Jump to content


Pinball Wizard Records - otvaranje u subotu 6.2.2010.


Willi Studer

Recommended Posts

Definitivno si imao mnogo srece. Pricam o SC izdanjima u poslednje tri godine. Pitaj ljude iz One HiFI.

Inace, te 180/200 grama su generalno cesto jako krive, vec sam pisao o tome, to je prava enigma.

Nisam ih kupovao u poslednjih nekoliko godina, možda Äak negde od 2006. Zaista Å¡teta Å¡to su pokvarili kvalitet :cheers

Link to comment
Share on other sites

Razumem ponudu na 45rpm radi boljeg kvaliteta, ali zaÅ¡to razvlaÄe regularne albume na duple vinile na regularna 33 obrtaja nije mi sasvim jasno?

Da l' da se pesme ne tiskaju jedna kraj druge, il' još više zarađuju, ili su prosto zaboravili tehnologiju izrade malo dužih albuma?

Sad sam se setio da imam u kolekciji pomalo bizarno izdanje na jednom lp-u, a radi se o prva tri klavirska koncerta Saint-Saens-a koje je snimio Aldo Ciccolini sa Orkestrom Pariske opere i Serge Baudo-m. To je sve ukupno nekih 82-83 minuta na obe strane ploÄe i nisam mogao da verujem svojim oÄima kada sam tu ploÄu pronaÅ¡ao u prodavnici Verdi na Obilićevom vencu. InaÄe, ploÄa sasvim lepo zvuÄi, ima lepu dinamiku, svi instrumenti se lepo Äuju, a nekoliko glava koje sam promenio na gramofonima su uvek dobro prolazile kroz brazde!!! Postala je neizostavni rekvizit za "checking" prilikom svake promene u gramofonskom sistemu. Da ne bude zabune, ovo je EMI izdanje iz osamdesetih (takoÄ‘je je i snimak njihov), digitalno remasterovano i Å¡tampano uz korišćenje DMM tehnologije koja je bila dosta popularna u to vreme. Možda razlog Å¡to je toliko muzike utisnuto na standardnih 33 obrtaja leži baÅ¡ u toj, za osamdesete godine, novoj tehnologiji, ali bih za kraj napomenuo da je tadaÅ¡nja cena bila sasvim proseÄna.

Dakle, kad se hoće može se ... jedino što je zarada nešto skromnija.

Danas istu muziku možete nabaviti ovako:

http://www.amazon.co.uk/dp/B000002SEM?t ... amp=211189

ili

http://www.amazon.co.uk/dp/B000024XYR?t ... amp=211189

Link to comment
Share on other sites

Malo iskustava iz Pinball Wizarda ( koja generalno vaze za kupovinu novog vinyla, preko neta, druge prodavnice):

- Oprez sa Blue Note izdanjima, cesto su ploce prilicno krive , desava se i da zvucno nisu dobre (relativno retko). Skoro sva Blue Note izdanja su 1420 din, vrlo OK cena.

- Poseban oprez sa Simple Vinyl izdanjima - vrlo cesto su ekstremno krive i cesto se desava da je zalepljen delic jeftinog papirnog unutrasnjeg omota na vinyl - tesko se skida. Posebno je cudno sto ova izdanja imaju upadljivu i pretencioznu audiofilsku nalepnicu. Mada, uglavnom zvuce vrlo dobro (ako igla uspe da isprati brazdu :thumbsup2 ).

- Speaker Corner, nisam ih video u PB, takodje cesto krive uprkos audifilskim pretenzijama i visokoj ceni.

- Atlantic, Columbia - na svasta moze da se naleti, uglavnom su manje/vise OK .

- Sundazed, Get Back, For Man With Beards - generalno su safe bet, retko ima problema.

Zanimljivo je, sto manji izdavac - to bolji kvalilet.

Zemlja proizvodnje: evropska reizdanja su generalno bolja od US reizdanja. Japanska su najbolja.

Obavezno bar vizuelno proverite plocu u radnji, idealno i na gramofonu.

Sacuvajte racun.

Cena nije garancija kvaliteta.

Zamenite jeftine papirne unutrasnje omote kvalitetnijim (polylined i slicno).

Zaboravih, o braco moja, (ne zamerite, citam ovih dana Paklenu Pomorandzu ponovo), da preporucim vinyl reizdanja

Universal Music Group/ Back to Black (http://www.backtoblackvinyl.com/index.php), fully recomended!

Link to comment
Share on other sites

@Lakedemon

Koliko poglavlja ima tvoje izdanje Djavolske Nerandže?U originalu ima dvadeset i jedno,valjda zbog godina punoletstva.Tako su je izdavali u Evropi a u Americi su je skratili za jedno poglavlje (da li zbog tabaka ili moralisanja).Kod nas su,iz nepoznatog razloga,objavili skraćeno,ameriÄko izdanje;Bret Easton Ellis-AmeriÄki psiho,Äekiraj ako te zanima,mene je smorila,ali je zgodna za filozofsko-psiholoÅ¡ko-egzistencijalistiÄko-moralistiÄka istraživanja ..

Link to comment
Share on other sites

Evo da se pohvalim, i ja sam skromno potpomogao ljubazne domacine pre neki dan, uletela je Hoodoo Man Blues - Junior Wells, izdanje Delmark. Kvalitet vinila nije za pohvalu, sa cujnim krckanjem od prvog pustanja. Ipak, u pitanju je "skromno" izdanje na 140g vinilu, pa nisam ocekivao mnogo bolje. Atmosfera je prijatna, police pune interesantnih izdanja, pogotovo BlueNote. Mala zamerka na skoro potpuni nedostatak klasicnog roka, Floyd-a, Stones-a, Zeppelina, Claptona... Nadam se da ce se posao, a samim tim i izbor znacajno prosiriti u skorijoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

... Mala zamerka na skoro potpuni nedostatak klasicnog roka, Floyd-a, Stones-a, Zeppelina, Claptona... ..

Upravo ovo doživljavam kao poseban kvalitet :bounce

ImaÅ¡ gomilu izdanja klasiÄnog roka, samo Å¡to pod odrednicu 'klasiÄni' uglavnom ne potpadaju imena koja navodiÅ¡.

Btw, propustio si, ili se prodalo: ovo

Link to comment
Share on other sites

prvo da zahvalim ras-u na pomoci oko stupanja u komunikaciju sa vlasnicima. :screwy ipak su mi na kraju odgovorili mail-om. takodje se zahvaljujem ziki i slobodanu na odgovoru.

e sada onaj gori deo price - cene nisu bas onakve kakve su ovde na forumu najavljivane. Primer, cena jedne od ploca koje su me interesovale, Leonard Cohen - Songs of Leonard Cohen(Sundazed), je 2360 dinara. Cena ove ploce na Acoustic Soundsovom sajtu je $16.98 ili kada se preracuna 12,43 Eura, http://store.acousticsounds.com/d/59348 ... Record__LP, sto bi znacilo da me ova ploca izadje gotovo duplo u odnosu na cenu na AS sajtu. mislim da je to ipak previse? :bounce

bez obzira na sve zelim vlasnicima uspeh i prosirenje posla, sto ce nadam se rezultirati povoljnijim cenama.

:D

Link to comment
Share on other sites

Upravo ovo doživljavam kao poseban kvalitet :screwy

ImaÅ¡ gomilu izdanja klasiÄnog roka, samo Å¡to pod odrednicu 'klasiÄni' uglavnom ne potpadaju imena koja navodiÅ¡.

Btw, propustio si, ili se prodalo: ovo

Nisu prodali, ali je i cena "slatka". :bounce Inace, pravo audiofilsko izdanje ide na 8 LP-a. :D

Sto se odrednice tice, nisam je ni smislio, niti je koristim u svakodnevnom govoru. Upotrebio sam je ovde smatrajuci da ce vecina ljudi tako lakse shvatiti na koji period (i koji segment) sam mislio.

Uzgred, kad smo kod odrednice, jos jedna mala zamerka, potpuni izostanak izdanja klasicne muzike... Opet, racunam da je tek pocetak...

Link to comment
Share on other sites

@Lakedemon

Koliko poglavlja ima tvoje izdanje Djavolske Nerandže?U originalu ima dvadeset i jedno,valjda zbog godina punoletstva.Tako su je izdavali u Evropi a u Americi su je skratili za jedno poglavlje (da li zbog tabaka ili moralisanja).Kod nas su,iz nepoznatog razloga,objavili skraćeno,ameriÄko izdanje;Bret Easton Ellis-AmeriÄki psiho,Äekiraj ako te zanima,mene je smorila,ali je zgodna za filozofsko-psiholoÅ¡ko-egzistencijalistiÄko-moralistiÄka istraživanja ..

Full izdanje, 21 poglavlje, o brate. Full respect za prevodioca, Zorana Zivkovica.

"Dodjite sa cikom da cujete to kako treba. Dodjite da cujete andjeoske trube i djavolske trombone." :bounce

Knjiga o audiofilu, za audiofile, o braco moja.

Link to comment
Share on other sites

Već sam jednom napisao na drugom mestu, obratite pažnju na ono Independent u flajeru i razmislite koja bi to klasiÄna muzika mogla biti..

Independent, kako ga ja shvatam je da iza prodavnice ne stoji jedan izdavaÄ, ili jedan distributer, odnosno ne zavise od izvora, već su slobodni da izlažu i prodaju po nahoÄ‘enju, tako da ne postoji problem da prodaju klasiku, ako žele i imaju interesa.

Link to comment
Share on other sites

e sada onaj gori deo price - cene nisu bas onakve kakve su ovde na forumu najavljivane. Primer, cena jedne od ploca koje su me interesovale, Leonard Cohen - Songs of Leonard Cohen(Sundazed), je 2360 dinara. Cena ove ploce na Acoustic Soundsovom sajtu je $16.98 ili kada se preracuna 12,43 Eura, http://store.acousticsounds.com/d/59348 ... Record__LP, sto bi znacilo da me ova ploca izadje gotovo duplo u odnosu na cenu na AS sajtu. mislim da je to ipak previse? :bounce

AS ne naplacuje postarinu? carina? rizik od ostecenja u transportu?

Link to comment
Share on other sites

AS ne naplacuje postarinu? carina? rizik od ostecenja u transportu?

vec sam jednom objasnjavao ko su dileri a ko preprodavci, i zbog cega postoje velike razlike u ceni. mrzi me da ponavljam. :bounce (...rabat, rabat, rabat...)

ako ja iz engleske mogu da narucim i kupim istu plocu, sve zajedno sa troskovima postarine, za recimo oko 5-6 eura manje, po meni je onda ovo skupo. da mogu da kupim po istoj ceni, ili da postoji neka minimalna razlika, onda bih, normalno, radije kupio ovde. posto kupujem puno ploca tih 5-6 eura se se brzo multiplikuje u 50-60 , 500-600 etc.

ako tebi, ili bilo kome drugom, ovo nije skupo neka kupuje. ko ti(vam) brani? neka bude i 35 Eura, ok je dok neko hoce to da plati. :D

opet ponavljam, generalno podrzavam radnju i nadam se da ce u buducnosti imati mogucnosti da ponude nesto bolje cene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...