Jump to content


gospodar prstenova


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Prvo, ja imam puno pravo da ne volim taj film. Nisam rekao da je film tehnicki los, stavise rekao sam da je jako dobar - tehnicki. Ne svidja mi se prica je su uzeli fantastican literarni uzor, delo proglaseno za knjigu veka i knjigu koju je, iskreno se nadam, ipak procitala velika vecina publike filma i onda je iskasapili, pretvorili u nesto drugo, izbacili neke od kljucnih likova, neke druge zamenili, a neke trece ubacili iako su samo u napomenama, cisto da bi od epske price koju vecina vec zna napravili nesto u skladu sa uvazenim sablonima.

Da, ja mislim da je film uproscen i uglupljen. Ne, ne mislim da je neko glup zato sto mu se ovo svidja, niti sam to rekao. Nisam nikoga vredjao, sem Jacksona. Da li je moje glediste malo fanaticno? Mozda, ako vam knjige nisu nista znacile, ali sa druge strane vecina ljudi je te knjige ipak citala ako ne i gutala. OK, ja imam trenutno nekih 27 svezaka Tolkina, malo vise ga citam nego vecina, ali cak i da sam procitao SAMO hobita, gospodara i silmarilion mislim da bi mislio isto.

Sa jedne strane su izbacivane bitne scene, a sa druge su ubacivane ljubavne scene i humor. Ako je to dobar scenario.... Meni je ovo glupost.

P.S.

@ accuphase:

Star Trek nije SF vec space opera. Kao soap opera, samo sa sf tematikom. Moze da se gleda, mene opusta, ali da je glupo - zna da bude prilicno glupo. Osim Seven of Mine :wave2

Link to comment
Share on other sites

Auu...sta se sve izdesavalo od sinoc ! :wave2

Star Trek i Star Wars skroz ok,volim da pogledam i jednu i drugu druzinu,ali ih ne postavljam na pijedestal.

Dalje,ona je the best i tacka :D

tpol.jpg

Nadam se samo da ce se smiriti strasti

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Meni je Jolene Blalock malo previse plasticna. Terry Farrel s'druge strane... u ONOJ sceni sa poljupcem.... I sta fali Nani Visitor? Malo starija, ali vrlo simpaticna... :D Nichelle Nichols je isto opasna, ali OPASNA. Bar u seriji.

Inace, glas racunara je Majel Barrett. Nurse Chapel i kasnije Lwaxana Troi. Tj. Majer Barrett-Roddenberry.

I da, Star Wars je MNOGO bolji. Aleck Guinness, Liam Neeson, Ewan McGregor, Harison Ford, James Earl Jones... Necu da pocinjem sa Natalie Portman. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: I da, Star Wars je MNOGO bolji. Aleck Guinness, Liam Neeson, Ewan McGregor, Harison Ford, James Earl Jones... Necu da pocinjem sa Natalie Portman. :thumbsup2

IMO

Offtopic: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman? Onu propast od režije ne bi spasili Nicholson, Hoffman, Pacino, De Niro, Ford i ostali zajedno, pa sve da su ih komplet kompresovali u jedan nastavak. Posle pojave I, II i III dela sage Lucasu bi trebalo zabraniti da režira. Bilo šta, bilo kada, zbog zločina prema čovečnosti.

Neko će reći: "Da, ali šta sa IV, V, VI delom sage...". Kao klinac sam se kleo u SW. Gledao poslednja 3 nastavka više od stotinu puta bez preterivanja. Ali onda sam malo porastao i jednostavno nisam mogao više da se pomirim sa nekim primitivnim greškama, da mi je prosto bilo neverovatno da to nisam primetio ranije...

SW je bljesnuo u trenutku, doneo sa sobom nove, spektakularne specijalne efekte i veličanstveno odapeo na rukama svoga tvorca. Po meni je pomalo neozbiljno porediti Lucasov izlet sa ST univerzumom koji traje i traje i traje, sa manje ili više uspeha, ali kada se sve sabere...

Na ozbiljne stvari kao što je Odiseja ne bih trošio reči. Odavno je sve rečeno...

Link to comment
Share on other sites

IMO

Offtopic: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman? Onu propast od režije ne bi spasili Nicholson, Hoffman, Pacino, De Niro, Ford i ostali zajedno, pa sve da su ih komplet kompresovali u jedan nastavak. Posle pojave I, II i III dela sage Lucasu bi trebalo zabraniti da režira. Bilo Å¡ta, bilo kada, zbog zloÄina prema ÄoveÄnosti.

Neko će reći: "Da, ali šta sa IV, V, VI delom sage...". Kao klinac sam se kleo u SW. Gledao poslednja 3 nastavka više od stotinu puta bez preterivanja. Ali onda sam malo porastao i jednostavno nisam mogao više da se pomirim sa nekim primitivnim greškama, da mi je prosto bilo neverovatno da to nisam primetio ranije...

SW je bljesnuo u trenutku, doneo sa sobom nove, spektakularne specijalne efekte i veliÄanstveno odapeo na rukama svoga tvorca. Po meni je pomalo neozbiljno porediti Lucasov izlet sa ST univerzumom koji traje i traje i traje, sa manje ili viÅ¡e uspeha, ali kada se sve sabere...

Na ozbiljne stvari kao Å¡to je Odiseja ne bih troÅ¡io reÄi. Odavno je sve reÄeno...

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman? Onu propast od režije ne bi spasili Nicholson, Hoffman, Pacino, De Niro, Ford i ostali zajedno, pa sve da su ih komplet kompresovali u jedan nastavak. Posle pojave I, II i III dela sage Lucasu bi trebalo zabraniti da režira. Bilo šta, bilo kada, zbog zločina prema čovečnosti.

Neko će reći: "Da, ali šta sa IV, V, VI delom sage...". Kao klinac sam se kleo u SW. Gledao poslednja 3 nastavka više od stotinu puta bez preterivanja. Ali onda sam malo porastao i jednostavno nisam mogao više da se pomirim sa nekim primitivnim greškama, da mi je prosto bilo neverovatno da to nisam primetio ranije...

[offtopic]

Pazi, skoro svi fanovi se slazu da je najbolji V deo, onaj koji je rezirao Irvin Kershner. :thumbsup2 Lucas ima dobre ideje, ali za reziju je nula.

Natalie Portman pominjem samo u kontekstu da je bolja riba od svih u Star Trek. :D

A Odiseja sa svime time nema veze. Odiseja je ozbiljan, dubok film. Galaksiju iznad svega ostalog (pun intended)

Link to comment
Share on other sites

A Odiseja sa svime time nema veze. Odiseja je ozbiljan, dubok film. Galaksiju iznad svega ostalog (pun intended)

HALa sam stavio samo zato što se u poslednje vreme svakojake bajke i španske serije trpaju u SF. A nije SF sve što je u svemiru, ili u budućnosti itd.

Da ne budem pogrešno shvaćen, volim i ST i SW, ali...

U vezi sa temom: koliko god da mi se ne sviđa što Glorfindela u filmu zovu "draga", srećan sam jer je nekoliko ljudi iz mog okruženja, nakon oduševljenja filmom, uzelo i pročitalo knjige. Sve u svemu, drago mi je da TLotR filmovi uopšte postoje.

Link to comment
Share on other sites

Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman? Onu propast od režije ne bi spasili Nicholson, Hoffman, Pacino, De Niro, Ford i ostali zajedno, pa sve da su ih komplet kompresovali u jedan nastavak. Posle pojave I, II i III dela sage Lucasu bi trebalo zabraniti da režira. Bilo Å¡ta, bilo kada, zbog zloÄina prema ÄoveÄnosti.
Link to comment
Share on other sites

U vezi sa temom: koliko god da mi se ne sviđa što Glorfindela u filmu zovu "draga", srećan sam jer je nekoliko ljudi iz mog okruženja, nakon oduševljenja filmom, uzelo i pročitalo knjige. Sve u svemu, drago mi je da TLotR filmovi uopšte postoje.

Ozzy je prethodno lepo postavio stvari - Jackson jeste napravio blockbuster, ali za režiranje sage koja ima tu kompleksnost i višedecenijski hype, plus čovek ne da nije fan nego nije niti jednu Tolkien-ovu knjigu pročitao pre odluke da snimi film, zaista su potrebna OO od čelika s obzirom na uložena sredstva. Prvi deo je obećavao, drugi i treći sve gori od goreg. No, svejedno bih se složio sa konstatacijom - drago mi je da postoje, jer mislim da nije postojao bezbolniji način za pomirenje Tolkien-ovog sveta i bioskopskih blagajni. Ako je to nekoga navelo i knjigu da pročita - bonus k'o kuća.

U svakom slučaju, Hobit se zahuktava. Da vidimo da li će se Jackson "oprati" za ono razvodnjavanje u 2. i 3. delu ili će lepo zaokružiti sapunicu o prsten(j)u... :)

Offtopic:

Pazi, skoro svi fanovi se slazu da je najbolji V deo, onaj koji je rezirao Irvin Kershner. :D Lucas ima dobre ideje, ali za reziju je nula.

E da, V deo. Nije trebalo da ga strpam u koš sa ostalima. Mada i IV može da prođe i dan-danas, ali samo ako je gledalac fan :D. Od VI mi se diže kosa na glavi - gre'ota kako čovek sa'rani nešto što je moglo da postane sjajna SF saga. Problem je u tome što se radi o nerazdvojnoj celini - V deo bez ostalih nikako ne možda egzistira samostalno (kao npr. prvi deo Matrix-a). Stoga, nažalost, gledano kao celina, SW jeste imao sjajan potencijal, ali se Lucas pobrinuo da ista nema šta da traži sa iole ozbiljnijim SF naslovima...

Natalie Portman pominjem samo u kontekstu da je bolja riba od svih u Star Trek. :D

To je već druga stvar... :D

Apsolutno, meni je gledanje tih filmova bila takva agonija da nemam reči. LOTR trilogija je, takva kakva je, remek delo u odnosu na ovaj garbage.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...