Jump to content


Nedozvoljen oglas?


Sonichammer

Recommended Posts

Pitanje za moderatora paju a generalno i za administraciju foruma: Da li bi neko od odgovornih bio ljubazan da mi objasni zasto je pitanje tipa "gde mogu da kupim ... odredjenu robu" nedozvoljen oglas? (Uz to roba koja mi treba nije iz domena HiFi).

Podforum "HiFi audio" je prepun takvih pitanja i odgovora na ista pa ni jedno nije obrisano, sto je i normalno u krajnju ruku.

Dakle?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za to da se preispita Pajin rad kao moderatora na forumu, mrtav sam ozbiljan...

ÄŒovek je u najmanju ruku previÅ¡e krut i jednostavno ne razume neke teme i postove, ovde ima puno ozbiljnih i odraslih ljudi i zaista je nekulturno brisati postove ako neka tema krene u drugom smeru od naslovljenog, Äesto su takve i najkvalitetnije na forumu. Ovo nije paÄja Å¡kola, bojim se da ovakvim ponaÅ¡anjem odnosno moderisanjem može samo naÅ¡tetiti forumu, krajnje sam dobronameran!

Brisanje Simine teme...ne znam da li je smešno ili tužno...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za to da se preispita Pajin rad kao moderatora na forumu, mrtav sam ozbiljan...

ÄŒovek je u najmanju ruku previÅ¡e krut i jednostavno ne razume neke teme i postove, ovde ima puno ozbiljnih i odraslih ljudi i zaista je nekulturno brisati postove ako neka tema krene u drugom smeru od naslovljenog, Äesto su takve i najkvalitetnije na forumu. Ovo nije paÄja Å¡kola, bojim se da ovakvim ponaÅ¡anjem odnosno moderisanjem može samo naÅ¡tetiti forumu, krajnje sam dobronameran!

Brisanje Simine teme...ne znam da li je smešno ili tužno...

Link to comment
Share on other sites

Ali da ne skrećemo sa teme, Pajino moderisanje i primena odnosno pisanje pravila je krajnje neprimereno vremenu i mestu...

Ne znam o kakvom pisanju pravila je ovde rec? Koliko se secam, nova pravila za MO je "okacio" admin foruma:

viewtopic.php?f=21&t=7395

Prethodno su pravila za MO usaglasena u mod sobi, sto znaci da se vecina moderatora saglasila sa njima.

Sto se primene pravila tice, mislim da se "prestupi" najcesce "oprastaju" ili pak primenjuju najblaze sankcije (warning).

Ne postoji mnogo nacina na koja je moguce uticati na tok diskusije: editovanje postova , kaznjavanje i/ili zakljucavanje tema. Bilo sta da se primeni, javlja se (obicno ista) ekipa koja se buni.

Link to comment
Share on other sites

Na jednu bitnu stvar zaboravljamo a to je kvalitet foruma, a on (pr)opada iz dana u dan...pri tome ne mislim na prepucavanja i svadje kojih je uvek bilo i biće već na znanje i iskustvo koje se razmenjuje...bojim se da se nema povratka, komercijalizacija je odnela pobedu nad entuzijazmom...

Link to comment
Share on other sites

Na jednu bitnu stvar zaboravljamo a to je kvalitet foruma, a on (pr)opada iz dana u dan...pri tome ne mislim na prepucavanja i svadje kojih je uvek bilo i biće već na znanje i iskustvo koje se razmenjuje...bojim se da se nema povratka, komercijalizacija je odnela pobedu nad entuzijazmom...

Hajde molim te onda ti poradi na kvalitetu foruma, a ne na njegovom propadanju i biću ti večno zahvalan. Oprostiću ti što se hteo da me biješ

Link to comment
Share on other sites

4) Ali ako se ipak dogodi (ljudi smo) da neki moderator nespretno/neadekvatno odreaguje, pa treba imati i malo razumevanja. Za dobar rad modera potrebno je i neko iskustvo; tek toliko da se "ostrica moci" malo izbalansira u ruci, i stekne osecaj. (Ovo govorim iz licnog iskustva :screwy )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...