Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Ovaj "bolesni" iz 1996. upravo zavrsih na nekoj televiziji.

Nije "bolestan", već odbojnošću pokuÅ¡ava da ukaže na problem osiromaÅ¡ene stvarnosti, ispraznih doživljaja i naÅ¡e nesposobnosti da ostvarimo kontakt.Džejms Balard žudi za neÄim Å¡to se zove transgresija, prekoraÄenje.Oseća da je mu je život, ukljuÄujući i sex, prazan i da mu treba jaÄi kontakt sa stvarnoÅ¡Äu,intenzivnija stvarnost.KljuÄna replika u filmu je "Možda sledeći put."

Kronenberg je optimistiÄniji od Džejmsa Dž. Balarda, autora novele po kojoj je radjen film.Savetnik Balardovog izdavaÄa je izjavio:"Ovaj autor je van domaÅ¡aja psihijatrijske pomoći.NE IZDAVATI!"

Ustvari, to je ozbiljan pristup ozbiljnoj temi.Ako te zanima, preporuÄujem ti odliÄnu knjižicu LaÅ¡a H. Svensena, Filozofija Dosade, u izdanju GeoPoetike iz 2004. godine.

Potraga za uvek boljim HiFi sistemom je jedan vid transgresije."Možda sledeći put" možemo reći kad god osetimo da ono Å¡to sluÅ¡amo ipak nije "Ono pravo" i da nam treba jaÄi kontakt sa "muzikom".

Je l' ovaj sa Sandrom Bulok rimejk?Kuda ide ovaj svet?

Link to comment
Share on other sites

Potraga za uvek boljim HiFi sistemom je jedan vid transgresije."Možda sledeći put" možemo reći kad god osetimo da ono Å¡to sluÅ¡amo ipak nije "Ono pravo" i da nam treba jaÄi kontakt sa "muzikom".

:) bolesno, dobro rekoh

Je l' ovaj sa Sandrom Bulok rimejk?

nije

Link to comment
Share on other sites

zbrujicu - dobar izbor (za stari, novi ne znam)

Bujodraže - dobra analiza

Stariji Crash je (bolestan ili ne) dobar film i gledao sam ga nekako u isto vreme (sa ove distance se tako Äini, a možda je bilo i u rasponu od cele godine) kad i Blackout Ejbela Ferare i Lost Highway Dejvida LinÄa.

Sva tri sam gledao u bioskopu, u letnje vreme, nasuprot preovlaÄ‘avajuće mraÄnom karakteru filmova i sva tri su mi jako draga.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam odgledao dva filma. Oba je režirao Wim Wenders. I, na žalost oba su u niskoj rezoluciji:

Dont Come Knocking

dontcomeknockingposter.jpg

Don't Come Knocking je u najnižoj.

Pazi, Sem i Džesika u istom filmu (muž i žena - maÄka peÄena), poneÅ¡to i za devojÄice i za deÄake. Samo da nije jbng reditelja - bolje same da su ih pustili.

Nego, film ima izvesnu upotrebnu vrednost.

Ne možeÅ¡ da zoveÅ¡ ribu da gledate Rasa Mejera, Tinta Brasa i druge majstore - prozre te odmah. Ovako, predložiÅ¡ Vima Vendersa, Sema Å eparda, bla, bla... Kresnuće te iz Äiste dosade.

Link to comment
Share on other sites

Don't Come Knocking je u najnižoj.

Pazi, Sem i Džesika u istom filmu (muž i žena - maÄka peÄena), poneÅ¡to i za devojÄice i za deÄake. Samo da nije jbng reditelja - bolje same da su ih pustili.

Nego, film ima izvesnu upotrebnu vrednost.

Ne možeÅ¡ da zoveÅ¡ ribu da gledate Rasa Mejera, Tinta Brasa i druge majstore - prozre te odmah. Ovako, predložiÅ¡ Vima Vendersa, Sema Å eparda, bla, bla... Kresnuće te iz Äiste dosade.

Don't Come Knocking, naravno nije u vrhu Wenders-ovih ostvarenja. Međutim, ima toplinu, atmosferu dobru muziku po kojoj je Wenders poznat. Danas mi je i to bilo dovoljno.

A, za ono drugo - ne znam, nisam probao. U moje doba ribe sam obarao na sofizmima - ošamutiš je nekim komplikovanim, i posle je sve lako.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...