Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Za ljubitelje SF filmova http://www.imdb.com/title/tt1104001/

Meni je delovao kao joÅ¡ jedan klon "Minority Report"-a. IMO, može da se pogleda ako Äovek nema niÅ¡ta pametnije da radi.

ViÅ¡e kao neuspeli pokuÅ¡aj (da ne kažem podbaÄaj) da se ponovo napravi neÅ¡to ovako: Dark City (1998). Jedva sam uspeo da ga odgledam do kraja (a obožavam SF!).

Link to comment
Share on other sites

@Wega

Chowekov komentar se odnosio na ovu preporuku

( The adjustment bureau)

koji je, po meni, sasvim pristojan film. Mada, ukusi su razliciti.

Link koji si citirao se odnosi na Tron: Legacy koji je blago receno uzasan. Jedino sto vredi u filmu je Olivia.

Dark City je, takodje, dobar film.

Ko je propustio vredi ga pogledati.

Ne treba zaboraviti ni ovaj film:

http://www.imdb.com/title/tt0284978/

(Cypher)

Link to comment
Share on other sites

@Wega

Chowekov komentar se odnosio na ovu preporuku

( The adjustment bureau)

koji je, po meni, sasvim pristojan film. Mada, ukusi su razliciti.

Link koji si citirao se odnosi na Tron: Legacy koji je blago receno uzasan. Jedino sto vredi u filmu je Olivia.

Dark City je, takodje, dobar film.

Ko je propustio vredi ga pogledati.

Ne treba zaboraviti ni ovaj film:

http://www.imdb.com/title/tt0284978/

(Cypher)

Na The adjustment bureau sam i mislio (pogrešan link sam u brzini kopirao). Meni je Tron dosta bolji film.

Link to comment
Share on other sites

la-piel-que-habito.jpg

Pedro Amodovar

La Piel Que Habito (The skin i live in)

http://www.imdb.com/title/tt1189073/

Najmorbidnij Almodovarov film, totalno suluda pricha.Predivna Elena Anaya u najboljem svetlu.Shto se mene tiche, ovog puta se slazem sa ocenom filma na imdb.

OdliÄan film, za svaku preporuku. Bio bi joÅ¡ bolji da je Almodovaro malo dublje zaÅ¡ao i lepÅ¡e nam doÄarao sam karakter likova (da vidimo kakve psiholoÅ¡ke promene/traume isti doživljavaju), a ne samo morbidni splet dogaÄ‘aja koji ih je napravio takvim kakvim jesu. Po mom miÅ¡ljenju fali joÅ¡ 15-ak minuta filma u kome bi bila prikazana unutraÅ¡nja borba/konflikt/odnos glavnih aktera. Ali, i takav film je nesvakidaÅ¡nji i joÅ¡ viÅ¡e pomera granice u istraživanju seksualnosti.

Scena zbog koje su mi se naježile sve dlake na telu:

Muškarac se budi na operacionom stolu posle hiruškog zahvata (na koji nije pristao, tj. kidnapovan je) i pita hirurga još onako u polu svesnom stanju od anestezije:

Å¡ta ste mi to radili?

Vaginoplastiku - opušteno odgovara hirurg.

Link to comment
Share on other sites

Uskoro, posle novogodiÅ¡njih praznika i u naÅ¡e bioskope stiže "Star Wars - The Phantom Menace" 3D Re-Release, iskreno jedva Äekam, iako bi, da su kojim sluÄajem odluÄili da u 3D, prvo krenu sa, kao Å¡to je i red "New Hope"... to bi bilo pravo "Back to Youth" !

Ipak, ono Å¡to željno iÅ¡Äekujemo, već skoro Äetvrt veka, je poÄetak sage, ono Å¡to je prethodilo Ratovima Zvezda...

Za sada, samo za ljubitelje video-igrica, "Star Wars - Old Republic", priÄa starija 3.500 godina, pre znaninih nam vremena, sa samog poÄetka !

Hoće li se Lucas ikada odluÄiti da "Vitezove Stare Republike" oživi i na velikom ekranu ?

Godinama, samo kolaju priÄe, posle snimanja 3/3(odnosno kraja) se odustalo, ipak nikad se ne zna...

Link to comment
Share on other sites

Ipak, ono što željno iščekujemo, već skoro četvrt veka, je početak sage, ono što je prethodilo Ratovima Zvezda...

Za sada, samo za ljubitelje video-igrica, "Star Wars - Old Republic", priča starija 3.500 godina, pre znaninih nam vremena, sa samog početka !

Hoće li se Lucas ikada odlučiti da "Vitezove Stare Republike" oživi i na velikom ekranu ?

Godinama, samo kolaju priče, posle snimanja 3/3(odnosno kraja) se odustalo, ipak nikad se ne zna...

Posle genocida počinjenog sa prva tri dela nad fanovima sage širom sveta, iskreno se nadam da mu više neće dozvoliti da priđe kameri. Bar ne kada je reč o SW.

Link to comment
Share on other sites

The Thing - veoma interesantan REmake

post-10783-0-28378900-1324550576_thumb.j

Nije remake već punokrvni prequel kultnog Stvora iz 1982. Radnja prikazuje deÅ¡avanja u NorveÅ¡koj bazi iz koje potiÄe haski sa poÄetka starijeg filma.

Generalno film nije loÅ¡. Radnja je OK - reditelj se potrudio da ispoÅ¡tuje sve Å¡to se kasnije deÅ¡avalo u Carpenter - ovom filmu (npr. leÅ¡evi na koji su akteri iz starijeg filma naiÅ¡li prilikom posete norveÅ¡koj bazi i naÄin na koji su isti umrli u novijoj verziji se poklapaju). Specijalni efekti su bolji nego u prvom delu (Å¡to je naravno i za oÄekivati), ali meni liÄno uvek zasmeta viÅ¡ak CGI-a (za neke scene su i dan danas bolje stare dobre maske). Jedino Å¡to može da zasmeta gledaocu je nedostatak one neizvesnosti/panike koja je krasila Carpenter-ovu verziju (npr. nepoverenje izmeÄ‘u aktera jer ne znaju koga je biće sa druge planete repliciralo). Ima toga i u prequel-u ali je dosta povrÅ¡nije odraÄ‘eno (npr. ima scena da stvor napada i po nekoliko aktera odjednom, dok se u starijoj verziji stvor ponaÅ¡ao priliÄno pažljivo Äekajući da potencijalni kandidati za replikaciju ostanu sami i bezopasni). U svakom sluÄaju poklonicima prvog (starijeg) dela preporuÄujem da ga pogledaju bar zbog zaokruživanja celokupne priÄe.

...ali bez Snake Plisken-a

PS: I da, nema Kurt Russell-a :D .

Link to comment
Share on other sites

Da, iako je prequel ima dosta slicanosti sa originalnim filmom, odavno sam gledao original, ali cini mi se da je dosta scena skoro iskopirano tj. kako bi se reklo pravljeni su omazi. Scene sa bacacima plamena i sl. Likovi su dosta dobri i deluju upecatljivo osim mozda glavnog zenskog lika koji mi ne izgleda bas kao prava "kucka", ali to i nije preterana zamerka. Lepo su se potrudili i film moze da se pogleda ali da su daleko odmakli, pa i nisu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...