Jump to content


LCD ili plasma od 37"


dragec

Recommended Posts

Ma znam, nego me mrzi da skidam, dobio sam od ortaka Sherloka Holmsa ovog novog, blue-ray rip, film je oko 1,4 Gb, jel to to? Fajl je u avi formatu, prevod je .srt fajl klasika, moj DVD plejer Yamaha to cita bez problema ali na obicnom tv-u nisam video razliku...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
...Video sam pre par meseci u Big Bangu u TC ušće da imaju pnasonic 37" full hd plazme, pogledaću još i to, bojim se da će gledanje sa 2,5 metra u ekran od 42" da bude zamorno, još ako se signal kablovske pokaže kao loš onda ubistvo.
Link to comment
Share on other sites

Meni je trenutno prikacen lap top na LCD od 32 inca i slika sa HD ripova je zaista odlicna. Jedino sto mi je ogranicenje je sam taj lap top, jer na zahtevnijim filmovima ume da stucne. A kad mi stigne veci televizor, vece rezolucije, ne znam sta cu onda...

A sto se tice odnosa Divx/DVD i HD rip, cinjenica je da je kvalitet HD ripova mnogo bolji. A opet, od svih ljudi koje znam, a da imaju LCD ili plazmu, jedino ja gledam HD filmove :) Ostali se i dalje drze kombinacija divx/DVD.

Link to comment
Share on other sites

Elem, sad neÅ¡to deseto, ja sam se odluÄio ipak za LCD i to ću da uzmem 37" full HD, posle mnogo obilaženja radnji ipak mi je lepÅ¡a slika na LCD-u, pogotovo ovi novi modeli imaju super kontrast. Å ta je presudilo? Pa evo, poÅ¡to me svi ubeÄ‘uju da ima dosta HD materijala na net-u uzeću neku dobru grafiÄku i poÄeću polako da skidam filmove, koncerte itd, a kad se gleda paralelno lcd i plazma (baÅ¡ u Comtradu imaju takav raspored) na primer u desnom ćoÅ¡ku piÅ¡e neki tekst sitnim slovima, recimo da je to veliÄina od 7-8 mm, na plazmi se teÅ¡ko Äita, nekako je razliven dok na lcd-u se Äita bez problema, maltene pomisli Äovek da je odÅ¡tampan na panelu toliko je oÅ¡tro. ÄŒak su mi i boje lepÅ¡e, joÅ¡ mi kod plazme smeta to Å¡to se vidi struktura - one sitne ćelije na panelu i staklo je kao ogledalo dok je lcd mat... Eto toliko za sada, kad se odluÄim za model, postaviću slike da vidite!

Link to comment
Share on other sites

Elem, sad neÅ¡to deseto, ja sam se odluÄio ipak za LCD i to ću da uzmem 37" full HD, posle mnogo obilaženja radnji ipak mi je lepÅ¡a slika na LCD-u, pogotovo ovi novi modeli imaju super kontrast. Å ta je presudilo? Pa evo, poÅ¡to me svi ubeÄ‘uju da ima dosta HD materijala na net-u uzeću neku dobru grafiÄku i poÄeću polako da skidam filmove, koncerte itd, a kad se gleda paralelno lcd i plazma (baÅ¡ u Comtradu imaju takav raspored) na primer u desnom ćoÅ¡ku piÅ¡e neki tekst sitnim slovima, recimo da je to veliÄina od 7-8 mm, na plazmi se teÅ¡ko Äita, nekako je razliven dok na lcd-u se Äita bez problema, maltene pomisli Äovek da je odÅ¡tampan na panelu toliko je oÅ¡tro. ÄŒak su mi i boje lepÅ¡e, joÅ¡ mi kod plazme smeta to Å¡to se vidi struktura - one sitne ćelije na panelu i staklo je kao ogledalo dok je lcd mat... Eto toliko za sada, kad se odluÄim za model, postaviću slike da vidite!
Link to comment
Share on other sites

Znam da u radnjama ima ta fora da sve izgleda super a kad dodjes kuci ono nije baÅ¡ to to, razmislicu joÅ¡ malo, kad bih imao nekog u komÅ¡iluku ko ima plazmu pa da pogledam nego svi kupiÅ¡e lcd. Hvala u svakom sluÄaju na savetima...

Link to comment
Share on other sites

Evo ti i nekih konkretnih predloga. Posto nisi naveo o kojoj se sumi novca radi, ajde da pretpostavim da je neki mid-budget u pitanju. Licnog sam misljenja da je Samsung 40B550 u ovom trenutku najbolji budget izbor, kad je LCD u pitanju. Po netu je dobio uglavnom dobre ocene, a licno sam ga celo popodne isprobavao kod prijatelja ( on ima verziju od 37 inca ). Ukratko, SD radi pristojno, TV nema spektakularne funkcije, ali nisam nasao nista sto bi me razocaralo. HD, spajanje sa PC-ijem, sve je bilo zadovoljavajuce. Nedostaje mu osvezavanje na 100 hz, mada...Na recenzijama se vidi da je input lag prilicno veliki, mada ja nisam video problem u igranju igrica na XBOX-u.

Sto se plazmi tice, bez dileme Panasonic 42x20, pojavio se konacno i kod nas. Cena negde cca 63-66000 din. SD slika bez premca, prakticno u odnosu na bilo koji drugi LCD ili plazma televizor (naravno, govorim o televizorima koji ne kostaju kao mercedes). Bila bi to moja jedina preporuka, da nema problema u vezi sa slikom desktopa sa PC-a. Tu je gore navedeni LCD bolji izbor. Ali....ako ce ti taj PC sluziti jedino kao plejer za filmove, onda to i nije toliko vazno. Ili se moze nabaviti neki multi-medija plejer tipa WD HD i sl., pa time resiti problem.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna koje taÄno dimenzije LCD Samsung pravi, a koje ugraÄ‘uje tuÄ‘e?

Takođe, koji su televizori brži pri menjanju programa (npr. za istih 42")? Imam CRT Sony star 5 godina (i planiram da ga zamenim) koji neverovatno brzo menja programe, i uvek se iznerviram kada kod nekog uzmem daljinski da nešto nađem, a TVu treba skoro 2 sekunde da promeni kanal...

Link to comment
Share on other sites

To zna da bude vrlo iritirajuće ali na žalost mislim da su svi LCD i plazma TV sa tim "problemom".

Ja sam prvo imao Samsung LCD 37" pa sada LG 42" i kod oba se kanali menjaju "sporo".

Čini mi se da kablovski D3 risiver koji imam malo brže menja kanale od TV-a.

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...