Jump to content


Hi-Files 34 u prodaji od 01.03


Ljuba

Recommended Posts

Naim poseduje PMD-200 filter koji je njihov izbor zbog opsteg kvaliteta zvuka, ne samo u HDCD vodama vec uopste.

Par diskova koje sam probao imali su uglavnom primetniju dozu analognog zvuka, nesto vise otvorenog i svetlijeg mada sve to zavisi od izdanja i nije lako merodavno dati sud jer bi trebalo posedovati u svakom smislu identicne diskove od kojih je jedan dodatno kodiran HDCD sistemom da bi se donelo konacno misljenje, ipak je HDCD "krpljenje" starog sistema a nivoi implementacije mogu da variraju. Sistem nije toliko razlicit, kao SACD na primer.

Kratak tekst (otprilike ovo gore navedeno) je bio spreman u odvojenom okviru unutar Naim teksta ali je zbog nedostatka prostora izbacen.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply
Naim poseduje PMD-200 filter koji je njihov izbor zbog opsteg kvaliteta zvuka, ne samo u HDCD vodama vec uopste.

Par diskova koje sam probao imali su uglavnom primetniju dozu analognog zvuka, nesto vise otvorenog i svetlijeg mada sve to zavisi od izdanja i nije lako merodavno dati sud jer bi trebalo posedovati u svakom smislu identicne diskove od kojih je jedan dodatno kodiran HDCD sistemom da bi se donelo konacno misljenje, ipak je HDCD "krpljenje" starog sistema a nivoi implementacije mogu da variraju. Sistem nije toliko razlicit, kao SACD na primer.

Kratak tekst (otprilike ovo gore navedeno) je bio spreman u odvojenom okviru unutar Naim teksta ali je zbog nedostatka prostora izbacen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malopre sam citao (ponovo) clanak M.Milosevica Pojacaj i ispravi, o gramofonskim sekcijama, strana 14, u ovom broju Hi-Files.

Veoma, pa recimo zanimljiv clanak, voleo bih da ga forumski phono eksperti prouce, evo jedan citat:

... na gramofonskoj ploci nalazi se spiralna brazda, koja vodi iglu ka centru i u koju je utisnut talasni zapis, i to bocno za jedan i po dnu za drugi kanal kod stereo zapisa.

Ja sam ziveo u cvrstom ubedjenju da je leva strana brazde nosac levog signala a desna - desnog!

Ovako nekako: http://www.vinylrecorder.com/stereo.html

Odmah sam se setio konfuzne diskusije ovde na Forumu u vezi Antiskejt kompenzacije!

Zbunjujuce, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

I horizontalni i vertikalni talas "nose" informacije oba kanala. To mu dođe kao transformacija koordinata.

Meni ostaje nejasno u ovoj priÄi gde je (prostom) rotacijom za 45 stepeni obuhvaćeno skaliranje vertikalnog talasa (kaže se da ne može da ima iste razmere kao i horizontalni).

Link to comment
Share on other sites

Test integrisanog pojaÄala Exposure-2010s2, autora Nikole Stojanovića :D:wave2:lol: je bilo pravo zadovojjstvo Äitati, svaka Äast...

No, imam par pitanja i nedoumica, a o tome nije bilo reÄi u Älanku.

Elem, prethodni model 2010s ima sledeće specifiÄnosti:

- mogućnost doplate za mm/mc modul, koji se "lako ugraÄ‘uje", verovatno zato na zadnjoj ploÄi postoji ulaz phono/aux1(dvostruke namene)

- nema klasiÄni preamp stepen, već je pasivnog tipa... direktno sa selektora ulaza, signal ide na volume, pa na power-amp

- kuriozitet je, da ukoliko 2010s koristite kao preamp, onda je u igri preamp, konstruisan od dvostrukog operacionog pojaÄala u A klasi

Zaista, specifiÄan pristup... da li je isti sistem, zadržan i kod novog 2010s2 modela ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...