kako gdje! Metalci cine otprilike trecinu fanova njihovih ako cemo govorit o cijeloj planeti! Bas zbog takvih ljudi kao ti Lemmy je odlucio sto je i sam pricao da ce na pocetku i na kraju svake svirke reci "we are motorhead and we play rock n roll"! Sto i radi zadnjih skoro 10 godina!!! Sto naravno mozes cuti i na njihovom zadnjem live albumu "better motorhead than dead". To sto ti pricas je cista metalska propaganda koja pokusava ciste rock bandove kao sto su oni i acdc, led zeppelin itd postaviti silom u metal zanar, to ti bar Lemmy nece nikada dopustit. Svima rockerima je jasno da motorhead nije metal kao i punkerima, jedino su metalci ti koji zbunjuju ljude i sire lazi i propagandu gdje pokusavaju jednom vrlo agresivnom silom sve rock bandove koji su malo bucniji postaviti u metal zanar. Dakle, I sa Phil Campbellom sam pricao o tim stvarima licno, i slozio se samnom i rekao da se ne uzrujavam da to metalci rade i pokusavaju sa mnogo bandova ali da ce zato Lemmy prije i poslije svakog koncerta govoriti "we are motorhead and we play rock n roll". Inace Motorhead muziku poznajem bolje nego mamu svoju i tu me nikada nitko nece uciti sto oni sviraju. Sa drugim fanovima sam na njihovom forumu napravili jedan test i analizirali smo apsolutno sve pjesme po zanru i dobili smo ovo: oko 70 posto svih pjesama su rocknroll/hard rock stil u ostalih 30 posto spadaju svi ostali: blues, punk, hc i metal. Dakle velika vecina pjesama nije metal! Dakle to vam je to dragi moji! Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

To Å¡to je većina Motorhead fanova orjentisana ka metal muzici ne znaÄi puno Å¡ta, to je ionako muziÄki najskromnije obrazovana populacija...to Å¡to ovaj bend svira uvek je bilo najbliže panku...to svrstavanje na osnovu naÄina oblaÄenja je krajnje diskutabilno...

Link to comment
Share on other sites

ObjaÅ¡njenje je veoma jednostavno - ljudi su puni predrasuda i ne znaju Å¡ta je metal. Fora je verovatno u Lemijevom glasu koji ih ne asocira na ono Å¡to inaÄe smatraju "hevimetalskim deranjem" pa im onda cenzor u glavi kaže "OK, veseli se".

Nije bas tako jednostavno, ima tu vise autenticnih zacina osim Lemijevog glasa.

Link to comment
Share on other sites

@ Ozzy

Ima smisla ovo sto si napisao (na poslu :banana ). Ako vec bend mora da se negde svrsta, sto mene izludjuje uvek, onda je Motorhead blizi metalu nego bilo kom drugom zanru, dobro si primetio zasto - i muziÄki, i tematski, i estetski, od cega je ovo poslednje nesto sto je najociglednije. Ali kad vec pomenusmo te zurke i pustanje Motorhead na istim, vi svi dobro znate da metal neko voli ili ne voli, i da bez obzira koliko zurka odmakla onaj koji prezire metal iz principa i samopostovanja nece skakati uz Motorhead ako ga to nekako asocira na metal, a desavalo se potpuno suprotno. Ja znam ljude koji su na pomen metal muzike dobijali facijalni grc i napade muke u stomaku a slusali su Motorhead bez problema.

Svejedno, kao sto sam rekao, ako negde mora da se cusne kad vec sve mora da se klasifikuje :banana onda jeste, metal, pa sta sad. Zovi ga kako hoces, Vazno da je dobro.

Motorhead nikada tematski nije kao metal. Motorhead tematski je cisti rock n roll a to je: pjesme o sexu, protiv primitivizma kao religije, nacionalizma, politicara i ratova. Procitaj tekstove sa albuma na njihovom sajtu

Link to comment
Share on other sites

Može Lemi da priÄa Å¡ta hoće (nisam inaÄe nigde proÄitao da se smatra metalcem), ja njegov bend nikad nisam i neću doživljavati kao HM. Å ta viÅ¡e, mislim da su Motorhead veoma bitna taÄka u koordinatnom sistemu žanrova, a po meni ta taÄka se nalazi taÄno na granici IZA koje poÄinje heavy metal. Ja bih to najradije nazvao power-rock.

naravno, procitaj moje postove tu!

Link to comment
Share on other sites

To Å¡to je većina Motorhead fanova orjentisana ka metal muzici ne znaÄi puno Å¡ta, to je ionako muziÄki najskromnije obrazovana populacija...to Å¡to ovaj bend svira uvek je bilo najbliže panku...to svrstavanje na osnovu naÄina oblaÄenja je krajnje diskutabilno...

Naravno. Lemmy smatra pocetak metala sa prvim album maidena 1980 godine, a predhodnice metala sabbath i judas priest, mada prva dva albuma sabbatha i nisu bas neki metal vise vuce na hard rock, dok priest je puno blize metalu. Motorhead je nastao 1975 dakle prije te navale metal bandova od 1980 godine pa nadalje. Poanta moja je da se metalci oblace i izgledaju kao motorhead a ne obrnuto!

Link to comment
Share on other sites

@Blackadder

Ti bre deÄko nisi normalan. Metal conspiracy :banana

Ja nisam metalac i sluÅ¡am milion drugih stvari ali nemam potrebu da izmiÅ¡ljam alternativnu stvarnost zato Å¡to u ovoj postojećoj moj omiljeni bend svira METAL a mama i tata su mi to odavno zabranili. :banana Nemam nameru da upadam u ostrašćenu raspravu sa manijacima, ovo Å¡to sam napisao napisao sam radi onih koji su spremni da realno sagledaju stvari i neÅ¡to nauÄe. Da je tema tvoja lepo bih sad odpozdravio ali poÅ¡to nije realno me bolji piÅ¡tolj za tvoje fantazije te ćeÅ¡ morati da trpiÅ¡ i drugaÄije miÅ¡ljenje, da ne kažem realnost.

Link to comment
Share on other sites

1982 godine u Zagrebu je bio dvodnevni H.M. kocert na kojem su nastupali izmedju ostalih i Motorhead . Da su drugaciji od klasicnog metala jesu ,da imaju upliva u pank i to je tacno .Gledao sam taj koncert ,a takodje sam gledao 1981 ili 1082 na hipodromu u Beogradu kada su nastupali Iron Maiden sa Paul di A.

Link to comment
Share on other sites

Btw...

Motorhead nikada tematski nije kao metal. Motorhead tematski je cisti rock n roll a to je: pjesme o sexu, protiv primitivizma kao religije, nacionalizma, politicara i ratova. Procitaj tekstove sa albuma na njihovom sajtu

To su Äiste metalske teme, Å¡to dokazuje da aposlutno nemaÅ¡ pojma o tome Å¡ta je metal.

Link to comment
Share on other sites

Pogle, to sto je motorhead svirao na metal festivalima svirao je i na rock festivalima. Drugo Lemmy je od 1965 na britanskoj sceni i ako kaze da je motorhead rock n roll i da nikada nisu bili niti ce ikada biti metal onda je to tako, jer Lemmy zna o rock n rollu vise od bilo koga tu od nas na forumu. Naravno ako ja nisam normalan sto ponavljam ono sto motorhead-i govore otkad postoje onda ni oni nisu normalni.

Link to comment
Share on other sites

Motorhead nikada tematski nije kao metal. Motorhead tematski je cisti rock n roll a to je: pjesme o sexu, protiv primitivizma kao religije, nacionalizma, politicara i ratova. Procitaj tekstove sa albuma na njihovom sajtu

Ja nigde nisam TVRDIO da je Motorhead metal band jer, sto se mene tice, nije. Medjutim, posto ljudi imaju potrebu da sve, pa i muziku, nekako ukalupe i obeleze etiketom, najlaksi nacin za to je povrsnost i tako dolazimo do ovoga sto je Ozzy napisao - znaci, najlakse je gledajuci sa velike udaljenosti a bez ulazenja u krupan kadar (jer iz blizine stvari postaju jasnije) Motorhead svrstati u metal. Sad, to se tebi ne svidja (a ni meni, samo ja nisam fan kao ti) ali tako ti je to, mozes ti da skaces koliko hoces. Iako nije metal, tako ga vecina vidi. I francuzi su dali gol iz ofsajda i to su svi videli, pa za 2 godine plafon u memoriji vecine ljudi ce da bude to da je Francuska otisla na svetsko prvenstvo. Nije posteno, ali tako ce biti. Hocu da ti kazem, nemoj se nerviras, vidim da si veliki fan, i sve to, ali sta te boli dupe u koje top liste svrstavaju Motorhead, metal ili rock ili japanese traditional, ako ti volis njihovu muziku?

Link to comment
Share on other sites

Ja ponavljam - glavni problem je Å¡to ljudi uglavnom imaju naopake predstave o metalu pa im onda ne ide da trpaju Motorhead u isti koÅ¡ sa onim Å¡to iz neznanja identifikuju kao identitet metala. Kada bi shvatili Å¡ta je metal i Å¡ta sve obuhvata, mnogo bi lakÅ¡e naÅ¡li i mesto za Motorhead u toj priÄi.

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam TVRDIO da je Motorhead metal band jer, sto se mene tice, nije. Medjutim, posto ljudi imaju potrebu da sve, pa i muziku, nekako ukalupe i obeleze etiketom, najlaksi nacin za to je povrsnost i tako dolazimo do ovoga sto je Ozzy napisao - znaci, najlakse je gledajuci sa velike udaljenosti a bez ulazenja u krupan kadar (jer iz blizine stvari postaju jasnije) Motorhead svrstati u metal. Sad, to se tebi ne svidja (a ni meni, samo ja nisam fan kao ti) ali tako ti je to, mozes ti da skaces koliko hoces. Iako nije metal, tako ga vecina vidi. I francuzi su dali gol iz ofsajda i to su svi videli, pa za 2 godine plafon u memoriji vecine ljudi ce da bude to da je Francuska otisla na svetsko prvenstvo. Nije posteno, ali tako ce biti. Hocu da ti kazem, nemoj se nerviras, vidim da si veliki fan, i sve to, ali sta te boli dupe u koje top liste svrstavaju Motorhead, metal ili rock ili japanese traditional, ako ti volis njihovu muziku?

Ma ok, slazem se. Meni je bitno da ja potpuno isto kao i Lemmy dozivljavam Motorhead, to mi daje sigurnost da sam u pravu pa makar 90 posto svijeta reklo drugacije jer covjek kao on koji cijeli zivot stvara tu muziku valjda zna sta svira. Zar ne? Al ok...

Link to comment
Share on other sites

Ja ponavljam - glavni problem je Å¡to ljudi uglavnom imaju naopake predstave o metalu pa im onda ne ide da trpaju Motorhead u isti koÅ¡ sa onim Å¡to iz neznanja identifikuju kao identitet metala. Kada bi shvatili Å¡ta je metal i Å¡ta sve obuhvata, mnogo bi lakÅ¡e naÅ¡li i mesto za Motorhead u toj priÄi.

Ok. Ocigledno se necemo nikada sloziti. Ti si uvjeren da neam pojma o metalu itd, Ja sam pak uvjeren da ti nemas pojma o rock n rollu zato ti i ne ide motorhead u taj zanar, mada sam vec u prvom postu rekao da ne postoji sterilan zanar. Eto onda svako ostaje pri svom.

Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se te priÄe ali znam da su obradili ne samo Sandmana nego i Metalikinu old school himnu Whiplash, za to Äak dobili i Grammy kao metal act. :banana

TakoÄ‘e znam da je Lemmy proslavio 50 roÄ‘endan gledajući bend Lemmys koji je svirao Motorhead obrade. Lemmys su naravno - Älanovi Metallice.

Pa,lepo,nek se druže ljudi.I onako je sve to (samo) Rock'n'Roll.

Groovy-Flowers-1_small.gif

Peace...Flowers.....Happiness

Za svaki sluÄaj: :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...