Jump to content


gospodar prstenova


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Offtopic:

Silence of the Lambs? Bladerunner? Shawshank Redemption? Trainspotting?

Poseban sluÄaj su Kubrickove adaptacije koje bez izuzetka pariraju kvalitetu knjiga a po znaÄaju ih najÄešće i prevazilaze.

Link to comment
Share on other sites

Blade runner je kralj careva ali mi se Äini da je bilo lakÅ¡e adaptirati ''Do Androids Dream of Electric Sheep'' u film nego Prstenjaka od tisuću hiljada strana,barem zbog obima,ako niÅ¡ta drugo.

Å ta je sa ''Gone with the wind'',da li je neko Äitao,da nam uporedi...

BTW,je l' ''Do Androids Dream of Electric Sheep'' obvjavljena kod nas,meni se neÅ¡to Äini da sam je davno Äitao,ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju, Hobit se zahuktava. Da vidimo da li će se Jackson "oprati" za ono razvodnjavanje u 2. i 3. delu ili će lepo zaokružiti sapunicu o prsten(j)u... :D

Ja sam cuo trac da se Hobit snima u dva dela. Ne da bi se ispratila originalna prica, vec da bi mogli da je prosire za LJUBAVNU PRICU. :thumbsup2

Originalna prica ce, naravno, biti iskasapljena.

Link to comment
Share on other sites

@Koko

Mislis na cuvenu "Mr. Frodo, We shouldn't even be here" scenu. Gledao, na zalost, u bioskopu. Imao jedan od "double facepalm" momenata. A cuvena scena kad Strajder i Theoden izlaze napolje, zaljubljeno se pogledaju i kazu jedan drugom "izvucimo maceve"?

post-2440-128511016057_thumb.jpg

post-2440-128511016057_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ViÅ¡e puta sam proÄitao i Hobita i Godpodara prstenova i nikakve budalaÅ¡tine, jeftinoće, previdi, itd... nisu smetali da apsolutno uživam u filmskoj adaptaciji Pitera Äeksona, te podržavam poslednji Ozzyjev post.

Da se ne zaboravi - postoji već jedna izuzetna (sa malom manom - nikad dovršena) animirana adaptacija Gospodara prstenova: http://www.imdb.com/title/tt0077869/

Link to comment
Share on other sites

Ma Å¡alio sam se. :ruganje

Nikad nisam osećao preveliku odbojnost prema tom filmu. Čak ni kada sam pročitao sve nastavke. A tek kada se pojavila igra, odn. nastavak! Dune 2 :ruganje. Prvi film proživljen kroz igru. Prva odigrana real-time strategija.

Iskreno, mislim da posle svega ipak nisam kompetentan da sudim o kvalitetu filma... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Dune film sam baš voleo,zbog atmosfere,kastinga i kostima.Sjajni su,pogotovo pustinjsko odelo.Čini mi se da ih je radio Ž.P. Gotje.

Naravno,kao i u LoTR,scenario je slaba taÄka.Kao da sujeta scenariste tera da izmene neÅ¡to po svaku cenu,ili je to do producenta,ipak?Svakako,ako se ne preteruje sa zahtevima,može se mnogo uživati u svim tim filmovima.

BTW,jedina stvar koja me je,kod bilo Äega Å¡to ima veze sa Gospodarom Prstenova,zaista iznervirala je izdanje Narodne Knjige iz 2002. godine.Neki idiot od kretenskog lektora je unakazio onaj prelepi prevod.A tako sam se radovao kad su je najavili.Tvrd povez,dobra hartija,ilustracije,veliki trud,i onda jedan Äovek sve to upropasti.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...