Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Iron Rocky Balboa.. ne mogu da ne primetim kopirane scene iz Rocky 4...ipak klincima se svidja

Idemo večeras da gledamo. Lepšoj polovini se sviÄ‘a (trejler). :order

No, ja se ipak više radujem gledanju planiranom za petak:

SNC_POSTER_205x305_1.jpg

Super 8,

najavljeno gledanje za sutra.

Neko je negde napisao da je ovo ostvarenje mešavina filmova Goonies, E.T. i Close Encounters of the Third Kind. Moj utisak je da Goonies-i pretežu u u ovoj kombinaciji, no ne zalazeći u sitna crevca glavni aduti filma su scenario (u smislu da konačno imamo SF film u kome CGI nije pojeo sve ostale elemente i/ili da se ne radi o još jednoj ekranizaciji stripa, pri čemu oboje predstavlja retkost u poslednje vreme), kao i atmosfera poznih '70.-ih u američkoj zabiti, koja je majstorski dočarana. Jednom rečju, omaž staroj školi avanture. Ne treba očekivati spektakl, ali nije ni za bacanje. Vredi pogledati, naročito u bioskopu, uz dobre kokice i koka-kolu.

Link to comment
Share on other sites

Idem veÄeras da gledam. Lepšoj polovini se sviÄ‘a (trejler). :order

Neko je negde napisao da je ovo ostvarenje mešavina filmova Goonies, E.T. i Close Encounters of the Third Kind. Moj utisak je da Goonies-i pretežu u u ovoj kombinaciji, no ne zalazeći u sitna crevca glavni aduti filma su scenario (u smislu da konaÄno imamo SF film u kome CGI nije pojeo sve ostale elemente), kao i atmosfera poznih '70.-ih u ameriÄkoj zabiti, koja je majstorski doÄarana. Jednom reÄju, omaž staroj školi avanture. Ne treba oÄekivati spektakl, ali nije ni za bacanje. Vredi pogledati, naroÄito u bioskopu, uz dobre kokice i koka-kolu.

Istina, to mi je prvo palo na pamet kada sam pogledao film, dobro je preneta atmosferu tih starih SF filmova koja cilja na nesto mladju publiku.

Nije nesto preterano, ali kako danas stvari stoje danas je dobar film koji izdrzis da pogledas do kraja. Ovaj mi je bas nekako legao.

Link to comment
Share on other sites

^Meni Sanctum bio živi očaj... aj javi tvoje utiske.

Veoma bleda avantura koju koliko-toliko vadi činjenica da je zasnovana na istinitoj priči (što dodaje izvesnu dozu melodramatičnosti). I to bi bilo to.

P.S. Real Steel ne preporučujem starijima od 15 godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam siguran, ali mislim da se film zove "Black Ferrari"... iz kasnih 70-ih godina, priÄa je relativno jednostavna, ali jako duboka, rekao bih vanvremenska ili joÅ¡ bolje za sva vremena !

Elem... mlada žena, strasni ljubitelj brzih automobila svakodnevno u Ferrari salonu merka "crnog lepotana", te u žarkoj želji da joj dopadne Å¡aka, pre nego ga neki parajlija kupi... vara i krade pa prodaje "obiÄne automobile" na sve strane.

Kada konaÄno sedne u njega, u saobraćajnoj nesreći koju izazove stada njen jedini prijatelj u životu, bravar...

Ono, što posle posle vratolomne jurnjave uradi je scena koju ću pamtiti zauvek... uzeće i poliće benzinom svoj novi novcati "prdmet želja", tako je kad sve podredite svojim opesivnim željama !

Svaka pomoć oko ispravnog naziva, linka za kupovinu ili "on line kupovinu" je više nego dobro došla.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...