Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

"Lucy" film Luc Bessona http://www.imdb.com/title/tt2872732/

.....

Meni legao 100 na 100,ali ja se lozim na ove teme o teligenciji,tako da nisam bas naj "neutralniji" za ocenu.U svakom slucaju dobar film,preporuka za gledanje.

Jedan od omiljenih urbanih mitova ÄoveÄanstva...na žalost veze nema sa životom...tu Äinjenicu ni Skarlet ne može da promeni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Upravo sam doÅ¡ao sa trećeg dela Hobita. Fasciniran sam! Blenuo sam kao tele u Å¡arena vrata. Ovo je prvi put da sam gledao 48p film. Mislim da je to dobar pravac i budućnost filma jer su nestali svi oni mikro trzaji koji su bili karakteristiÄni za 24p filmove. Sa druge strane imaÅ¡ utisak da gledaÅ¡ TV snimak a ne film, ali je to samo stvar navike. Prvih pola sata mi je bilo neobiÄno, a posle sam se prepustio. Sigurno će biti ljudi koji će gunÄ‘ati da ovo nije pravi filmski Å¡mek. Pa i nije, kad je ono staro bilo njesra   :rolleyes:
 
I 3d je možda i najbolji koji sam do sada gledao - veoma je diskretan, nema da ti svaka dva minuta neÅ¡to iskaÄe u oko kao Å¡to je uobiÄajeno od kad je krenula 3d manija. A opet stalno prisutan. I za zvuk desetka, opet sam se podsetio koliko je filmski suround bolji od onoga Å¡to imam kući. Napred i kod mene zvuÄi dobro, ali su mi suround zvuÄnici negde iznad i uvek taÄno znam odakle dolazi zvuk. Ne znam koja je tehnologija primenjena u Hobitu ali se ne bi iznenadio da je neÅ¡to tipa 9.1 poÅ¡to su zvuci dolazili podjednako iz svih pravaca.
 
Pri tom sam sinoć gledao prethodni deo kući, pa sam mogao direktno da poredim. Ogromna razlika, a imam projektor i jedno 5k evra ulupanih u audio deo.
 
I još nešto, ovo sve važi za Ušće, a ima i projekcija koje nisu 3d i 48p. Ne znam da li se nešto promenilo u Delta City-ju, ali kad sam tamo gledao prošlogodišnjeg Hobita nije bio 48p.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam izmeÅ¡ana osećanja... Film mi se kao film ne sviÄ‘a, Äak Å¡taviÅ¡e mislim da je loÅ¡ i pomalo dosadan, a onda se iz dubine duÅ¡e javi Srednjezemljani geek koji je oduÅ¡evljen... Sve u svemu, Dve Kule ostaju najbolji deo celog serijala (hej, i kod Ratova Zvezda je Imperija, tj. drugi deo u originalnoj trilogiji koja je "sequel" novoj trilogiji "prequela", najbolja u serijalu, možda je to neko pravilo?). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...