Jump to content


Pinball Wizard Records - otvaranje u subotu 6.2.2010.


Willi Studer

Recommended Posts

Bejah i sam na otvaranju i umalo me Å¡log nije strefio: toliko predivnih jazz (re)izdanja na celom jednom zidu radnje je ono Å¡to bi svaki ljubitelj ove muzike u svakoj istinskoj radnji sa vinilima moglo poželeti. Cene su gotovo izjednaÄene sa cenama istoimenih izdanja na CDovima, a poneka su, danas i ovde, u Beogradu, Äak i skuplja na CDovima. 1400-1600 dinara za BlueNote naslov na vinilu je posebno povoljna i pristupaÄna svota novca.

Želeo bih i ovim putem da uputim izraze svog iskrenog oduševljenja ponuđenim materijalom i da poželim da radnja radi "punom parom".

Napravili ste kutak dostojan poštovanja.

Link to comment
Share on other sites

Malo iskustava iz Pinball Wizarda ( koja generalno vaze za kupovinu novog vinyla, preko neta, druge prodavnice):

- Oprez sa Blue Note izdanjima, cesto su ploce prilicno krive , desava se i da zvucno nisu dobre (relativno retko). Skoro sva Blue Note izdanja su 1420 din, vrlo OK cena.

- Poseban oprez sa Simple Vinyl izdanjima - vrlo cesto su ekstremno krive i cesto se desava da je zalepljen delic jeftinog papirnog unutrasnjeg omota na vinyl - tesko se skida. Posebno je cudno sto ova izdanja imaju upadljivu i pretencioznu audiofilsku nalepnicu. Mada, uglavnom zvuce vrlo dobro (ako igla uspe da isprati brazdu :cheers ).

- Speaker Corner, nisam ih video u PB, takodje cesto krive uprkos audifilskim pretenzijama i visokoj ceni.

- Atlantic, Columbia - na svasta moze da se naleti, uglavnom su manje/vise OK .

- Sundazed, Get Back, For Man With Beards - generalno su safe bet, retko ima problema.

Zanimljivo je, sto manji izdavac - to bolji kvalilet.

Zemlja proizvodnje: evropska reizdanja su generalno bolja od US reizdanja. Japanska su najbolja.

Obavezno bar vizuelno proverite plocu u radnji, idealno i na gramofonu.

Sacuvajte racun.

Cena nije garancija kvaliteta.

Zamenite jeftine papirne unutrasnje omote kvalitetnijim (polylined i slicno).

Link to comment
Share on other sites

Malo iskustava ... koja generalno vaze za kupovinu novog vinyla, preko neta, druge prodavnice...

Ista iskustva:

Zanimljivo je, sto manji izdavac - to bolji kvalilet.

Zemlja proizvodnje: evropska reizdanja su generalno bolja od US reizdanja.

Cena nije garancija kvaliteta.

Å to se kvaliteta zvuka utisnutog na vinil tiÄe, mislim da bi nepravedno bilo izdvojiti Blue Note. Isto je sa Impulsom, Columbiaom, itd..., odnosno kvalitet varira unutar jedne kuće i tu bi razmena iskustava bila nezamenljiva.

Å to se PbllWzzrd prodavnice tiÄe, generalno cene džeza su prihvatljive.

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam svratio na kratko (pod presijom da će mi pauk odneti auto) i ploÄe se joÅ¡ uvek razgledaju u sveÄanom miru, k'o u Kući cveća.

Primećen je ipak i jedan Thorens 320 (crveni), koji su dovukli, pa oÄekujemo i malo muzike.

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam svratio na kratko (pod presijom da će mi pauk odneti auto) i ploÄe se joÅ¡ uvek razgledaju u sveÄanom miru, k'o u Kući cveća.

Primećen je ipak i jedan Thorens 320 (crveni), koji su dovukli, pa oÄekujemo i malo muzike.

Isto! :cheers Mada se prodavacice hvale da lepo prodaju (however, ja sam ih svakako solidno potpomogao za dobar pocetak!).

Link to comment
Share on other sites

Mada se prodavacice hvale da lepo prodaju

Å 'a?

Moja je poznanica kupila ploÄu (ne znam koju) tetki za roÄ‘endan (tetka ima gramofon i izvesnu kolekciju).

Biće kupovina svakojake vrste.

Ima neÄeg Äarobnom u dimenzijama, ili proporcijama tog vinilnog omota. Kad se samo setim koliko puta sam opsovao u Mamutu na one kalendare koji imaju ploÄa-like izgled.

ja sam ih svakako solidno potpomogao za dobar pocetak!

Ti si uzeo Äetverostruki Daydream Nation? :cheers

Link to comment
Share on other sites

Å alu na stranu, nikada me nisu preterano privlaÄila jubilarna izdanja i sliÄne kerefeke, viÅ¡e sam za standardn verzije albuma..

slazem se, i ja preferiram original daydream nation - ono cime napunise box set je mozda zanimljivo nekome ali meni dosta da cujem silver rocket, providence, hey joni, teenage riot.....

Link to comment
Share on other sites

jel otisao? mogu da se utesim da sam ga pipnuo :cheers

OtiÅ¡ao je joÅ¡ prvo veÄe (otvaranje).

Ne znam šta je sadržaj.

Da li je to pandan deluxe izdanju na dbl cd-u (regularan album + isti taj album live), ili su razvukli regularan album na 4 strane?

Ovo potonje se Äesto radi.

Razumem da je nekada u pitanju ograniÄenje formata. Razumem ponudu na 45rpm radi boljeg kvaliteta, ali zaÅ¡to razvlaÄe regularne albume na duple vinile na regularna 33 obrtaja nije mi sasvim jasno?

Da l' da se pesme ne tiskaju jedna kraj druge, il' još više zarađuju, ili su prosto zaboravili tehnologiju izrade malo dužih albuma?

Link to comment
Share on other sites

- Speaker Corner, nisam ih video u PB, takodje cesto krive uprkos audifilskim pretenzijama i visokoj ceni.

ZaÄudilo me je kada sam proÄitao ovo za Speakers Corner ploÄe. Imam ih priliÄan broj, kupovane po Zapadu i poneÅ¡to u BudimpeÅ¡ti, ali bukvalno nikada nisam naiÅ¡ao na krivu ploÄu iz njihove produkcije. Možda sam imao sreće, ali ne sećam se da sam video krivu ploÄu od 180-200 grama. Naravno, ima ih koje generalno loÅ¡e zvuÄe, ako su sa loÅ¡eg mastera, neke krckaju viÅ¡e nego Å¡to bi bilo prihvatljivo ..., ali nisam video krivu ploÄu od teÅ¡kog vinila.

Å to se, pak, tiÄe tzv. audiofilskih disko-kuća tu sam imao nekoliko puta loÅ¡a iskustva sa ameriÄkim izdanjima na uobiÄejeno teÅ¡kim ploÄama i na 33 o/min. Bile su toliko krive da, kao Å¡to reÄe Lakedemon, igla nije mogla da prati brazdu.

Kod Japanaca nikada nisam naleteo na loÅ¡u ploÄu, pa bila džez reizdanje ili neko regularno rok izdanje.

Link to comment
Share on other sites

ZaÄudilo me je kada sam proÄitao ovo za Speakers Corner ploÄe. Imam ih priliÄan broj, kupovane po Zapadu i poneÅ¡to u BudimpeÅ¡ti, ali bukvalno nikada nisam naiÅ¡ao na krivu ploÄu iz njihove produkcije. Možda sam imao sreće, ali ne sećam se da sam video krivu ploÄu od 180-200 grama. Naravno, ima ih koje generalno loÅ¡e zvuÄe, ako su sa loÅ¡eg mastera, neke krckaju viÅ¡e nego Å¡to bi bilo prihvatljivo ..., ali nisam video krivu ploÄu od teÅ¡kog vinila.

Å to se, pak, tiÄe tzv. audiofilskih disko-kuća tu sam imao nekoliko puta loÅ¡a iskustva sa ameriÄkim izdanjima na uobiÄejeno teÅ¡kim ploÄama i na 33 o/min. Bile su toliko krive da, kao Å¡to reÄe Lakedemon, igla nije mogla da prati brazdu.

Kod Japanaca nikada nisam naleteo na loÅ¡u ploÄu, pa bila džez reizdanje ili neko regularno rok izdanje.

Definitivno si imao mnogo srece. Pricam o SC izdanjima u poslednje tri godine. Pitaj ljude iz One HiFI.

Inace, te 180/200 grama su generalno cesto jako krive, vec sam pisao o tome, to je prava enigma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...