Jump to content


Soltanus Acoustics - 10. Audioberza


Sir_John

Recommended Posts

Uvaženi forume,

Drago mi je sto imam priliku da malo detaljnije najavim promociju radova mog prijatelja Zoltana Mikovića iz Subotice, koji stoji iza imena

Soltanus elektrostatiÄki zvuÄnici i hibridni pojaÄavaÄi, doživljavaju sve Å¡iru afirmaciju meÄ‘u audiofilima u naÅ¡oj zemlji, ali i MaÄ‘arskoj i NemaÄkoj. Nekoliko reÄi o njima bilo je i na ovom forumu.

Zoltanov rad pomno pratim godinama unazad a muziku sluÅ¡am na pojaÄalu koje mi je on napravio.

Subjektivno, ja iz njegovih ureÄ‘aja Äujem onu 'magiju koja uhu godi', a za kojom audiofili tragaju.

Siguran sam da će se dopasti i nekima od vas.

U svom prvom predstavljanju beogradskoj publici imaćemo priliku da posluÅ¡amo dva modela iz game elektrostatiÄkih zvuÄnika, i to 'ESL 140' I 'ESL 57 Reborn', kao i hibridni integralni pojaÄavaÄ 'Hybrid ONE', koji na sjajan naÄin ujedinjuje tranzistore sa vojnom cevnom tehnologijom nekadaÅ¡njeg SSSR-a.

Evo fotografija uređaja koji će biti na promociji:

Uz ESL140 model ide i odgovarajući aktivni sabvufer koji na sebi ima nekoliko kontrola za atenuaciju i podešavanje faze.

ESL57 Reborn "Quadovi" se takoÄ‘e mogu upariti sa aktivnim sabom, i tada zvuk ide vrlo, vrlo nisko. OdliÄno izgledaju.

Ovo je hibridni integralni pojaÄavaÄ koji na ulaznom delu ima ruske vojne cevi, dve duple triode, a u izlazu snažne tranzistore.

Od drugih modela koji neće biti promovisani ovaj put, skrenuo bih vaÅ¡u pažnju na model "Chello", hibridni elektrostatiÄki zvuÄnik koji se izradjuje u pasivnoj i aktivnoj varijanti. LiÄno mislim da je aktivni Chello najjaÄi Soltanusov model.

TakoÄ‘e, Zoltan sada radi na vrlo neobiÄnom i inventivnom dizajnu za elektrostatik. Kabinet će biti u obliku harfe, tako da će sami ESL paneli biti smeÅ¡tenu u njen "eksponencijalni" otvor.

ViÅ¡e informacija o modelu Chello i prve fotografije "harfi" možete pogledati na jednom nemaÄkom sajtu:

http://handel.robert-farkas.de/

Soltanus filozofija implementacije aktivnih ESL sistema ukljuÄuje "room correction". Drugim reÄima, kada novi vlasnik donese sistem u svoju sobu za sluÅ¡anje, izvrÅ¡e se neophodna akustiÄka merenja nakon Äega se uz pomoć aktivnih kontrola zvuk dovede na optimalan za tu prostoriju. Ukoliko vlasnik promeni prostor, ovaj postupak se može ponoviti proizvoljan broj puta.

Na kraju, i Soltanus zvuÄniÄki kablovi će biti izloženi i povezani u sistem.

Gospodin Miković će biti i liÄno prisutan da odgovara na VaÅ¡a pitanja tokom promocije, a sva je prilika da će izložbeni primerci ostati u Beogradu za dalje sluÅ¡anje i prezentaciju.

post-2103-128511012056_thumb.jpg

post-2103-128511012064_thumb.jpg

post-2103-128511012069_thumb.jpg

post-2103-128511012073_thumb.jpg

post-2103-128511012056_thumb.jpg

post-2103-128511012064_thumb.jpg

post-2103-128511012069_thumb.jpg

post-2103-128511012073_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veliko hvala svima na iskazanom interesovanju koje je prevazislo nasa ocekivanja i iskazanoj podrsci.

Bilo je danas veoma prijatno druziti se sa Vama.

Hvala organizatorima za priliku za promociju i pomoc u fizikalisanju pre i posle berze.

Hvala i Igoru IBSISTEM i Zoranu i Vladanu iz FINAL TOUCH AUDIO.

Igorov gramofon najbolji izvor, FTA strujni kablovi i interkonekti veoma solidno napravljeni, i po nasem utisku doprineli zvuku i opstem utisku.

:cheers

Srdjan i Zoltan

P.S. Uskoro i nekoliko fotki...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update.

Nakon vrlo uspesnog martovskog nastupa i rasprodane cele izlozbene postavke, Soltanus Acoustics je u zavrsnoj fazi izrade nove upgrejdovane game elektrostatika. Postovacu slike, nadam se, uskoro, a planira se i ponovno prisustvo u Beogradu.

Hvala svima na interesovanju i sugestijama koje su bile veoma korisne.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...