Jump to content


Odli�an thread o dekovima


Austin

Recommended Posts

Pre nekog vremena sam nabasao na poljski Audiostereo forum, i u analog sekciji foruma pronađem thread o dekovima (oni ih zovu magnetofon) http://www.audiostereo.pl/Magnetofon_/_25751.html. Sada već ima preko 400 stranica sa detaljnim fotografijama sklopljenih i rasklopljenih uređaja, prava poslastica za nas ljubitelje dekova. Jedini problem predstavlja poljski jezik (bar meni). :order

Link to comment
Share on other sites

Pre nekog vremena sam nabasao na poljski Audiostereo forum, i u analog sekciji foruma pronađem thread o dekovima (oni ih zovu magnetofon) http://www.audiostereo.pl/Magnetofon_/_25751.html. Sada već ima preko 400 stranica sa detaljnim fotografijama sklopljenih i rasklopljenih uređaja, prava poslastica za nas ljubitelje dekova. Jedini problem predstavlja poljski jezik (bar meni). :o
Link to comment
Share on other sites

Bezobraznici jedni, stvarno nema smisla da me prozivate :facehearts.

Pakujem se i idem u Poljsku ili cu bar da uzmem casove jezika :wave2. Kakav sajt, puno hvala na linku, nisam znao za njega... milina za oci, sta li tek ljudi pisu...

Taj Onkyo TA-2070 sam imao, mnogo lepse izgleda nego sto radi. A 2900... smrc, njega nikada nisam uspeo da nabavim.

Ja sam nedavno nabavio Nakamichi CR-4E. Dek je bio kako je vlasnik i opisao, ali u jos boljem stanju (10/10), na mehanici nije bilo skoro nikakvih tragova rada (vidi se uvek prasina kod DD motora, ali toga ovde nije bilo), no azimut je bio malo pomeren a i kalibracija je cudno radila. Nista mi nije bilo jasno, mehaniku sam vec bio rasturio, ocistio remenice, podmazao lezajeve, zamenio remen ali... na kraju sam skapirao banalnu stvar - neki majstor je menjao gumicu i pokidao jednu ili vise zica na glavi za reprodukciju (ne znam kako je uspeo). Zalemio je nekako nazad ali je obrnuo kanale. Ja sam pomislio da je fabricka greska oznake na stampi da kada menjam nivo signala na trimeru za levi kanal, menja se desni :wave2. Cim sam razlemio i zalemio kablove, podesavanje po servisnom uputstvu je islo super. Malo sam se zezao i bez problema isterao 20 kHz na normal, hrom i me trakama na -20 dB, jedino sto je to po starom standardu (50 mV umesto 77.5) kako je ovaj dek predvidjen da radi.

Nazalost, zbog obaveza prema casopisu nemam bas puno vremena za svoje ljubimce. A kako godine idu, kada kupite dek sve vise rada i truda morate da ulozite da biste ga doveli u neko solidno radno stanje.

Moj Tandberg 910 svira kod Scepe pa on moze da iznese svoje misljenje o njemu. Ja moram priznati da se radi o vrhunskom deku koji je na nekim mestima ipak napravljen aljkavo ali dobro, sta sad.... Medjutim njegov zvuk nije bas ono sto meni prija. Ne kazem da je los, samo mi je malo hladniji i tvrdji nego sto volim, cist kao da je potekao iz laboratorije. Dragon, B215 ili Z6000 imaju ono sto mom uhu prija, mada su realno gledano svi razliciti. I... da ne zaboravim JVC DD9, stvarno je izuzetna masina. Video sam u reklamama da se JVC hvalio kako DD9 ima zavijanje i podrhtavanje 0.019%, po istom standardu Nak dekovi sa Sankyo mehanikom, duplim kapstanom (JVC ima samo jedan) i DD motorom treba da razviju oko 0.028%. Mislio sam da je ovo laza/paralaza za JVC dok se nisam dokopao servisnog uputstva - tamo se stvarno navodi kako provera wow&flutter-a treba da pruzi rezultat od 0.019% ili manje. Znam da na testovima Sankyo mehanika uvek podbaci i ima oko 0.035% koeficijent sem na ponekoj traci gde je bio u okviru specifikacija. Gledao sam i dijagram toka autokalibracije kod DD9, retko resenje sa snimanjem signala sa oba kanala i odredjivanjem srednje vrednosti, slicno ili bolje su radili samo jos neki dekovi, na prste covek da ih nabroji.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pre nekog vremena sam nabasao na poljski Audiostereo forum, i u analog sekciji foruma pronađem thread o dekovima (oni ih zovu magnetofon) <!-- m -->http://www.audiostereo.pl/Magnetofon_/_25751.html<!-- m -->. Sada već ima preko 400 stranica sa detaljnim fotografijama sklopljenih i rasklopljenih uređaja, prava poslastica za nas ljubitelje dekova. Jedini problem predstavlja poljski jezik (bar meni). :order

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...