Jump to content


Hi-Files 34 u prodaji od 01.03


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Upravo sam razgovarao sa kontrolorom poÅ¡te koja mi isporuÄuje poÅ¡iljke. Ovo je toliko izgužvano da je (skoro) neÄitljivo. Zato sam se i teÅ¡ko odluÄio na pretplatu. PoÅ¡tonoÅ¡a će biti ukoren al' to je to. Ovo je nadoknadivo al' inostrani struÄni Äasopisi, teÅ¡ko... K'o da ga je izgazilo stado bikova...

Link to comment
Share on other sites

Ovoga puta casopis je stigao u magacin distributera, kao i u nasu redakciju u petak.

Kod nekih distributera, raspodela je krenula vec u subotu, a kod nekih danas, pa je zvanican datum izlaska upravo danasnji.

Sto se tice pretplatnika, njima su casopisi poslati odmah u petak, a kako postari odmaraju vikendom casopis vam je verovatno od jutros u sanducetu.

Ako nekome casopis nije stigao ili je mnogo izguzvan, mozemo ga poslati ponovo. Samo se javite u redakciju, na mail ili telefonom.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa kontrolorom poÅ¡te koja mi isporuÄuje poÅ¡iljke. Ovo je toliko izgužvano da je (skoro) neÄitljivo. Zato sam se i teÅ¡ko odluÄio na pretplatu. PoÅ¡tonoÅ¡a će biti ukoren al' to je to. Ovo je nadoknadivo al' inostrani struÄni Äasopisi, teÅ¡ko... K'o da ga je izgazilo stado bikova...
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas casopis. Shodno uslovima u kojima radimo i zivimo malo je reci odlicno. Pravi podvig, sta vise.

Keep a good work!

JoÅ¡ samo važna napomena, nova cena Äasopisa je 300 dinara.

U poreÄ‘enju sa HiFi Äasopisima u Srbiji, Hrvatskoj i MaÄ‘arskoj, mi smo najjeftiniji i sa najvećim brojem strana.

Hvala na razumevanju

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa kontrolorom poÅ¡te koja mi isporuÄuje poÅ¡iljke. Ovo je toliko izgužvano da je (skoro) neÄitljivo. Zato sam se i teÅ¡ko odluÄio na pretplatu. PoÅ¡tonoÅ¡a će biti ukoren al' to je to. Ovo je nadoknadivo al' inostrani struÄni Äasopisi, teÅ¡ko... K'o da ga je izgazilo stado bikova...
Link to comment
Share on other sites

Dobro da je stradao samo Äasopis, bez nekih poklon-dodataka.

Meni je tako pre 10-tak godina stizao "New Musical Express", a svakih mesec dana u dodatku je bio poklon-CD sa (u tom trenutku) aktuelnim bendovima.

Od 10-tak CD-a koje sam dobio, samo 4 su preživela "poseban tretman" našeg PTT-a...

Link to comment
Share on other sites

Najgore je sto mi u redakciji imamo sanduce u koje casopis lepo moze da se stavi, ali lakse im je da saviju na pola.

Prijava je jedino sto funkcionise.

Razmatrali smo i usluge jedne privatne firme za istu uslugu, a onda sam ja licno dobio jedan casopis bukvalno polomljen na pola, sve stranice su bile iscepane.

Opet, prijava je urodila plodom

Link to comment
Share on other sites

Sjajan broj!

Ali da ne ostane samo na tome, evo i malo detaljnijih utisaka:

Sve pohvale kako za uporedni test gramofonskih pretpojaÄala tako i za test clearaudio gramofona, iako ni jedno ni drugo nije 'my cup of tea'. Prvo zato Å¡to pojaÄala bez phono sekcije ni ne razmatram, a drugo zato Å¡to mislim da za taj novac može da se kupi puno bolji starež. Naravno, ima ljudi koji su mi već rekli da žestoko greÅ¡im u pogledu prve stvari, tj da su kad priÄamo o toj, ekonomskoj klasi, phono sekcije u integralcima u 100% sluÄajeva inferiornije u odnosu na iole kvalitetnije pretpojaÄalo. I da pretpojaÄalo treba koristiti imali na pojaÄalu phono stage ili ne. Ali to je već životni stav. Verovatno greÅ¡im i za ovo drugo, jer mi je miÅ¡ljenje formirano na predubeÄ‘enju - ja taj gramofon nisam Äuo. No, bilo kako bilo, ima ljudi sa filozofijom da novce daju samo na nove stvari i teÅ¡ko je sa njima argumentovano polemisati. Zato su oba testa viÅ¡e nego dobrodoÅ¡la i možda ih i liÄno iskoristim ako ikad uÄ‘em u keÅ¡ :screwy

Sonos system me uopÅ¡te ne zanima, nisam ni Äitao. Mene nikad nije dotakla ta naim magija ("...s naimom muziÄari dolaze u goste..."). ÄŒuo sam jedan sistem u one hi-fiju, jedan (valjda isti) na showu, i jedan u kućnim uslovima. Svira to ok naravno, kako i ne bi za te pare, ali nikad nisam osetio želju da to posedujem. Exposure je kanda novi best buy u kategoriji pojaÄala oko 1.000e. Imao sam prilike da Äujem oba modela u AV impulsu, izgleda da zaista imaju potencijal, ali žao mi je Å¡to nisam mogao da ih Äujem sa većim ili bar meni poznatijim zvuÄnicima. I spendor i neat su mi relativno nepoznati, posebno konkretni modeli. Ali fakat je da je zvuk oba exposurea bio mnogo mnogo bolji sa većim modelom spendora. Na papiru, 75W koliko isporuÄuje 2010 dovoljno je za bilo Å¡ta u kućnim uslovima. Ali g. Stojanović vrlo korektno u uvodu napominje da se sa 3010 dobija signifikantno bolji zvuk i da iako razlika u ceni nije mala, odražava razliku u zvuku. Istom prilikom je kratko uporedio creek i exposure plejere i moram reći da se u svemu slažem sa njegovim ocenama. Zato ću mu, nakon Å¡to je pojaÄalo testirao na njemu poznatoj opremi, verovati i za onaj osmeh na kraju :screwy

Ja liÄno ne bih dvaput pogledao florstender sa basovima od 5 inÄa. Ali znajući da g. Karapandžića nije lako zadovoljiti kad je bas u pitanju, Opera Grand je onda stvarno 'peak'. Poznato je, a nedavno je na forumu i ponovljeno predubeÄ‘enje da vlasnike italijanskih zvuÄnika ne zanima zvuk već dizajn, no ovakvi komplimenti u ovom testu to joÅ¡ jednom uspeÅ¡no opovrgavaju.

Voleo bih da probam ovaj Dynaudio Excite u mom B sistemu. Jedan Lyngdorf i jedan NAD i sa oba svira odliÄno? To nije ono Å¡to ja znam o dynaudiu kao takvom. Ima jedna diskusija na temu dynaudio, tamo se nisam ukljuÄivao ali reći ću kratko - kad se sve uklopi dynaudiu nema ko da prismrdi, Äak ni moj voljeni tannoy. Ali ako se ne uklopi, u Å¡ta ne mislim samo na preteću opremu već i na poziciju, ume da bude Å¡upalj kao kakva kanta. ÄŒuo sam i jedno i drugo i zato je moje miÅ¡ljenje da je dynaudio možda i najzajebaniji igraÄ koji znam. Ovaj test je zato izuzetno zanimljiv.

Ja volim monitor audio silver i gold seriju i ne mislim da je zvuk kliniÄki ili suv. Naprotiv, klavir, vokal ili akustiÄna gitara zvuÄe potpuno prirodno, živahno, Äak leprÅ¡avo. Ako im neÅ¡to fali onda je to bio manjak niskih tonova kod florstendera u rs seriji koji ih je Äinio tankim u prostorijama većim od 25kv. Sa rx serijom mislim da je to umnogome popravljeno i jedan od plusova na testu je odliÄan bas. Finel nikad nisam imao prilike da Äujem, ali poÅ¡to su u pitanju novosaÄ‘ani to se lako da ispraviti...

AVrisiveri, HT six packovi i tako to me ne zanimaju. Ali zato je retro kutak bolji no ikad - Marantz 2250b! ;) Ponosni sam vlasnik jednog komada ove sprave i svi komplimenti g. Karapandžiću najpre na izboru a potom i na prikazu. Ipak, osećam potrebu da kažem i ja par reÄi o ovoj spravi jer mislim da je prikazana bez korišćenja tonskih kontrola. Nedavno je na forumu neko (ja se izvinjavam Å¡to stalno govorim 'neko', 'jedan post', 'jedna tema', ali stvarno ne mogu da popamtim) sjajno primetio da je audio industrija napravila fantastiÄan potez uvoÄ‘enjem audiofilskih komponenti bez kontrola zvuka, istovremeno prodajući žice kao alat za tu namenu. UÅ¡teda na prvoj i ogroman profit na drugoj stvari. E, pa ovaj je risiver pravljen pre nove ere i na njemu možete videti 'Å¡umu' dugmića za regulaciju zvuka. Ako vam kojim sluÄajem fali basa, pritisak na dugme loudness će basom i to onim masivnim i teÅ¡kim napuniti svaki zvuÄnik, ne znam kako da je zahtevan, a nekakav bookshelf će protresati udarima tako da će biti nemoguće sluÅ¡ati ih bez pritiska na dugme pored, a koje se zove low filter. A ostaće kristalni visoki tonovi. Mislim, imati ovakvu spravu, a poiskljuÄivati sve dugmiće i sve kontrole staviti na nulu (a ima i kontrola za srednji opseg, ej!) nema mnogo smisla. Onda biste mnogo bolje proÅ¡li sa novim exposureom ili thuleom i igrali se žicama. Jer joÅ¡ jedan kvalitet ove sprave je to Å¡to nema puno mesta za igrarije sa žicama. Prima golu žicu i to onu od 4mm jedva. Krajevi kimberovog 4pr kabla morali su da budu tretirani nekakvim lemom da bi mogli da uÄ‘u u izlaze za zvuÄnike... Nedavno sam udomio Revoxa A78 i tražeći mu mesto po sistemima uporedio ga i sa ovim risiverom. Uprkos protivljenju zvaniÄne vlasnice koja isprva nije htela ni da Äuje da se njen prelepi maranc menja za 'ovo ružno Äudo'. A Å¡ta ćeÅ¡ ako zvuk bude bolji, pitao sam ja. NiÅ¡ta, pristala je, uz reÄi - moraće da bude mnogo bolji. Ja sam bio uveren da će revox svirati bolje, ali nije bilo potrebe za reÄima - i ja i revox smo dobili po prezriv pogled i potom je 2250b ponovo vraćen na policu da tu i ostane. Kad sam prijatelju opisivao test, on se smejao i rekao - to je zato Å¡to ti i tvoja ćerka volite metalska pojaÄala; nek trese lupa udara i vama dobro. Sad, možda je tako. Ali ako uložite oko 250 za ovakav ili sliÄan risiver i joÅ¡ koju kintu na neko osvežavanje, voleo bih da Äujem cenu tog pojaÄala koje mu eventualno može stati na crtu. Eventualno...

Audiofilske, cd i dvd recenzije informativne. ViÅ¡e volim da Äitam dugaÄke i dosadne textove kakve i sam piÅ¡em, ali ok - ipak su ovo hi-fi a ne muziÄke novine. Ovo viÅ¡e doživljavam kao ukazivanje na novitet koji smo eventualno propustili.

Sve u svemu, nastavljam da sakupljam i rizniÄim vaÅ¡e novine :screwy

Link to comment
Share on other sites

"ViÅ¡e volim da Äitam dugaÄke i dosadne textove kakve i sam piÅ¡em"

A ja najvise volim da procitam 1 (jedan) ovakav post, nego raznorazna lupetanja na 5 predhodnih strana...ko je gde kupio HF i dal mu je izguzvan i sl..

Koko care :screwy

Inace nisam mislio ikog da uvredim, samo... :screwy

Link to comment
Share on other sites

Koko Bil imao sam prilike da cujem Clearaudio Concept gramofon sa njihovim smartphono preampom na prezentaciji One Hifi i mogu da kazem da je zvucno izuzetan,po meni potpuno je zasenio Accuphase cd koji je tad svirao(to se odlicno osetilo na plocama Blues Company,John Lee Hooker...).Za pare koje kosta 1400 evra u kompletu sa smartphono preamp-om zaista sjajan izbor.Pohvalio bi posebno i naslovnu stranu Hi-Files-a koja po meni izgleda najluksuznije do sad i daje casopisu posebnu notu ekskluzivnosti.Testovi odlicni,pun pogodak je sto su testirana gramofonska pretpojacala.Nadam se u jednom od sledecih brojeva da opet bude test gramofona(lepo bi bilo da bude jedan po svakom broju,na primer test legende Technics-a sl-1210mk2).Predlozio bi i da bude test kablova(Interkonekt,zvucnickih,strujnih...).

Link to comment
Share on other sites

Sjajan broj!

Ali da ne ostane samo na tome, evo i malo detaljnijih utisaka:

Sve pohvale kako za uporedni test gramofonskih pretpojaÄala tako i za test clearaudio gramofona, iako ni jedno ni drugo nije 'my cup of tea'. Prvo zato Å¡to pojaÄala bez phono sekcije ni ne razmatram, a drugo zato Å¡to mislim da za taj novac može da se kupi puno bolji starež. Naravno, ima ljudi koji su mi već rekli da žestoko greÅ¡im u pogledu prve stvari, tj da su kad priÄamo o toj, ekonomskoj klasi, phono sekcije u integralcima u 100% sluÄajeva inferiornije u odnosu na iole kvalitetnije pretpojaÄalo. I da pretpojaÄalo treba koristiti imali na pojaÄalu phono stage ili ne. Ali to je već životni stav. Verovatno greÅ¡im i za ovo drugo, jer mi je miÅ¡ljenje formirano na predubeÄ‘enju - ja taj gramofon nisam Äuo. No, bilo kako bilo, ima ljudi sa filozofijom da novce daju samo na nove stvari i teÅ¡ko je sa njima argumentovano polemisati. Zato su oba testa viÅ¡e nego dobrodoÅ¡la i možda ih i liÄno iskoristim ako ikad uÄ‘em u keÅ¡ :screwy

Sonos system me uopÅ¡te ne zanima, nisam ni Äitao. Mene nikad nije dotakla ta naim magija ("...s naimom muziÄari dolaze u goste..."). ÄŒuo sam jedan sistem u one hi-fiju, jedan (valjda isti) na showu, i jedan u kućnim uslovima. Svira to ok naravno, kako i ne bi za te pare, ali nikad nisam osetio želju da to posedujem. Exposure je kanda novi best buy u kategoriji pojaÄala oko 1.000e. Imao sam prilike da Äujem oba modela u AV impulsu, izgleda da zaista imaju potencijal, ali žao mi je Å¡to nisam mogao da ih Äujem sa većim ili bar meni poznatijim zvuÄnicima. I spendor i neat su mi relativno nepoznati, posebno konkretni modeli. Ali fakat je da je zvuk oba exposurea bio mnogo mnogo bolji sa većim modelom spendora. Na papiru, 75W koliko isporuÄuje 2010 dovoljno je za bilo Å¡ta u kućnim uslovima. Ali g. Stojanović vrlo korektno u uvodu napominje da se sa 3010 dobija signifikantno bolji zvuk i da iako razlika u ceni nije mala, odražava razliku u zvuku. Istom prilikom je kratko uporedio creek i exposure plejere i moram reći da se u svemu slažem sa njegovim ocenama. Zato ću mu, nakon Å¡to je pojaÄalo testirao na njemu poznatoj opremi, verovati i za onaj osmeh na kraju ;)

Ja liÄno ne bih dvaput pogledao florstender sa basovima od 5 inÄa. Ali znajući da g. Karapandžića nije lako zadovoljiti kad je bas u pitanju, Opera Grand je onda stvarno 'peak'. Poznato je, a nedavno je na forumu i ponovljeno predubeÄ‘enje da vlasnike italijanskih zvuÄnika ne zanima zvuk već dizajn, no ovakvi komplimenti u ovom testu to joÅ¡ jednom uspeÅ¡no opovrgavaju.

Voleo bih da probam ovaj Dynaudio Excite u mom B sistemu. Jedan Lyngdorf i jedan NAD i sa oba svira odliÄno? To nije ono Å¡to ja znam o dynaudiu kao takvom. Ima jedna diskusija na temu dynaudio, tamo se nisam ukljuÄivao ali reći ću kratko - kad se sve uklopi dynaudiu nema ko da prismrdi, Äak ni moj voljeni tannoy. Ali ako se ne uklopi, u Å¡ta ne mislim samo na preteću opremu već i na poziciju, ume da bude Å¡upalj kao kakva kanta. ÄŒuo sam i jedno i drugo i zato je moje miÅ¡ljenje da je dynaudio možda i najzajebaniji igraÄ koji znam. Ovaj test je zato izuzetno zanimljiv.

Ja volim monitor audio silver i gold seriju i ne mislim da je zvuk kliniÄki ili suv. Naprotiv, klavir, vokal ili akustiÄna gitara zvuÄe potpuno prirodno, živahno, Äak leprÅ¡avo. Ako im neÅ¡to fali onda je to bio manjak niskih tonova kod florstendera u rs seriji koji ih je Äinio tankim u prostorijama većim od 25kv. Sa rx serijom mislim da je to umnogome popravljeno i jedan od plusova na testu je odliÄan bas. Finel nikad nisam imao prilike da Äujem, ali poÅ¡to su u pitanju novosaÄ‘ani to se lako da ispraviti...

AVrisiveri, HT six packovi i tako to me ne zanimaju. Ali zato je retro kutak bolji no ikad - Marantz 2250b! :( Ponosni sam vlasnik jednog komada ove sprave i svi komplimenti g. Karapandžiću najpre na izboru a potom i na prikazu. Ipak, osećam potrebu da kažem i ja par reÄi o ovoj spravi jer mislim da je prikazana bez korišćenja tonskih kontrola. Nedavno je na forumu neko (ja se izvinjavam Å¡to stalno govorim 'neko', 'jedan post', 'jedna tema', ali stvarno ne mogu da popamtim) sjajno primetio da je audio industrija napravila fantastiÄan potez uvoÄ‘enjem audiofilskih komponenti bez kontrola zvuka, istovremeno prodajući žice kao alat za tu namenu. UÅ¡teda na prvoj i ogroman profit na drugoj stvari. E, pa ovaj je risiver pravljen pre nove ere i na njemu možete videti 'Å¡umu' dugmića za regulaciju zvuka. Ako vam kojim sluÄajem fali basa, pritisak na dugme loudness će basom i to onim masivnim i teÅ¡kim napuniti svaki zvuÄnik, ne znam kako da je zahtevan, a nekakav bookshelf će protresati udarima tako da će biti nemoguće sluÅ¡ati ih bez pritiska na dugme pored, a koje se zove low filter. A ostaće kristalni visoki tonovi. Mislim, imati ovakvu spravu, a poiskljuÄivati sve dugmiće i sve kontrole staviti na nulu (a ima i kontrola za srednji opseg, ej!) nema mnogo smisla. Onda biste mnogo bolje proÅ¡li sa novim exposureom ili thuleom i igrali se žicama. Jer joÅ¡ jedan kvalitet ove sprave je to Å¡to nema puno mesta za igrarije sa žicama. Prima golu žicu i to onu od 4mm jedva. Krajevi kimberovog 4pr kabla morali su da budu tretirani nekakvim lemom da bi mogli da uÄ‘u u izlaze za zvuÄnike... Nedavno sam udomio Revoxa A78 i tražeći mu mesto po sistemima uporedio ga i sa ovim risiverom. Uprkos protivljenju zvaniÄne vlasnice koja isprva nije htela ni da Äuje da se njen prelepi maranc menja za 'ovo ružno Äudo'. A Å¡ta ćeÅ¡ ako zvuk bude bolji, pitao sam ja. NiÅ¡ta, pristala je, uz reÄi - moraće da bude mnogo bolji. Ja sam bio uveren da će revox svirati bolje, ali nije bilo potrebe za reÄima - i ja i revox smo dobili po prezriv pogled i potom je 2250b ponovo vraćen na policu da tu i ostane. Kad sam prijatelju opisivao test, on se smejao i rekao - to je zato Å¡to ti i tvoja ćerka volite metalska pojaÄala; nek trese lupa udara i vama dobro. Sad, možda je tako. Ali ako uložite oko 250 za ovakav ili sliÄan risiver i joÅ¡ koju kintu na neko osvežavanje, voleo bih da Äujem cenu tog pojaÄala koje mu eventualno može stati na crtu. Eventualno...

Audiofilske, cd i dvd recenzije informativne. ViÅ¡e volim da Äitam dugaÄke i dosadne textove kakve i sam piÅ¡em, ali ok - ipak su ovo hi-fi a ne muziÄke novine. Ovo viÅ¡e doživljavam kao ukazivanje na novitet koji smo eventualno propustili.

Sve u svemu, nastavljam da sakupljam i rizniÄim vaÅ¡e novine :screwy

Link to comment
Share on other sites

Pa kad bi Koko poceo da pise, to bi uslovilo izbacivanje svih zivih "full screen" reklama na kojima ionako bilduju broj strana. To bi naljutilo distributere, a ne isplati im se da za 300 kinti povecavaju jos vise ionako "isrpnih" 100 i kusur strana :screwy Mada, kada bi umesto mlake vode o plazmama, 5.1 igrackama i sl. ubacili ponesto pametno, mozda bi se i naslo mesta za Koko Bila. :screwy

Link to comment
Share on other sites

@zika

Prihvatamo reklamacije i ko god ima problem moze da se javi i resicemo sve.

U vezi naslovne... postoji nesto sto dizajneri zovu peti prolaz. Na naslovnoj strani primeti srebrnu boju, dakle ne obicnu sivu, vec pravu silver koja se ne dobija mesanjem CMYK boja.

@nikk18adsl

Opet sve pogresno shvatas. Sto vise reklama, to ce vise casopis imati strana sa tekstovima. Jednostavno je.

5.1 sistemi i televizori su delovi sistema kucnog bioskopa, a to je druga po redu tema kojom se Hi-Files bavi.

Hi-Files se ne zove Stereo.

Link to comment
Share on other sites

Onda smo u paradoksu.Na ovom forumu,koji bi trebalo da odslika stanje publike koja bi trebalo da kupi ovaj magazin, je masa tekstova a bogami i pitanja (moje misljenje,ispravite me ako gresim) usmerena na stereo pojacivace i ostale stereo uredjaje u odnosu 75-80% prema 20-25% za multimediju. Sto ce reci da stereo ipak preovladjuje. :screwy Ipak,ne mislim da toga ima previse u nasem magazinu mada odnos varira od broja do broja.Poslednji broj je dobro izbalansiran. Casopis ima pristojanu stampu na dosta dobrom papiru i uglavnom opravdava cenu kostanja.Moj glas je ,prema tome, za stereo!!! :screwy

Link to comment
Share on other sites

Ova tema je dobar primer neverovatne sarolikosti i spektakularnih razlika medju clanovima,

od notornih besmislica do vrhunskih recenica.

Koko Bil, sta reci, full respect brate pravi gospodine!

Slazemo se u svemu.

Jedino sto ne mogu da zamislim da pises za Hi-Files ili neki drugi slican magazin a da te ne anesteziraju.

Sto se tice ovog broja Hi-Files, za 300 din sasvim OK. Sreca da je konkurencija tako bedna.

Link to comment
Share on other sites

@nikk18adsl

Opet sve pogresno shvatas. Sto vise reklama, to ce vise casopis imati strana sa tekstovima. Jednostavno je.

5.1 sistemi i televizori su delovi sistema kucnog bioskopa, a to je druga po redu tema kojom se Hi-Files bavi.

Hi-Files se ne zove Stereo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...