Jump to content


gospodar prstenova


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Mene je filmovana trilogija (LOTR) prvo oduÅ¡evila, naterala da proÄitam knjige, onda jedno vreme sve manje i manje oduÅ¡evljavala, i na kraju sam prestao da je gledam. Pored svih već pomenutih idiotÅ¡tina, od kojih je Frodovo slinavljenje najdegutantnije, ja bih izdvojio joÅ¡ jednu jako krupnu stavku, koja je pacerski promaÅ¡aj sa aspekta scenarija i režije, bez obzira na odstupanje od Tolkien-ove originalne zamisli. Naime, PJ se, ponet neograniÄenim mogućnostima kompjuterske montaže i postprodukcije, upustio u pravljenje grandioznog spektakla od bitke na Pelenorskim poljima, napuÅ¡tajući ideju o njenom stvarnom znaÄaju u ratu. Time je zapravo napravio klimaks sat vremena pre kraja filma, Å¡to je nedopustivo. Pored toga, probao je da nas ubedi da je iz nevelikog Minas Morgula izaÅ¡lo onih 250.000-500.000 Orka (Džeksonove reÄi, nisam ih ja brojao). Zatim je probao da nas ubedi da je ova armija ustuknula pred Å¡aÄicom Rohirima. Onda smo posle svega toga morali joÅ¡ i da progutamo da pravi izazov tek sledi - Äitavih 10.000 Orka ispred Crnih dveri.

Ovo već vređa inteligenciju, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

To je jedini sluÄaj da je film uspeo da mi doÄara filing doživljen prilikom Äitanja knjige. Å teta Å¡to nastavak nikada nije uraÄ‘en. Meni se Äini da je to bila neka vrsta polu-animacije, da su na žive likove "nabaÄeni" crteži. Izuzetan film.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...