Jump to content


LCD ili plasma od 37"


dragec

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Dakle, nakon nekoliko dana isprobavanja spomenutog Samsunga 40B651, da podelim neke od utisaka. HD slika sa HD risivera, ili slika prilikom prikazivanja HD ripova, je zaista dobra, i tu ne bih trosio mnogo reci. To sam i ocekivao. Nivo crne boje je dosta bolji nego na mom starom LCD-u. Istina, po coskovima, kad bi ekran trebao biti skroz crn, ima malo probijanja svetla, ali se u svakodnevnom gledanju to ne primecuje.

Sto se tice SD signala, ako ide kroz HD risiver, nema zamerki. Poredjeno i sa mojim starim LCD-om, i sa par HD ready plazmi po komsiluku. Neki programi su odlicni (B92, Fox, HRT 1 i 2, cak i RTS 2 ), neki malo manje bolji, ali je sve to na gomili prilicno dobro i iznad ocekivanja. Medjutim, ako signal ide direktno u TV, zaobilazeci HD risiver, stvar se nazalost pogorsava, i slika je bar 20% losija. Ali, s obzirom da imam HD risiver, to me toliko ne uzbudjuje, mada jesam ocekivao bolji rezultat.

Televizor inace ima ugradjen medija plejer, koji radi mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Samo se prikaci spoljna memorija ( USB stick ili externi hard disk ) i to je sva mudrost. Divx ( i XVID ), MKV, WMV, to sam probao i uglavnom sve radi. Radi slika:)...Radi i ton, ukoliko nije DTS ili WMV audio format. U tom slucaju nemate srece, pa vam ostaje jedino konverzija ili da doticni film odgledate preko nekog drugog plejera. Naravno, uz filmove, plejer pusta i mp3 ( ne i flac ), fotografije...Sve u svemu, nije bez mana, ali zadovoljavajuce.

Internet opcije, koje funkcionisu kroz tvz. widgets, nisu nesto vredne pomena. Sporo, mucno za upotrebu, i ograniceno u mogucnostima. Definitivno nije razlog za kupovinu ovog TV-a.

Toliko od mene za sad, pa ako nekog nesto jos zanima...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...