Jump to content


LCD ili plasma od 37"


dragec

Recommended Posts

Pozdrav, svima, doÅ¡lo vreme da se baci stari TV, tehnologija napreduje, padaju cene, treba se pripremiti za digitalizaciju pa sam reÅ¡io da kupim nov TV od 37 inÄa. E sad pitanje Å¡ta kupiti, LCD ili plazmu. Koliko sam na brzinu Äitao forum svi prepotuÄuju Panasonic plazmu kao najbolji izbor i dosta su hvaljene. PoÅ¡to ću uglavnom gledati tv i to obiÄan kablovski sbb signal, tu i tamo ću pustiti neki dvd da li je to najbolje da se kupi? Komp mi nije prikljuÄen na tv i neće ni biti, igrice ne igram niti puÅ¡tam filmove preko kompa. Koliko sam gledao po radnjama na plazmi je mnogo jaÄa crna boja ali bela nije intenzivna kao na lcd-u, odziv je dobar a nema ni onih duhova, da li treba požuriti sa kupovinom poÅ¡to se plazme koliko znam neće viÅ¡e ni proizvoditi, ekologija, potroÅ¡nja itd...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Sa 2,5m bez problema peglaj na 42" :screwy

Posto ti je verovatno budzet ogranicen (zbog onih pocetnih 37") i pretezno ces gledati kablovsku

razmisli o

LG 42PQ1100

LG 42PQ2000

Samsung 42B430P

ako naletis na akciji, mozes ih uzeti ispod 50k (izvor Merkator, Rodic . . . )

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam gledao izbliza tri plazme od 50" u Merkuru, LG, Samsung i Panasonic, isti koncert full HD sa blue ray-a, samsung ubedljivo najbolja slika, kontrast, detalji, pa potom LG, i na kraju najslabiji panasonic, nekako je bio bled utisak... Najbolja slika koju sam video od svih 15-ak izloženih tv-a je bio samsung lcd od 37" full HD ali on koÅ¡ta 92,000 din tako da on otpada... Razmisliću o 42-ojci i to samsung plazmi, neÅ¡to mi to veliko mada ako je naÄ‘em za 50-ak hiljada neću se žaliti za veliku dijagonalu. U suÅ¡tini treba ići i gledati Å¡to viÅ¡e modela, zavisi sve i od radnje do radnje i Å¡ta puÅ¡taju kao probu. U svakom sluÄaju hvala svima na odgovorima!!!

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam gledao izbliza tri plazme od 50" u Merkuru, LG, Samsung i Panasonic, isti koncert full HD sa blue ray-a, samsung ubedljivo najbolja slika, kontrast, detalji, pa potom LG, i na kraju najslabiji panasonic, nekako je bio bled utisak... Najbolja slika koju sam video od svih 15-ak izloženih tv-a je bio samsung lcd od 37" full HD ali on koÅ¡ta 92,000 din tako da on otpada... Razmisliću o 42-ojci i to samsung plazmi, neÅ¡to mi to veliko mada ako je naÄ‘em za 50-ak hiljada neću se žaliti za veliku dijagonalu. U suÅ¡tini treba ići i gledati Å¡to viÅ¡e modela, zavisi sve i od radnje do radnje i Å¡ta puÅ¡taju kao probu. U svakom sluÄaju hvala svima na odgovorima!!!
Link to comment
Share on other sites

U slicnoj sam dilemi, pa da ne otvaram novu temu. Imam kod kuce LCD od 32 inca, pa sam resio da nabavim veci, po mogucnosti plazmu. I tako vec nabavljam 6 meseci, a budzet stalno raste :screwy Sto se plazmi tice, posebno onih jeftinijih, moj dobar prijatelj je kupio Samsung B430 od 42 inca. Cim smo ga prikljucili, slika me je razocarala, medjutim, nakon promene razvodne kutije, kablova i cinceva, slika me je odusevila. Na SD kanalima (SBB), prosto briljira, i dobra je koliko je to uopste moguce na SD-u. U svakom slucaju, bolja nego na mom LCD-u od 32 inca. Sto samo po sebi nesto govori. Probao sam i HD filmove, i nisam se razocarao. Jedino gde imam zamerku je slika sa racunara, odnosno desktop, i bojim se da ne bih mogao da zivim sa tim. A meni je racunar stalno prikacen na televizor, i sluzi i kao monitor. Dakle, ko je na budzetu, i ko nema prikacen racunar na TV, moje je misljenje da je ovo izvanredna kupovina. A placen je ispod 50 hiljada din.

Moja je dilema nesto drugacija. Nakon silne pretrage, sveo sam izbor na sledece:

LG 42SL8000...LCD, verovatno najlepsi televizor na trzistu ( opet, pitanje ukusa ), na netu je imao odlicne prikaze, more konekcija..itd...mogu da ga dobijem za 92000 din.

I...plazma Panasonic 42G20, zamena za G10, verovatno bolja kupovina od ovog LG-a, ali i 200 EUR skuplji, sto nije malo. I jos uvek ga nema u prodaji, mada treba vrlo uskoro da se pojavi.

I sta sad...

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam gledao izbliza tri plazme od 50" u Merkuru, LG, Samsung i Panasonic, isti koncert full HD sa blue ray-a, samsung ubedljivo najbolja slika, kontrast, detalji, pa potom LG, i na kraju najslabiji panasonic, nekako je bio bled utisak...
Link to comment
Share on other sites

Rasprava se zahuktava a može i svaÅ¡ta da se nauÄi od iskusnijih kolega sa foruma, super!!! Dakle ako ne prikljuÄujem komp na tv onda definitivno plazma, jedino da izaberem model i dijagonalu, bedak bi bio da se u radnji oduÅ¡eviÅ¡ a kad doneseÅ¡ kući tv da se razoÄaraÅ¡... Video sam pre par meseci u Big Bangu u TC ušće da imaju pnasonic 37" full hd plazme, pogledaću joÅ¡ i to, bojim se da će gledanje sa 2,5 metra u ekran od 42" da bude zamorno, joÅ¡ ako se signal kablovske pokaže kao loÅ¡ onda ubistvo. Jedino ne znam koji je razlog prestanka proizvodnje plazma tv-a ako su toliko bolji od lcd-a?

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam još blue ray, a gde i da nabavim filmove, koliko znam još ih nema kod nas ili ja nisam bio nekoliko godina u video klubu :)

Jel su plazme ove jeftinije (od 50-ak hiljada din) sve 1024x768? Jel fali nešto dvd filmovima kad se gledaju na takvoj plazmi?

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam još blue ray, a gde i da nabavim filmove, koliko znam još ih nema kod nas ili ja nisam bio nekoliko godina u video klubu :)

Jel su plazme ove jeftinije (od 50-ak hiljada din) sve 1024x768? Jel fali nešto dvd filmovima kad se gledaju na takvoj plazmi?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...