Jump to content


Legendarne radio emisije/stanice


Donkey

Recommended Posts

Bas me zanima sta ko od vas smatra za kljucne radio stanice , emisije koje nije propustao , itd.

(ili koje mozda i dan-danas postoje u kvalitetu dobrog radijskog programa. Mozete ovde prozboriti nesto i o tehnici emitovanja, jer jeste, to je danas svakako lakse. Ali samim tim sto je lakse napraviti program, nazalost izgleda da lose utice i na kvalitet)

Ja sam zanrovski gledano pratio dosta puno nekad. Realno, danas je ono sto se cuje u etru

u Novom Sadu _O_C_A_J_N_O_ ! ali ne valja ni net striming, a ono sto danas davi je pretrpanost reklamama i raznoraznim komercijalnim programom . Dakle, nije to to ! To je neko moje misljenje.

Tuga ziva kad ukljucim tjuner.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Neka emisija sa Popcorn u najavi sredom vece na 202. Kupio sam najjacu antenu da bih kad je lepo vreme u Somboru sa sumovima slusao.

Ozon, za zaljubljene nedeljom vece.

Randevu sa muzikom svaki dan sem utorka kad je Bora Otic smarao svojom pricom i nijedna strofa se nije mogla cuti bez njegovog ubacivanja. Zbog toga mi ne pada na pamet da gledam petkazanja jer imam stresove iz mladosti kad cujem njegov glas.

Na Zagrebu je bilo oko 1 svaki dan neka dobra emesija ali se ne secam

Link to comment
Share on other sites

Ono što su nekad prigovarali da im nedostaje u uređivanju emisije (onima koji su radili kvalitetne emisije), danas postoji u svakoj radio stanici (tehnika). Ali više nema njih.

Mene je do kraja odvratilo kada su sa moje omiljene stanice otiÅ¡li neki radnici, pa ostalo samo*** , pa kad Äujem te reklame, pa onda dosadne "vi sluÅ¡ate taj radio na toj frekvenciji" svaki Äas...

Prije par godina sam tražio neku dobru stanicu sa domaćom muzikom, nakon dosta vremena nađem ja jednu takvu (druge su sve imale strano), nakon što je pjesma završila, ispalo je da je to stanica iz kraja gdje se većina vas nalazi. Ovoga se uvijek sjetim kad se nekome u mom kraju usije glava.

Nekad sam volio prije spavanja upaliti radio, pa me uspavao dobrim pjesmama. Nema toga više...

Sjećam se da sam Äuo kako se nekada radilo skidanje programa (viÅ¡e igrice nego programi) za raÄunare (spektrum, komodor) preko radija. Poznanik m je rekao kako su obiÄno nakon takvog prenoÅ¡enja dobivali pozive sluÅ¡atelja kako zadnjih par minuta nisu imali dobar signal (oni koji su oÄekivali muziku). RijeÄ je bila o radio emisiji o raÄunarima, pa su slali preko radio signala podatke, na isti naÄin kako se nekada spremalo na kazetu.

Link to comment
Share on other sites

Najlegendarnija radio emisija svih vremena je DISCO TOP(SUSRET) NA 202-ici !!!! Secam se jos kao klinac u skoli ranih 80-ih pa i kasnije do mog odlaska u JNA da se sreda u 21h nije propustala. Svi moji drugari iz kraja su isto bili `radio fanatici`(a ko nije u to vreme) i pravili smo nedeljne top liste najboljih pesama a kad je sreda uvece onda nema druzenja ispred zgrade vec svako uz svoj radio prijemnik,olovka i papir obavezni kao u skoli...Duh radio programa je naveliko diktirao ono sto ce da slusa tj. sta su svetski hitovi i svi su ziveli istim duhom. Ma tada je bilo divno vreme, u vazduhu su bili neki drugi `osecaji i mirisi`muzika je plenila duse nase mladosti, POP DISCO 80-ih PRICA NEISPRICANA DO KRAJA...Valjda zato zivi i dan danas!!!!!

To je donekle i razumljivo jer do `89-90 nasa TV je imala samo 2 programa , onaj 2 se ukljucivao tek u 16h popodne. Nisi imao ni sta da vidis ni da cujes zato je radio bio br.1. Jak je u to vreme bio i DISCOMER na Studiu B (ako se ne varam) mada je ovaj prvi bio TOP legenda sa jacom iskusnijom ekipom. Dragan Kozlica , Nena Ognjenovic.. jedno vreme im se prikljucio i Milan Poznanovic e to je tek bio CUNAMI. Uzivo javljanje u emisiju bilo je prakticno nemoguce , jer su linije bile prebukirane... Njih dvoje su imali sve sto postoji na plocama , nisi mogao da izmislis pesmu a da oni nemaju maxi singl. Tada se to pustalo sa ploca i trakasa a ne kao sad sa PC. Stara skola! Nazalost taj tandem nije mogao dugo opstati zajedno jer se nije znalo ko je `jaci`(mada JA znam) razlaz je bio neminovan to je isto kao da se sretnu BRAZIL i ARGENTINA i treba da se ujedine u istu ekipu. Jbg kako spojiti nespojivo. Setih se sada da sam davno u jednom postu i napisao da sam bio clan disco susreta `98-2000(na poziv D.Kozlice i dozivotno sam pocastvovan) i da mi je stigla PP od jednog clana foruma sa sledecom recenicom (izmedju ostalog......)`HVALA VAM ZA TE DIVNE SREDE`. Uhhhhhh!!! Sta reci a ne zaplakati!!

Za sada toliko, da ostavim mesta i drugim clanovima da iznesu svoje vidjenje mozda cu se kasnije javiti .Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo sta je meni ostalo u secanju :

- U 80-im (kao i 70im) na podrucju Srbije i sire bio je mega popularan radio BG 202.

Tesko ga je bilo chuti malo dalje od Bg ali se secam i frekvencija (98.5 ,101.4 i valjda 104.0)

Od legendarnih emisija

- Indexovo radio pozoriste ,

-Dragstor ozbiljne/zabavne muzike ,

-Hit 202, a pre njega od 18 valjda bese neka emisija

- snimajte , pa ide ceo album - poslastica. , vikednom

- Modulacije (Da tako se tada emitovao Wireless program za racunare. Takodje je to radio i "cip i sedam jarica" , ne znam valjda na bg1 , ali i Zagreb, neki od proframa) i

-Ozon petkom Darka Kocijana.

-Disko susret , naravno sredom , a onda bi Kozlica sledeceg dana donosio ultra novitete , koje je emitovao oko , ili iza ponoci u emisiju - Beogradsko prepopodne (posle hita , od 11 je islo) i u celini pustao najnovije stvari za diskare (tako su se zvali u NS ljude koje slusaju non-rok zvuk)

Ova emisja je potpuno tukla zanrovski slican

-Disko Fokus radio Osijeka , ili plejadu nekreativnih likova sa Radio Novog Sada u okviru emsije

-Disko Randevu utorkom

, od kojih je jedino preziveo mutant iz Djurdjeva Bora Otic. Tuzno je da su najgori preziveli (Vidim i na bg 202 jos samo onaj "avion" i one olinjale metalke), doduse osim Bogice, Simurdica i Otica, Balabanke , vise se sa radio NS nikog ni ne secam. Legendari mi je bilo kad je voditelj Randevua pustio "When will i be famous" one ultra-netalentovane grupe Bros , i rekao je "Ako ovako pevaju - nece nikad" , i postaste hit br 1 :screwy A secam se i pomezne najave narcisodinog Terence Trent D Arbyja... Sve na tim budjavim programima RNS. E da, u okviru subotnjeg sportskog popodneva pustao se disko iz Disko randevua

-Devedestih slika postaje sarolika. U Ns bese popularan Pan Radio 100.6 (kasnije i Pan Plus 101.6)

Bila i neka duhovita emisija "Strava protiv mrava i dzava protiv bubasvabe") Onda je 1998-e dosao i Radio Dunav , sa utra popularnim Musickim.

-Ja sam slusao uglanom Dunav, ali ne Musu, vec ne znam ni kad... ali Najvise od svega Bgradski radio politika! 105.2

Ovo sto pominjem je islo vikendom

-Talking loud, urbani dzez, voditelj izvesni Bagzi

-Fiesta Latino

-Helter Skelter (rok 70-ih) valjda vikendom

-Rught Stuff (Soul, funk)

-Soul Patrol Baneta Loknera.

U to vreme sam dosta slusao crni zvuk pa se secam i

-Pazi Lezi Dzez, sa Dunava voditelj drhtavog glasa ali i

-Dzezva , sa RNS , voditelj nadobudnog glasa, ali sjajan fri - dzez bese.

Trece doba je slusalo RBG

-Jovanovice , ili

-Veselo vece,

, koji se tada cuo sirom evrope putem ivanjiskog predajnika za srednje. RBG2 je bio namenjen za striktno intelektualne price i nije bio los ( danas je to neopisivi uzas i smor)

Pokusavao sam da uhvatim u Zagreb101 -bezuspesno (Jos sam uspevao samo ZG1,2, Osijek, Sarajevo 1 i 202... Provincijalci tztztz)

Link to comment
Share on other sites

Koncepcija vecernjeg programa 202 ke je bila fenomenalna. Kada sam imao vremena uvek sam je slusao uvece i jako mi je zao danas kada sam na odmoru kad vidim da danasnja 202ka nije ni sena od one nekada ( kao na Studio :wink:.

Ponedeljak - vece klasike

Utorak - dzez

Sreda - Disko susret

Cetvrtak - mislim da je bilo vece poezije , kulture

Petak - dragstor

subota - hit nedelje , uvek pizdeo zbog 16 godisnjih curica i vecitih Duran Duran :screwy

nedelja - Ozon, indexovo radio pozoriste.

od 19.30-20.00 Snimajte

Studio B

Sta da kazem , ne znam koju bih izdvojio.

PS. svaka cast pokretacu teme :oops:

Link to comment
Share on other sites

:wink: Takodje,slusao sam svaku emisiju.Voleo sam deo u kome su pustali mix odredjene grupe(secam se da je jednom bila Radio Rama).Andreoti70 je gostovao sa svojom kolekcijom ploca,to se secam(rado sam to slusao jer je pustao najvece hitove).Odlicna je bila i najava pesama na top listi(popcorn).Dosta pesama iz tog perioda su mi ostale zelja da nabavim,tako da cim mi stigne gramofon ovih dana "ojadicu mog druga Andreotija za ploce(da ih presnimim)" :screwy .Cuveni voditelj i Dj Dragan Kozlica je svojevremeno pustao muziku u Diskoteci Zu 1989/90(kasnije se zvala Johnny Walker),secam se hitova koje pustao poput Joyce Sims-come in to my life,Roxette-the look...Kao klinac sam poceo da slusam Disko susret sredinom '80-ih,secam se tad hita "let's go,let's go".Imao sam tad Risiver i dek Korting ta i c 220.Secam se da mi tesko pala vest o ukidanju Disko Susreta,zasto su ukinuli tako popularnu(najpopularniju) i legendarnu emisiju nije mi jasno.Lepa su to vremena bila,bezbrizna.

Link to comment
Share on other sites

Tri najznaÄajnije emisije, i najbolji izvori muzike za snimanje u drugoj polovini Å¡ezdesetih su bile:

- Sastanak u devet i pet (nedeljom)

- Randevu sa muzikom na radio NS

- Neka emisija na mađarskom jeziku, na radiju "Slobodna Evropa" - ne sećam se termina.

Ako zanemarimo krÄanje starog radija, ove su emisije mogle da se "hvataju" Äisto, i, uglavnom, uz malo strpljenja, tu se moglo sakupiti sve Å¡to je vredelo na tadaÅ¡njoj pop-sceni. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...