Jump to content


Hi-Files 34 u prodaji od 01.03


Ljuba

Recommended Posts

1. DA, moj interes je da Hi-Files ima sto veci broj strana

2. DA, nemam problema sa placanjem honorara. Sto vise saradnika, sto vise tekstova i casopis je bolji

3. DA, u poredjenju sa drugim casopisima mi smo dosta suzili teme. Npr. HiFi Media koju smo pominjali ima ceo odeljak sa fotoaparatima. Nikada nismo testirali mobilne telefone, ni laptopove, dok neki drugi casopisi jesu.

4. Razmena reklama je fenomenalna stvar. Posto vecina casopisa nije u stanju da finansira reklamne kampanje, ovo je jedini nacin da se negde pojavimo.

5. Ortacenje za pretplate je takodje bilo super. I za Pro-ject, kao i onomad za Chord kablove. mi dobijemo nove pretplatnike, oglasivaci prodaju konkretne stvari, a kupci dobiju pretplatu za dzabe. win-win-win kombinacija

6. Da li stvarno mislis da mogu da biram farbu? Odem u stampariju i kazem dajte mi nekoliko kofa da pomirisem :screwy

Stranice koje imaju boju u pozadini naravno da imaju jak miris, jer je nanos farbe veliki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply
1. DA, moj interes je da Hi-Files ima sto veci broj strana

2. DA, nemam problema sa placanjem honorara. Sto vise saradnika, sto vise tekstova i casopis je bolji

3. DA, u poredjenju sa drugim casopisima mi smo dosta suzili teme. Npr. HiFi Media koju smo pominjali ima ceo odeljak sa fotoaparatima. Nikada nismo testirali mobilne telefone, ni laptopove, dok neki drugi casopisi jesu.

4. Razmena reklama je fenomenalna stvar. Posto vecina casopisa nije u stanju da finansira reklamne kampanje, ovo je jedini nacin da se negde pojavimo.

5. Ortacenje za pretplate je takodje bilo super. I za Pro-ject, kao i onomad za Chord kablove. mi dobijemo nove pretplatnike, oglasivaci prodaju konkretne stvari, a kupci dobiju pretplatu za dzabe. win-win-win kombinacija

6. Da li stvarno mislis da mogu da biram farbu? Odem u stampariju i kazem dajte mi nekoliko kofa da pomirisem :screwy

Stranice koje imaju boju u pozadini naravno da imaju jak miris, jer je nanos farbe veliki

Link to comment
Share on other sites

Skroman predlog, skromnog independent clana, po sistemu il' pukovnik il' pokojnik:

- Potpuno izbaciti sve sto nema veze sa 2 channel/stereo

- Pojacati vintage sekciju (trend)

- Posebno pojacati Vinyl sekciju sa posebnim akcentom na medije i odrzavanje (trend)

- Poseban fokus na muziku, novu i staru, sa sto manje "audiofilskih" izdanja (nema konkurencije)

- Uvesti pisma citalaca, bez cenzure (osim za gluposti)

Nije sala. It's better to burn out than to fade away.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko casopis postane (je) los,prestacu da ga kupujem.

Ukoliko forum pocne da me gusi,i da vise zamara nego prija,prestacu da ga posecujem ili ucestvujem.

Takodje,ukoliko mislim da znam bolje,imam odlican bizins plan,odnosno da bi to bio pun pogodak i da ce da pregazi svaku konkurenciju...pa:

-otvoricu svoj forum (nije neko ulaganje)

-naci cu par istomisljenika i zapoceti svoj "ubitacni" casopis

U suprotnom,uputicu komentar,svoje misljnje "glavesinama",bez zelje za blood.Ukoliko ne bude nista od toga...well... :screwy uvek preostaju prve opcije.

Link to comment
Share on other sites

Vidi, to sto ti dozivljavas kao "navlacenje" i "pecanje" u normalnim drustvima i medju kulturnim sagovornicima sa vokabularom koji raspolaze recima koje ne pripadaju ulicarskom zargonu, se zove reklama. :screwy

Na kakvu finansijsku povezanost AV Impulsa i HiFiles-a "u celoj toj stvari" , mislis?

Ko je u odredjenom terminu kupio u AVI bilo sta od ProJect Box-ova ili gramofona, pa i onih najjeftinijih (USB Box = 9.000din) dobio je na poklon HI-Files jednogodisnju pretplatu. Tu pretplatu je platio HiFiles-u AV Impuls i time svoje kupce castio sa 6 novih brojeva HiFiles magazina. To nije nikakvo "navlacenje", "pecanje", "uvaljivanje roga za svecu"... to se jednostavno zove reklama. Ne vidim sta tu nije jasno. Krivo ti je sto nisi video na vreme? Nema problema, kupi kod nas u AVI u narednih 10dana bilo sta po ceni od 9.000din i vise, ja ti javno obecavam, dobices i ti pretplatu bez obzira sto je rok odavno prosao. :screwy

8)

Link to comment
Share on other sites

A sada sto se mene tice par stvari:

1) Nadam se da ce Ljuba u casopisu imati sve VECI i VECI broj reklama jer iza reklame mora da stoji neka firma koja nesto prodaje, a to je u ovom slucaju ono sto nas interesuje

2) Povecanjem broja reklama verujem da ce se ne samo povecati ukupan broj stranica nego i broj "korisnih" stranica usled veceg broja proizvoda

3) Koga zabole reproduktivni organ koliko Ljuba dobija za reklamnu stranicu od svojih poslovnih partnera - totalno nebitno, kao sto je i nebitno koliko Ana Ivanovic dobija od svojih sponzora da reklamira njihove vitamincice

4) Nadam se da cu u buducnosti na stranama casopisa citati tekstove gosn. Koko Bila - respect za svaki red koji napise na forumu :)

5) ZoranBg - No comment -> prvo procitam sve njegove tekstove pa onda ide sve ostalo - o cemu god da pise - bravo

Za sada nemam pod 6) ali ako mi nesto padne na pamet bicu slobodan da dodam.

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se baÅ¡ dobro zabavio Äitajući ovaj broj...

Izgled Äasopisa je najzad na željenom nivou. Fotografije, kontrasti slova i pozadine... baÅ¡ godi oku. Ne analiziram ja ovo neÅ¡to detaljno, samo sam dosad uoÄavao i pisao o onom Å¡to mi smeta na prvi pogled.

Primećujem da je Zoki u vrhunskoj formi, pozdravljam muziÄki ukus Bojana Jovića (tekst o Dynaudio Exite X12), a i Wili se vatio. DoduÅ¡e, igra na neutralnom terenu, ali smatram da njegovi tekstovi moraju biti sastavni deo svakog broja.

Izgleda da sam jedan od retkih koji podržava tematske izlete izvan tradicionalnih sadržaja. SONOS sistem predstavlja budućnost koja je već poÄela. Verujem da takvi koncepti u kombinaciji sa standardnim setupovima već sad mogu ponuditi mnogo zadovoljstva bez znaÄajne žrtve kvaliteta reprodukcije.

Primećujem neke stidljive, posredne najave...

Predstavljanje SOUNFORGE-a jeste, mogu slobodno reći, neuspelo, samo zato Å¡to je najavljeno kao tema broja. Takva najava valjda podrazumeva prvo jedan opÅ¡ti deo o (post)produkciji, a zatim detaljno predstavljanje proizvoda. MeÄ‘utim, ovo shvatam kao iskorak ka nekoj vrsti uvoda u muziÄku produkciju, Å¡to veoma podržavam. Å ta ću, kad volim...

Eagle Rock Entertaiment? Ljubo, otvara li se to neka prodavnica u okviru firme?

PoÄelo se sa citiranjem recenzija u okviru reklamnog prostora... meni simpatiÄno, deluje „svecki“.

Å to se sluÄaja Koko Bil tiÄe, predlažem da se skupe njegovi tekstovi i lepo upakuju u jednu knjigu. Pa kud Äasopis, forum, shop - tu nije na odmet i neÅ¡to beletristike. ZamiÅ¡ljam promociju na jednom od naÅ¡ih skupova u Holiday Inn-u...

Å to se tekstova za Äasopis tiÄe, ne bih ja zapostavio ni Ozzy-jeve kompetentne kreativne izlete.

Ono što me je definitivno oborilo s nogu je jedna rutinska najava predstojećeg sajma. U zemlji, u kojoj je sve pompezno i istorijsko, ovde najzad imamo jedan racionalan odnos.

I najzad, o ceni Äasopisa. Ne smatram potrebnim za bilo kakvim izvinjenjem o poskupljenju Äasopisa koji izlazi Äetiri puta godiÅ¡nje. Pogotovo Å¡to je namenjen ljudima koji lupaju hiljade Evra u sisteme o kojima Äasopis piÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Argh Radioholice, izlazimo 6 puta godisnje i to vec pet i po godina redovno :) Nemoj da nas malerises :)

Blu-ray diskovi ce u pocetku moci da se kupe u nasoj redakciji, kao i naravno da predstojecem sajmu.

P.S.

Ja se zaista trudim da na svako kulturno pitanje dam i uljudan u kulturan odgovor.

Ali ako neko krene da analizira moje odgovore i da protivreci svemu sto sam napisao, onda moram da odustanem.

Sonic, nemoj i ti da se palis na gurku :)

Link to comment
Share on other sites

... Dakle, odrekao sam se dobrog dela svoje zarade u procentima kada je konkretno USB Box u pitanju. To sam ucinio u cilju popularizacije ProJecta kao brenda i AV Impulsa kao firme. Nasao sam racunicu jer je recimo i kupac gramofona 6Perspex koji kosta 1450e (to je onaj sa EISA nagradom kao naj gramofon 2009/2010) dobio na poklon HiFiles pretplatu a da cak nije ni cuo za akciju. Jasno ti je da je u rangu cene cca 1500e zarada nesto veca nego na USB Box-u pa se nekako nasao balans...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...