Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Doduše, sa više zebnje sam iščekivao "Killer Elite" - Statham, Owen, De Niro - lud'lo u najavi. Međutim, u recenzijama ga kritičari uglavnom isekoše ki džipom na Slaviji. Da li je neko gledao? Utisci?

Ovo je jedan od veoma retkih filmova gde bih se pre složio sa ocenom publike nego ocenom kritike. U pitanju je klasična akciještina koja idejnim rešenjem podseća na svoje pandane iz '80.-tih, kada je scenario uglavnom bio u drugom planu. Akcenat je stavljen na akciju koja ne jenjava do poslednjeg minuta, a ulje na vatru doliva i činjenica da je film baziran na istinitim događajima, koje vlade umešanih zemalja doduše osporavaju. Sve u svemu, ako nemate pametnija posla, a gleda vam se nešto eksplozivne što ne zahteva upotrebu sivih ćelija, ovo je pravi film za vas.

Ocena 5/10

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedan od veoma retkih filmova gde bih se pre složio sa ocenom publike nego ocenom kritike. U pitanju je klasiÄna akcijeÅ¡tina koja idejnim reÅ¡enjem podseća na svoje pandane iz '80.-tih, kada je scenario uglavnom bio u drugom planu. Akcenat je stavljen na akciju koja ne jenjava do poslednjeg minuta, a ulje na vatru doliva i Äinjenica da je film baziran na istinitim dogaÄ‘ajima, koje vlade umeÅ¡anih zemalja doduÅ¡e osporavaju. Glavni problem, po mom miÅ¡ljenju, je dužina - iako ima odliÄan potencijal, scenario je unakažen kompromisima da bi se sve spakovalo u dva sata, koliko film traje. Realno, materijala ima za dva filma, te je otud morao da radi sekira dizajn. Sve u svemu, ako nemate pametnija posla, a gleda vam se neÅ¡to eksplozivne Å¡to ne zahteva upotrebu sivih ćelija, ovo je pravi film za vas.

Ocena 5/10

Izgleda da nemogućnost da se se u tom delu sveta pogleda bilo Å¡ta drugo osim ameriÄkih komercijalnijih filmova (gde je sad piraterija?) ostavila duboki trag :D . A nekad je bio cool tip ( :cool: ) koji je i dobrim filmovima nalazio poneku zamerku, a sad se trudi da iz loÅ¡ih izvuÄe poneÅ¡to dobro :P .

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetan nastavak sage

Silom prilika sam gledao film - lepša polovina je ljubitelj sage, pa se ovo nije smelo propustiti. Tokom celog filma čekao da se nešto konkretno dogodi, al' džaba. Kao epizoda iz serijala razvučena na dva sata ("The Simpsons" anyone?), te mi je film ostavio ustisak nedorečenosti. Ako ostavimo po strani moje mišljenje zbog nezaineteresovanosti za sagu, interesantno je da je i lepša polovina, iako fan, imala slično mišljenje. Još jedan kuriozitet je da je film čak i na IMDb-u dobio prilično nisku ocenu (4.7).

Link to comment
Share on other sites

Silom prilika sam gledao film - lepÅ¡a polovina je ljubitelj sage, pa se ovo nije smelo propustiti. Tokom celog filma Äekao da se neÅ¡to konkretno dogodi, al' džaba. Kao epizoda iz serijala razvuÄena na dva sata ("The Simpsons" anyone?), te mi je film ostavio ustisak nedoreÄenosti. Ako ostavimo po strani moje miÅ¡ljenje zbog nezaineteresovanosti za sagu, interesantno je da je i lepÅ¡a polovina, iako fan, imala sliÄno miÅ¡ljenje. JoÅ¡ jedan kuriozitet je da je film Äak i na IMDb-u dobio priliÄno nisku ocenu (4.7).

Moja draga i ja baš suprotno mišljenje imamo i mislimo da ce nastavak tj,drugi deo uneti podosta akcije te je ovde malo više uštedjeno na produkciji dok se drugi deo renda i renda....(slicno kao u zadnjem delu HP)

Link to comment
Share on other sites

Moja draga i ja baš suprotno mišljenje imamo i mislimo da ce nastavak tj,drugi deo uneti podosta akcije te je ovde malo više uštedjeno na produkciji dok se drugi deo renda i renda....(slicno kao u zadnjem delu HP)

Poštujem i drugačije mišljenje, svakako :thumbsup2! I mi, takođe, očekujemo malo više akcije u nastavku. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sherlock Holmes - A Game of Shadows

Dostojan naslednik prethodnog dela. Kome se dopada holivudsko tumačenje ŠH-a (iliti ŠH na steroidima), ovaj nastavak neće razočarati. Ocenu ne smem da dam, bila bi previše subjektivna (negativna) jer sam emotivno vezan za lik i delo Džeremija Breta.

sherlock_holmes_game_of_shadows-610x334.jpg

Link to comment
Share on other sites

The Conspirator

Novi film Roberta Redforda koji sa "one" strane kamere prikazuje događaje koji su usledili nakon atentata na Abrahama Linkolna, odn. sudske procese vođene protiv ljudi umešanih u zaveru. "Konspirator" bi bio još samo jedan solidan politički film u nizu, da nije brojnih podudarnosti između događanja u SAD pre i posle atentata na Linkolna, i događanja u Srbiji pre i posle atentata na Zorana Đinđića. Bar sam ja stekao takav utisak.

Ocena: 7/10

MV5BMTczMDI0MzQ3MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjU5NTc0NA@@._V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam najviše dokumentarce određenog tipa. Imam ih na stotine i najviše provodim vreme u njihovom prevođenju. Na ova dva kanala postavljam ono što sam dosada preveo kao i drugi prevodioci. Teme su geo-politika, ekonomija, novac, ...zdravlje, hrana, istorija...

vimeo.com/user7819629/videos

http://www.youtube.c...69?feature=mhee

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam najviše dokumentarce određenog tipa. Imam ih na stotine i najviše provodim vreme u njihovom prevođenju. Na ova dva kanala postavljam ono što sam dosada preveo kao i drugi prevodioci. Teme su geo-politika, ekonomija, novac, ...zdravlje, hrana, istorija...

vimeo.com/user7819629/videos

http://www.youtube.c...69?feature=mhee

Svaka cast majstore :thumbsup2 .
Link to comment
Share on other sites

83773_v1.jpg

Moj omiljeni filmski klasik, koji gotovo uvek pogledam tokom zimskih praznika, je ostvarenje Frenka Kapre „Divan život“ iz 1946. (It’s Wonderful Life, Frank Capra). Ovo je jedno od najtoplijih filmskih ostvarenja, koje nas uvek iznova pokrene na preispitvanje liÄnih prioriteta, natera nas da se zapitamo Å¡ta su istinske životne vrednosti i pomogne da vrlo jednostavno prepoznamo prave odgovore i oživimo najpozitivnije emocije. Interesantno je da kada se tek pojavio film nije bio u milosti kritike, a danas pripada redu Kaprovih najpopularnijih ostvarenja. U ovom bezvremenom klasiku glavne uloge tumaÄe Džejms Stjuart (James Stewart), Dona Rid (Donna Reed) i Henri Travers (Henry Travers). Najiskrenija preporuka! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...